Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki 1 évig rendszeresen...

Ha valaki 1 évig rendszeresen Xanaxot szed, majd átgondolja a dolgokat, erőt vesz magán, és sikeresen leteszi a "gyógyszert", annak az illetőenek a szervezete milyen károkat szenved az az 1 év alatt? A szervezet képes ezt valaha is kiheverni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 20:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Relatíve fiatalon, 17 évesen kezdtem Xanaxot szedni az orvosom és a szüleim bíztatására. Majd mikor először hallomásból, később utánaolvasás hatására letisztázódott bennem, hogy mit is szedek, egy percig sem gondolkodtam, azonnal megszabadultam a készletemtől. Nem volt annyira nehéz abbahagyni, nem voltak erős elvonási tüneteim. De a szüleimre nagyon haragszok, hogy hogy hagyhatták, hogy ilyesmit használjak, és a volt orvosomra is, aki 1 óra beszélgetés után már írta is fel a receptet. Egyáltalán, egy orvos, aki tanult, akinek a hivatása más emberek segítése, hogyan írhat fel ilyesmit 1 óra után, amikor alig ismerte meg az illetőt? Ezek szerint bárki, aki bemegy a rendelőbe, és hetet-havat összehord, már kapja is a receptet? Hogy történhet meg ilyesmi?
2012. márc. 29. 21:00
 2/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ez így ebben a formában nem igaz. Xanaxot így csak háziorvos ír fel, és azt is csak rövid ideig. Ha az állapotod nem változott volna, akkor el kellett küldjön pszichiátriára, ahol önmagában nem írnak xanaxot, hanem antidepresszánst, és mellé xanit. Így hihető lenne. Te, vagy a szüleid valahogy rávettétek a dokit, vagy máshonnan van a xanaxod. A leszokást sem szabad önkéntesen kezdeni, meg erőt venni magadon Tudod, nem ez a módja a gyógyszerhasználatnak, és az elhagyásának sem.

2012. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Pedig pszichiáter írta fel, és csakis kizárólag Xanaxot kaptam, semmi mást nem kaptam mellé.


Nem értem, hogy miért kell kételkedni, semmi értelme annak, hogy hazudjak.

2012. márc. 29. 21:27
 4/14 anonim ***** válasza:
Hány mg-ot szedtél egy nap, attól is függ. Egy napi adag 0.25mg-tól 5-6mg is lehet. Ha keveset, egy mg-ot, vagy kevesebbet szedtél, annyi nem árt, az 5-6 ra már azt mondom, hogy az már valami szervezet szempontból.
2012. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egy évig hagyta, hogy xanaxot szedj önmagában? Még a diplomájában is kételkedek.
2012. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hagyta. 1 mg-ot szedtem.


De ezt nem értem, hogy miért vagy kiakadva azon, hogy önmagában szedtem? Ez mért baj?

2012. márc. 30. 08:42
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha 0,25-ös xanaxot kaptál, akkor ne aggódj! A Xanax 3 óra alatt lebomlik. Semmi visszafordíthatatlan nem történt a szervezeteddel. Kis dózisban nem okoz függőséget.
2012. márc. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy 1 mg-osat szedtem.

Köszönöm.

2012. márc. 31. 18:32
 9/14 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Hagyta. 1 mg-ot szedtem.


De ezt nem értem, hogy miért vagy kiakadva azon, hogy önmagában szedtem? Ez mért baj?


Tulajdonképp mi volt a bajod, amiért ezt csinálták veled? Mert valamilyen okuk csak lehetett.

2012. ápr. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint depressziós voltam.
2012. ápr. 1. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!