Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megpofozta a kutyát! Mi a...

Megpofozta a kutyát! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Barátomnak mondtam hogyha nagyon harapdál a kutya (persze játékból) kicsit üssön az orrára, aztán csak látom hogy olyan pofont adott neki..és ez nekem nagyon rosszul esett. Ha később megkérem hogy vigyázzon a gyerekemre akkor azt is pofozgatja ha rosszaságot csinál? Vagy ez jogos volt? Nektek mi a véleményetek? (Illetve hogy tudnám NEM bántalmazással megtanítani hogy ne harapdáljon?)

2017. júl. 17. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Kérem a kövezést, de azt mondom, nagyon jól csinálta. A kutyák is rendesen odacsapnak egymásnak, ha a játék eldurvul, és egy pofon semmiség ahoz képest.

És hogy "bántalmazás" nélkül hogy tudod megtanítani? Sehogy. Ha szerencséd van, akkor olyan a jelleme hogy a erősebb rápisszegés is elég, de ha konok nehézfejű, akkor sajnos kell falkafölény kimutatása.

2017. júl. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
következetesnek kell lenni a nevelésnél, érezze hogy ki a domináns főleg olyan kutyák esetén amik elég eros jellemüek
2017. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
Az nekem sem tetszett volna ha valaki akár a barátom akár a szüleim megpofozza a kutyámat.Egy kis fenyítés nem árt meg neki de az én kiskutyámnak elég annyit mondani hogy nem szabad és egyből abba is hagyja.
2017. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Valakinek meg kell nevelnie végre azt a kutyát ,ha te nem tudtad.
2017. júl. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, néha én is odacsapok RITKÁN! ha nagyon túlzásba viszi! De azt nem tűröm hogy más pofozgassa a kutyámat..Szerintem ez illetlenség.
2017. júl. 17. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Te bíztattad rá hogy üssön rá! Ha meg szerinted az ütés mértéke nagy volt akkor máskor te tiltsd le a kutyát a durva játékról. Mivel az ebnek a barátod gondolom idegen ,nem tekinti gazdájának,ezért a te feladatod is az hogy a kutyát letiltsd a támadó viselkedésről.
2017. júl. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Azért az se mindegy, hogy egy yorkinak ad egy hatalmas sallert, hogy repül 2 métert, vagy csak egy sima taslit pl. egy bullterriernek... :D Van egy árnyalatnyi különbség.


Pofon nélkül: Ha nagyon harap a kutya, visítasz, mint a fába szorult féreg, majd ott hagyod a francba. Előbb-utóbb leesik neki, hogy ha durvul, akkor nincs játék.

2017. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Jogos volt. Egyszer meg kell tanulnia a kutyának hogy mit szabad és mit nem. De az embert és a kutyát nem hasonlítsuk össze még akkor sem ha családtag a kutya.
2017. júl. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszem, hogy rosszul esett, de az a véleményem, hogy végre valaki helyretette a kutyulika agyát.


Eleve mi az, hogy a harapdálás meg van engedve? Értem én, hogy játék közben bekapja a kutya az ember ujját, a miénk is így játszik, de ő épphogy csak hozzáér a fogával a kezünkhöz, nem harapna rá.


De ha már te is koppintgatsz, sőt, javasoltad is neki, akkor gondolom nem csak ennyiről van szó... Ha egy gyerek csinál rosszaságot szándékosan, akkor ott is van az a helyzet, amikor kijár a nevelő célzatú pofon. Nem azért mert jól esik megverni, hanem azért, mert a pofonnak van egy hatása, amitől észbe kap, hogy túl messzire ment.


Neked is egyetlen egyszer kéne határozottan pontot tenned a harapás végére és akkor nem kéne orrot koppintgatni.

2017. júl. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

És a pofon után harapott a kutya? Ha a kutya harap és te játékból megütögeted, még jobban fog harapni. Ez miért célravezető?

Ha nem tetszik, hogy más neveli a kutyádat, miért nem te teszed meg? Eddig miért nem állítottad le te a harapásról? Akkor miért nem te tiltottad le?

2017. júl. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!