Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami baja? Ha fertőzöt...

Lehet valami baja? Ha fertőzött volt a kullancs, mikor látszódnak a tünetek?

Figyelt kérdés

Ma reggel vettem észre, hogy a kiskutyámba van egy kullancs. Valószínű tegnap este mehetett bele.

Megpróbáltam kiszedni, de a feje bennt szakadt és most körülötte piros folt van.


2010. máj. 21. 12:01
 1/6 anonim válasza:
Valahogy szedd ki az egészet! A tünetek már most hétvégén jelentkezni fognak ha fertőzött volt a kullancs, főleg mert kis testű.(?) De annyira még nem szívta meg magát szerintem,hogy bármi legyen. Ha 5-7 napig van benne a kullancs akkor gáz! De ha nagyon aggódsz akkor irány a doki egy vérvételre!
2010. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha kullancs fertőzése van a kutyádnak akkor kedvtelen nincs étvágya lázas lesz. Nem baj,hogy benne maradt a feje semmi baja nem lesz tőle majd a kutya bőre kidobja magától.a pirosság az maga az irritációtól is lehet. de ajánlani tudom a szemöldök csipeszt én is azzal szedem és 95% fejjel együtt szedem ki őket de olyan 100-500ft-ig lehet venne kullancs csipeszt is.
2010. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A babézia, amit a kullancs terjeszthet, gyorsan fejlődik ki és magas lázzal jár. Figyeld a kutyust, látványosan rosszkedvű lesz, és nem fog enni, ha fertőződött. Esetleg ha látod, hogy sötétebbet pisil, vagy besárgult az ínye, szeme fehérje, az is tünet. Akkor azonnal irány a doki, mert akár fél nap alatt is elviheti a kutyát ez a szemét betegség.

Az, hogy beszakadt a kuli feje, semmi bajt nem okoz, majd kiesik magától. Érdemes valamelyik féle spot-on-t vagy pl killtix nyakörvet tenni a kutyádra, bár az sem védi meg 100%-osan, de egyrészt kevesebb megy bele, másrészt van, hogy már szívás közben kinyiffan a dög és csak azt veszed észre, hogy halott kullancs lóg a kutyán. :)

2010. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Babéziánál a lappangási idő 1-2 hét is lehet, kutyától függ, Lyme-kórnál még hosszabb.

1. stádium: kedvtelen, bágyadt, nem eszik, nem mozog, gubbaszt.

2. stádium: besárgul (a szeme fehérjén látszódik nagyon jól), kimegy a vér az ínyéből.

3. stádium: véres vizelet (ilyenkor általában már sajnos késő).

Ha levert, bágyadt, azonnal doki, és mondani kell, hogy kullancs volt benne, mert simán félre kezelik!

2010. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
1-2 hét múlva láthatod a fent leírt tünetek valamelyikét, ha fertőzött volt a kullancs. Reméljük, hogy nem.
2010. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van olyan tesztcsík, ami kimutatja a kutya vizeletében a vért. Állatorvosok is használják, viszonylag megbízható diagnózist ad babesiával kapcsolatban.


Én azért is szoktam ezzel nézegetni minden esetben, mert előfordult már, hogy úgy fertőződött meg az ebem, hogy kisebb kedvetlenségen kívül semmi nem látszódott rajta. A vizelete sem színeződött be két hét után sem, szóval az orvosok sem gyanakodtak kullancs-problémára, a tesztcsík viszont szépen kimutatta.


Gyógyszertárakban lehet kapni, az enyémre az van írva, hogy PHAN, de van többféle. Az eladók biztos tudnak segíteni.

2010. máj. 22. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!