Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is túl nagy hűhót...

Szerintetek is túl nagy hűhót csinálok a kutyám érkezéséből?

Figyelt kérdés

Szuka csivavám lesz hamarosan, aprócska kölyök még. Én tökéletes gazdi szeretnék lenni ezért próbálok a lehető legjobban felkészülni az érkezésére. A csalás azonban már minden nap szívja a vérem, hogy az csak egy kutya és stb. Többnyire ezekkel van problémájuk.:

A kutya ára: Bizony sokáig keresgéltem a megfelelő tenyésztőt és kutyust. Borsos az ára de saját pénzből veszem. Ha csivavát akarok akkor ne legyen 8 kilós kutyám. Szűrések, szülői háttér, minden fontos. ("Ennyi pénzt adsz egy kutyáért ami aligha 3 kiló? - Nem kilóra mérik a kutyát...)

A közelben elérhető legjobb állatorvossal egyeztettem és hozzá fogunk járni. Ő sem olcsó de még mindig az én pénzem. (Minek oltani? (!) Ha beteg lesz akkor így jártál, a kutyának is az a sorsa, hogy megdögöljön, vagy nem?)

Minden "kiegészítőt" megvettem neki előre... ágy, játékok, tálak, spoton, póráz, nyakörv, hám stb. Szerintem ezek mind mind igenis szükséges dolgok. (Nem el van az a kutya a kertbe? Van itt a kamrában rossz régi tál, jó az neki nem? Adunk neki egy madzagot és eljátszik azzal... - nem macskát veszek anyu, de köszi!

"NEHOGYMÁR napi 4-szer akard setáltatni, hát elég azt 1szer is. Elkényezteted." És azt még nem is mondtam, hogy kölyökként 2 óránként is kell.

Elég sok mindennek olvastam utána a neten, könyvekben stb., többek közt annak, hogy hogyan taníthatom meg az alapengedelmességre, hogy én legyek a falkavezér stb. (2 kilós kutyába belerúgsz aztán majd tudja, hogy ki a főnök. Tanítani? Úgy is egy idegbeteg vakarcs.)

A tenyésztő, az állatorvos és a saját véleményem szerint kiválasztott prémium tápot vettem neki. (Patkány méreg kéne annak a kutyának, nem prémium táp.)

Szóval nem is sorolom tovább. Én annyival felelek általában (már nem próbálom elmagyarázni nekik, hogy télen nem divatból van rajtuk ruha, valamint meghalna ha kizárnám a kertbe és stb.), hogy itt kezdődik a felelős állattartás és, hogy lelketlen állatkínzók. De nem hatja meg őket. Tényleg túlkombinálom és ki kéne csapnom a kutyát a kert közepére, néha megetetni a maradékkal és ennyi? Szerintem erre szüksége van annak a szerencsétlen állatnak...



2017. júl. 11. 23:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom mondani, hogy amíg ezekkel az emberekkel élsz, addig ne vigyél haza kutyát.

Ne haragudj,hogy ilyet mondok, de elég primitívnek tűnnek, nehogy baja essen a kutyának miattuk.

Ilyet normális ember nem mond, egy még el sem hozott kutyáról, hogy patkány méreg kéne neki táp helyett..És a többit is sorolhatnám.

Én elköltöznék előbb, utána a kutya.És kb 0 belelátást engednék nekik abba,hogy mennyibe került a kutya és milyen költségekkel jár.

Te is látod,hogy ugranak rá..Jobb ilyenkor a békesség és nem elmondani minden részletet.

2017. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
66%
Üdv az elmebeteg gazdik klubjába. Én is mindent megveszek a picikémnek ha tehetem és számára megfelelő méretben mert nehéz egy 50kg-os kutyára holmit találni. Talán megbékél a családod. Apám is ugy kezte hogy ide kutya nem jön meg drága lesz, 1hét múlva meg osont az udvarra játszani vele mikor azt hitte nem láttjuk. Kaja téren meg vagy szuperprémium vagy nem engedi meg venni.
2017. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk sem akartak csivit főleg pitt mellé😆

De ragaszkodtam hozzá szó szerint ki hisztiztem.ugy voltak vele hogy majd megdöglik.nagyjából olyanokat mondtak mint neked.

Kaját kaphat mást is a tápja mellé a séta annyi nem kell.

Csak ha mutogatni szeretnéd.

Olcsó állat orvos is be tudja oltani.az ágyikó nekem fölös volt mert velünk vagy a gyereknél alszik.és pont az ilyen gonoszkodóknak lett a kedvence.hamar be lopja magát kitartóan ragaszkodóak.☺

Ne halgass senkire

Mi a pitt nek is megveszünk mindent.szerencsére a párom is állatbarát.

2017. júl. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!