Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell elvenni a kutyától...

Miért kell elvenni a kutyától az ételt?

Figyelt kérdés
8 éves a kutyám, soha nem vettem el tőle. Mindig akkor és annyit eszik, amikor és amennyit akar.
2017. júl. 13. 14:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Arra, amit az első írt: apukámnak volt egy német juhásza, aki egyszer amikor nem voltak otthon, megtalálta a tápos zsákot. Mire hazaértek, már műtét kellett, szó szerint majdnem halálra ette magát.
2017. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

1. A kutya már réges régen nem "ragadozó". Elég régóta az emberrel él. Tehát az emésztőrendszere, és mindene ehhez alkalmazkodott.


2. Miért lenne baj, ha egész nap előtte van az adagja? Pont annyit kap, amennyit kell. Nem azt mondtam, hogy mindig rakok a táljába, ha üres, hanem hogy este megkapja az adag kajáját, és előtte marad. Tök mindegy, mennyi idő alatt eszi meg, legközelebb másnap este kap. Ha meg akkor is van a táljában, akkor nem kap.

Ennyi.


3. Teljesen jól van nevelve, ezért nem értem, hogy miért kellene elvenni. Bármikor hozzányúlhatok, elvehetem tőle a kaját (még arrébb is áll), nem azért van előtte, mert nem merem elvenni. Hanem nem akarom.

2017. júl. 13. 16:13
 13/19 anonim ***** válasza:
54%
Még hogy nem finnyás a kutyád kérdező. Basszus, ha nem az lenne, öt percen belül üres lenne a tálja!
2017. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

#kérdező

Azért kïváncsi lennék hogy milyen kutyád van. Meg azt sem tudom hogy a kutyád hogy lehet vékony meg izmos.Az emésztőrendszere lehet hogy valamennyire alkalmazkodott de hogy nem normális az hogy előtte van a táp az tuti. Amúgy ragadozónak még mindig ragadozó. Ha annyit kap amennyit kell akkor megenné bár szerintem megenné ha nem lenne hízlalva. Amúgy a te kutyádból te ölted ki azt hogy kutya legyen ilyen téren azzal ahogy így eteted.Amúgy egy normál kutyát etetünk nem hízlalunk ezért sem kell az hogy elôtte legyen mindig. Amúgy szerintem te azt sem tudod hogy mit akartál kérdezni.

Nem 8 éves korban kell elvenni a kaját a kutyától miközben eszik. Ezt akkor kell amikor kölyök mert akkor alakítjuk a viselkedését és akkor állítjuk fel a sorrendet.(normál esetben)

2017. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
Akkor mi a kutya, ha nem ragadozó? Növényevő? A helyzet az, hogy a kutya emésztőrendszere ugyanolyan, mint a farkasoké. Mellesleg régen is úgy volt, hogy ha a kutya nem ette meg az ételt, akkor a parasztember más 2-3 kutyája megette előle
2017. júl. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14-es: Nincs hízlalva. Pit keverék, és 23 kg.

Az a kérdés, hogy miért tanácsolják, hogy el kell venni a kutyától az ételt. Miért probléma, ha akkor eszik, amikor akar, ha az a napi adagjára van korlátozva? Miért jobb, ha 5-10 perc alatt behabzsolja.

Nem fogom most sem elvenni, mint ahogy eddig sem tettem. Azt hogy bármikor elvehetném, azért írtam, mert sok kutya morog, és a gazdája nem mer a kajájához nyúlni. Nálunk ez nem így van. Ha valamiért odanyúlok, amikor eszik, még félre is áll.

Ja, és nem finnyás, elfogy a napi adag. Van, hogy megeszi egyszerre hamar, van, hogy csak 1 nap alatt.


Azért tettem idézőjelbe a ragadozót, mert egy kutya nem olyan, mint egy farkas. Gondolom tőled kap minden nap, és ugyanannyit. Egy farkas nem biztos hogy tud enni minden nap, főleg nem ugyanannyit. A kutyát már rég hozzászoktattuk a tápláláshoz, sőt a mesterséges ételekhez (kutyatáp), nem kell magának levadászni a vacsorát. Meg sem kell dolgoznia érte. Ha egész nap fekszik, akkor is kap enni. A farkas egy csomót "melózik vele" aztán vagy van kaja a végére, vagy nincs...


Szóval a kutya húsevő, de nem ragadozó. Nem kell annak lennie.

2017. júl. 13. 18:27
 17/19 anonim ***** válasza:
80%

Ki mondta, hogy vedd el? Ha neked így jó, hogy egész nap falatoz a kutya, egyfolytában emészt - ami egyáltalán nem egészséges(!!!) - az a te problémád.


Viszont, nekem kölyökként válogatott a kutyám, 3 napig is előtte lehetett tápja, nem ette meg, néha kivett pár szemet, széttúrta, inkább koplalt, de nem ette meg, míg előtte volt a kaja. El lett véve előle, másnap kapott a szokott időben, akkor már zabált. Szóval, a kérdésedre válaszolva, általában ezért kell elvenni a kutya elől az ételt.

2017. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom hol tartod a kutyádat.


De pl az,hogy egész nap emészt így ezáltal konkrétan kakálhatna egész nap és sokat is ihat,így meg pisil,mivel 3-4 szem száraz táp után is isznak a kutyák. Nos egy lakás kutyánál ez nem túl ideális.


Ha nem eszi meg rögtön akkor meg nem éhes. POnt emiatt kéne neki letenni egy nap egyszer 10-15 percre,hogy elfogyjon.


De gondolom több kutyád sem volt még,mert ahol pl 2-3 vagy több kutya van ott megennék előle és nem enne.


Emésztőrendszere nem domesztikálódott,csak annyiban,hogy inkább mindenevőek lettek a kutyák,nem csak ragadózóak.


Nem változtat azon a tényen,hogy nem egészséges egész nap előtte az étel.


Már csak azért sem,mert ha beteg azt nem látod,főleg mert a betegségek túlnyomó részénél, az étvágytalanság a legfőbb jel.


De persze ha neked így jó etesd így.


Nálam két kutya van, különböző kaját kapnak az öreg reggel és este eszik, a fiatalabb csak este. Nem tehetném meg,hogy lerakom és ott hagyom,mert a fiatal rögtön megenné az övét is. Az öreg meg éhen halna, a fiatal meg elhízna.


Kutyapanzióban is a legjobb helyeken több kutya van egyszerre,ott sem megoldható,hogy egész nap a te kutyád előtt legyen a kaja.


Szerintem nagyon sok okból rossz ez az egész nap előtte legyen kaja címszó.

2017. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm 18-as.

Igen, első és egyetlen kutya. Kertben van, amíg nem vagyok itthon.

Ha beteg, a levertségén látom (sajnos 2x volt babéziás). De nem beteges.

Panzióba nem adom.

2017. júl. 13. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!