Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészséges, házilag elkészíthe...

Egészséges, házilag elkészíthető kutyakeksz recept?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy szeretnék a kutyáimnak sütni kutyakekszet otthon, de mivel az egyik érzékeny gyomrú, a másik meg kölyök és érzékeny gyomrú (bármi ami picit nem neki való meghajtja) ezért saját magam szeretnék nekik összeállítani valami "speciális" receptet. Amiket neten találtam nekem nem tetszettek. Lisztet semmiképp nem szeretnék bele rakni (semmilyen félét-fajtát) . Mivel lehetne helyettesíteni? Darált kutyatáppal (prémium tápot kapnak) esetleg? Mindenképp szeretnék bele kefírt, répát, meg darált húst, de ezekből szilárd keksz nem lesz, szóval kell bele valami ami "megtartja" . Itt jön a képbe a darált kutyatáp, vagy esetleg darált natúr zabpehely jobb lenne? Mit lenne még érdemes belerakni? Párizsi, virsli meg ilyenek kilőve, a kicsi gyomra nem bírja. Valami más zöldséget? Mondjuk uborkát? Ötleteket várok, ki mit rakna még bele?
2017. júl. 15. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt érdemes nézelődni: [link]


Pl: [link]


Amúgy szerintem ezek a csont alakúak amik sütőben készülnek, mind tartalmaz valamilyen lisztet.

2017. júl. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit keresgéltem. Akkor a lisztet nem hagynám ki, hanem valami egészséges fajtával helyettesíteném. Gondoltam a kókuszlisztre, rizslisztre, tökmaglisztre, csipkebogyólisztre. Melyik e legjobb? Esetleg milyen másik liszt?
2017. júl. 15. 22:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Innen melyik liszt lenne a legjobb?

[link]

Annyi féle van, én meg mindenképp a legjobbat szeretném.

2017. júl. 15. 22:35
 4/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk egy olyan keksz, hogy:

-Banánliszt

-Banán

-Alma

-100%-os natúr almalé

-Körte

-Darált hús (marha, nyúl, vagy vad)

Ebből készülne a keksz. Az jó lenne?

Esetleg másik:

-Rizsliszt

-Répa

-Uborka

-Édesburgonya

-Darált hús

Vagy:

-Tökmagliszt

-Sütőtök

-Mogyoróvaj (az az amerikai 100%-os mogyoróvaj)

-Darált hús

Vagy:

-Zabpehelyliszt

-Kefír

-Natúrjoghurt

-Mogyoróvaj

-Alma

-Körte

-Banán

-Eper

-Áfonya

-Sárgabarack

2017. júl. 15. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:

"Annyi féle van, én meg mindenképp a legjobbat szeretném."

Mivel érzékeny gyomrú kutyákról van szó, mindenképp olyan alapanyagot használj, amit már ismernek és tudod, hogy nem veri ki náluk a biztosítékot. Ha meg valami új alapanyagot akarsz az étrendjükbe pakolni, akkor is érdemes fokozatosan bevezetni, kb. úgy, mintha tápot váltanál. Nézd meg mi van a prémium tápodban és indulj ki abból!


Allergiás kutyám van, nálunk általában úgy megy a jutalomfalat-készítés, hogy:

- 1/3 szénhidrátforrás: barna rizs, köles vagy zab

- 1/3 kutya-kompatibilis zöldség-gyümölcs: répa, cukkini, édesburgonya, spenót, cékla, sütőtök, banán, alma, körte, barack, meggy stb. Nyilván gyümölcsből kevesebbet, a magas cukortartalma miatt. És érdemes idényzöldségekből és gyümölcsökből dolgozni.

- 1/3 fehérjeforrás: színhús, máj, szív, stb. (A májért szinte minden kutya megőrül.)

- nagyon-nagyon kevés kutya-kompatibilis fűszer: kurkuma, petrezselyem, menta, rozmaring, kapor, bazsalikom, kakukkfű, gyömbér

- esetleg kevéske kutya-kompatibilis mag: lenmag, chiamag, tökmag

- pici olaj, zsiradék

Összefőzöm (néha a husit külön sütöm), késes aprítón átengedem, az egész trutyit sütőpapírral bélelt tepsire terítem, sütőben alacsony hőfokon kiszárítom. Összetöröm, porciózom, mélyhűtőben tárolom. (Por- és tárolási atka allergiás a kutyám, úgyhogy nem tudom mélyhűtés nélkül meddig áll el.) 15 dkg fehérjeforráshoz igazított adag lesz egy gáztepsivel. Mivel össze lehet törni apróra, ezt használjuk jutalomfalatnak is.


Kekszet nem szoktam csinálni, nálunk a hypoallergén jutalomfalat volt a prioritás. Ami ott a trükkös lehet, az, az, amit te is írtál, hogy kell valami kötőanyag, ami egyben tartja az egészet. Barátnőm egyszerűen megoldotta a dolgot: tyúktojást használ (boldog, bio, kapirgálós tyúkoktól) vagy fürjtojást, ha hozzájut. Ha helyettesíteni kell, akkor lenmag + víz, kevésbé ismert a chia mag + víz, de akár a banán is működhet. A mogyoróvajnak meg nézz utána, mert hajlamosak agyonsózni, agyoncukrozni és van egy sanda gyanúm, hogy egyszerűbb otthon elkészíteni, mint egy normális minőségűt levadászni.


Tudom, nem teljesen kekszre van kihegyezve a válaszom, de remélem azért tudtál belőle ötletet meríteni :)

2017. júl. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) ' Nagyon hasznos volt :) !
2017. júl. 17. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!