Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyers etetés veszélyes?

A nyers etetés veszélyes?

Figyelt kérdés

A testvérem szerint veszélyes nyers húst adni a kutyának, mert tele van baktériumokkal, és beteg lehet tőle.

Én mondtam neki, hogy nekik erősebb a gyomorsavuk és a disznóhús kivételével kaphatnak bármit nyersen.

De kicsit elbizonytalanított az ő véleménye is. Ráadásul a kutyámnak elég gyenge az immunrendszere, szerint rá emiatt különösen veszélyes lenne a nyers hús. Szerintetek?



2017. júl. 13. 20:57
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csontot nem adok neki, mert attól mindig véres a széklete, és sérve is van.

2017. júl. 14. 15:17
 12/15 anonim ***** válasza:

1: nem tudom milyen kutya, de ha ilyen érzékeny, akkor vannak kímélő tápok.

2: farkasnak nem főznek az erdőben, azaz mindent kell ennie, hogy a neki szükséges vitaminokhoz, és ásványi anyagokhoz hozzá jusson.

3: csontos hús alap, mert attól lesz kemény a széklet, és tisztítja bűzmirigyet.

4: a nyers dizsnóhús kivételével bármit ehet nyersen.

5: főleg azért kéne nyersen táplálni, mert érzékeny a gyomra.

2017. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De mint mondtam, a száraz tapoktol semmi baja nincs.

Csontot nem adok neki mert tönkre teszi őt.

A bűzmirigyével sosincs gond, kiválóan ürül neki, de ha megtelne én is ki tudom üríteni neki.

2017. júl. 15. 18:18
 14/15 A kérdező kommentje:
És egyébként kitűnő állagú a széklete, amikor száraz tapot eszik.
2017. júl. 15. 18:19
 15/15 anonim válasza:
NEM! Sőt, kifejezetten jó!
2017. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!