Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kislánnyal (4 éves), hogy...

Kislánnyal (4 éves), hogy lehet újra megszerettetni a kutyákat?

Figyelt kérdés
Rokon gyerek, 3 éves volt, amikor egy nagytestű kutya halálra rémítette a játszótéren, mindehhez az anyukája rémült ordítozása is rátett egy lapáttal. Azóta, ha bármilyen kutyát lát, fél és sír, elbújik. Hogy lehetne ezen változtatni? Hogy lehetne megértetni, hogy a legtöbb kutya jó barát?
2010. máj. 21. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Talán egy aranyos kistetstű szörmők kölyök kutyával, akire úgy néz, mint egy plüss játékra. Ahogy nőne a kutyus, úgy szokna hozzá ő is és szeretné.
2010. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezd kisebb kutyával.
2010. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Először az anyját kellene megváltoztatni, hogy ne keltsen feleslegesen gátlásokat, félelmeket a gyerekben.


Aztán megszerettetni vele a szőrös álaltokat, pl elvinni állatsimogatóba, állatfilmeket nézni vele, és venni neki puha szőrű plüsskutyát.


Végül egy kölyökkutya megoldja a dolgot. Egy kölyökkutya imádnivaló, attól nem lehet félni! DE: a kutya gazdája ne a kisány legyen, hanem egy felelős felnőtt, aki tudja, hogyan kell tartani és nevelni azt a kutyát. Az állat ugyanis nem plüssből van, éppúgy nem játék, ahogy a gyerek sem játékbaba, és épp olyan felelősséggel kell vállalni, mint ahogy gyereket vállal az ember.

2010. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény :(

Szerintem csak úgy, ha van valakinek kisebb testű, nem agresszív kutyája, leültetitek a kanapéra anya vagy apa ölébe, és valaki odaviszi a kiskutyát. Ha elkezd félni tőle, mondani kell neki, hogy ez egy pici kiskutya, nem fog bántani, szeret téged, nézd milyen aranyosan bújik. És akkor a felnőttnek is meg kell először simogatnia, és akkor mondani a kislánynak, hogy nézd, engem sem bánt, téged sem fog, simogasd meg nyugodtan.

Más ötletem sajnos nincs, én szerintem valahogy így próbálkoznék. Remélem sikerrel jártok, nekünk van egy ismerősünk, akinek a kisfia még 6 éves korában úgy megijedt egy kapun belül lévő kutyától, amelyik hirtelen ráugatott, hogy visszamaradt egy 6 éves szintjén. Most már 40 felett van, vagy kb. annyi, de nagyon csendes, a mesekönyveket nézegeti egész nap. Persze segít otthon amit tud, meglocsolja a virágokat, felmos, elmosogat úgy, hogy nem is kérik a szülei rá, de akkor is nagyon durva...


20/L

2010. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát,mond meg neki hogy fölöslegesen bújik el mert a kutya ÚGYIS MEGTALÁLJA!
2010. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyják békén a gyereket leginkább egy jó néhány hónapra. Sajnos láttam már ilyet a követlen környezetemben és sajnos még a kölyökkutya is riadamat váltott ki.

Abban az esetben az segített, hogy hagyták az élményt kicsit kopni, mert minél inkább erőltették, annál inkább mélyítették a problémát és annál inkább bevésődött a gyereknél. Am ő is kislány volt és szerintem korban is egyeztek.

2010. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a szüleit nem tudod megváltoztatni, addig sehogy. Te nem fogod tudni meggyőzni, hogy a kutya nem bántja, ha az anyja mást mond vagy másként viselkedik.


Vannak ilyen szülők. Sajnálom, hogy megijesztette az a kutya, de tutira nem amiatt retteg a kutyáktól. Sokkal valószínűbb, hogy anyukája azóta is stresszeli ha kutyát látnak, hogy megharap, bántani fog, jújúj.


Annál meg, akit 6 éves korában egy kapun belül lévő kutya ugatása úgy meg tudott ijeszteni, hogy visszamaradt a fejlődésben, annál valószínűleg volt más probléma is. Ettől függetlenül nagyon sajnálom. Őt is és a Te rokon gyerekedet is.

2010. máj. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha találkozik majd egyszer egy jól nevelt, kedves, bújós FELNŐTT kutyával, akkor megváltozik a véleménye.


Kölyök kutyával ne is próbálkozzatok, mert a kölykök szeleburdiak, ugrálósak, esetleg jobban megijesztik a kislányt.

2010. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően a mamával kellene kezdeni szerintem is, mert ha gyerek érzi, hogy az anyja megijed (akár csak annyiból, hogy szorosabban fogja a kezét, ha szembe jön egy kutya) akkor ő is meg fog ijedni. De ha a mamának szándékában áll ezen változtatni, akkor lehet, hogy érdemes kicsit várni, nem erőltetni, és utána megpróbálkozni egy terápiás kutyával, róluk találsz bővebb infót a googleben, az a lényeg, hogy olyan kutyák, akik vizsgáztak nyugalomból, és sem gyerekek, sem testi sem szellemi fogyatékosok nem váltanak ki nála hirtelen reakciót, csak tartja simiért a fejét. De szerintem semmiképp se a kutyát vigyétek a gyerekhez, meg kell várni, míg a gyerek magától közeledik a kutyához, így tudja ugyanis legyőzni a saját félelmét.
2010. máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, megfogadom. Nem voltam eddig számítógép közelben, azért tudok csak most válaszolni.
2010. máj. 22. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!