Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az 6 hónapos berni pásztorom...

Az 6 hónapos berni pásztorom miért fél a víztől? És hogy tudnám vele megszerettetni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
menj ki oylan helyre ahol te is és a kutya is be tud menni a vízbe, és menjetek bele :D ha szeretnéd akkor teszel rá pórázt és beviszed amgaddal, ha meg nem akkor bemész és ha félt akkor utánad megy :D
2010. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az én labim is így kezdte:)Aztán belejött, nem az a kisérletező fajta.

Én azt csináltam, hogy bementem vele, először a bokáig érő vízbe, behívtam, pancsiztunk, aztán mentünk beljebb.

Annyiből volt könnyű dolgom, hogy labdafüggő, úgyhogy bedobtam neki, és együtt beúsztunk érte.

Olyan volt mint egy gyerek meg kellett neki mutatni hogy tud úszni:) az első pár alkalommal bementem vele, hogy elhigyje, hogy nem fog megfulladni.

Most meg nekifutásból tolja a hasasokat :)

2010. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló... nem jó ötlet. Az én bobtailommal ezt tettem, és akármilyen hosszú szőre van, akkor sem megy bele önként a vízbe. Ha friss vizet öntök a táljába, még akkor is fél... :S
2010. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a sharpommal is ugyanez a helyzet. Melege van, de retteg a víztől. Nálunk az vált be, hogy jóban van egy dogo kislánnyal és utána bement a vízbe.

Elsőre fel sem tűnt neki, hogy miben tapicskol, aztán mikor elérte a hasát megijedt és kiszaladt.

Kihívtam a dogót a vízből és újra beküldtem egy faágért, az enyém megint elindult utána.

Lassan haladunk, de haladunk. Egyelőre még csak pancsol (értsd: rugdossa a vizet a lábával, bakkecske ugrásban közlekedik benne, vagy magas térdemelésben).

Sok sikert!

2010. jún. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Nekem is bernim van és hát az enyém sem kedveli... Mi amikor fürdetjük akkor lefogjuk, mert különben kiugrik és elbújik. Meg fürdetés után megsértődik ránk és nem jön oda hozzánk. Hisztizik! :) Mi sehogy sem tudtuk megszoktatni vele a vizet. :( :)
2010. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A fürdetésnél nekünk csak a vége fele van gond. Az elején úgy meg van szeppenve mindig hogy csak áll és fülét farkát behúzva tűri és a végén jön meg a bátorsága ahhoz hogy menekülni próbáljon.Az előző kutyánk se szerette, csak mi azért furcsáljuk a dolgot, mert ahonnan hoztuk, ott 140 berni volt (tenyésztőtől), és azoknak volt egy saját tava, és mind imádott fürödni. A többi picikutya mind rohant a vízbe csak ő nem. És sajnos azóta se sikerült vele megszerettetni.
2010. jún. 30. 18:47
 7/18 anonim ***** válasza:
140 kutya????
2010. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aha. Egy alföldi tanyán. Nagyon sok volt, és mind berni. Meg volt egy két kistermetű is de azoknak a nevét nem tom. Ezt a két fajtát tenyészti. De nagyon odafigyelt rájuk, mindnek volt saját neve meg minden.
2010. jún. 30. 21:25
 9/18 anonim ***** válasza:
Attól hogy van tó, ő nem biztos hogy fürdött, vagy rssz emléke van, játék közben megijedt, stb a mi bernink is utálja. Véletlenül nem Rigler Zoltántól hoztad (Bilber Ranch kennel)??
2010. júl. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De igen, tőle. Te is???
2010. júl. 1. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!