Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya társat válasszak...

Milyen kutya társat válasszak magamnak lakásba? Esetleg kinti-benti kutyának?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állok. Még nem tisztázott, hogy lakás ill. Kertes ház lesz, így most az "univerzális" kutyák érdekelnek. Imádom a kutyákat, labradorom volt 1 évig, de a párom szakításkor megtartotta, így labit nem szeretnék, mert attól megszakadna a szivem. Napi 10órát töltök távol, és egyedül élek. De a maradék időben sokat tudnék foglalkozni vele, és a lakásban is bent lehetne velem. Szőrhullás nem probléma, van időm a takarításra :) Nem tudom, így milyen kutyám lehetne, szelídet, ragaszkodót szeretnék.

2017. júl. 16. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem palotapincsim van. Ő is sokat van egyedül, mert 12 órában dolgozom, de van mellette egy cica is. Vele jókat játszanak. Kinti, benti kutyus.
2017. júl. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

10 óra az borzasztóan sok, főleg úgy, hogy nincs senki, aki közben sétáltatná a kutyát. Főleg egy kölyöknek, akit 2-3 óránként pisiltetni kéne.


Szerintem inkább válassz macskát.

2017. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretem sajnos a macskákat, de azért köszönöm a választ.
2017. júl. 16. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Napi 10 órás távolléttel, ha nem kertes ház lesz, kölyköt semmiképpen.

Egyébként bármilyen keverék megfelel, amelyik szimpatikus neked, és nem túl hiperaktív a jelleme.

Rengeteg olyan fajta van, ami jó lehetne, ahhoz kissé bővebb leírás kellene, hogy konkrét fajtát lehessen ajánlani.

Ha csak lakás lesz:

- mennyit tudsz vele minimum sétálni menni naponta?


Univerzális kérdések:

- mennyit szánnál a vételárra?

- kutyaiskolát vállalnál-e, szeretnél-e vele?

- sportosabb, vagy nyugis kutyát szeretnél? Hogy képzeled el a sétákat, együtt töltött időt?

- adott esetben kozmetikushoz hordanád-e?


Ha kertes ház lesz:

- a napi 10 órás távolléted idején hol tervezed tartani, kint vagy a lakásban? Esetleg kutyaajtóval megoldható-e, hogy szabadon ki-be mehessen akkor is, ha nem vagy otthon?

2017. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát a napi 10 óra egyedüllét egy kutyának elég sok idő.

De ha munka előtt után közvetlen megmozgatod, játszol vele és biztosítasz számára rágcsákat, játékokat(pl snack labda nagyon jó, illetve rágócsontok stb), akkor átvészeli, remélhetőleg.

Semmiképpen se olyat válassz, aminek nagy a mozgás-,feladat-,munkaigénye.

Juhász - és pásztorkutyák, terrierek kilőve.

Társasági szobakutyák, mint a bichonok, uszkár társaságban érzik jól magukat, nekik se lenne a legjobb.

Bulldogok(francia vagy angol) nagy alvósak, ők talán végig is aludnák a távollétedet.

Agarak, ha megfuttatod egy 20 percre, akkor ők is egy kanapékutyák. Inkább a kisebbek(olasz vagy még a whippet).

Vagy körülnézhetsz menhelyeken, sintér telepeken, ott is akad sokféle keverék kutyus, akik megfelelhetnek. Például egy kistestű, nyugis természetű vagy idősebb kutyus is jó lehet.

2017. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A kutyaajtó jó ötlet. A labit én tanítottam,ő elég duracell nyuszi volt, sokat sétáltattam, foglalkoztam vele. De jobban szeretném, ha kicsit nyugisabb lenne.
2017. júl. 16. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem várd meg amíg meg lesz az új ingatlan, mert így gyakorlatilag kettő nagyon eltérő típusú kutyára vágysz. Az a baj hogy ha lakást veszel akkor ilyen 10 órás távolléttel nem is lehet kutyát tartani, mert most gondolj bele, te kibírnál 10 órát pisilés nélkül? Valószínűleg minden nap egy tócsa vagy egy rakás fogadna otthon.

Ha kertes házba költözöl akkor bármilyen kinti-benti kutyus jó lenne, de kölyökhöz kb egy hónapot ki kéne vegyél szabira hogy megfelelően tudj vele foglalkozni.

2017. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Bulldogokat ajánlanám,mert nyugisak és elvannak egyedül is!Míg kölyök a kutya addig sokat kéne vele lenned bármilyen fajta is.Azt viszont jól tudom ,hogy úgy is meglehet tanítani a kutyát a szobatisztaságra ,hogy nem viszed le 2-3 óránként pisiltetni.Kutya pelenka és egy kis nasi majd a pelenka helyénke változtatása majd kirakása a kertbe és így

tovább!Sok szerencsét a kutyihoz!

2017. aug. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!