Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mikorra lesz úgy igazán...

Kb mikorra lesz úgy igazán jobban?

Figyelt kérdés

5 hónapos, 20 kilós, szuka kutyánkat ma ivartalanították. Még nagyon kótyagos szegény, ugyan már sétált magától egy 10-15 métert.

Éjszaka milyen időnként keljek hozzá, hogy megnézzem jól van-e, a sebet nem bántja-e?

Hány nap kb mire fájdalom nélkül illetve kicsi fájdalommal fog tudni sétálni?

Nagyon rossz nézni, ahogy szenved :(



2017. júl. 18. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a műtét utáni nap volt a legrosszabb, akkor volt fájdalma. Kapott fájdalomcsillapítót, aztán enyhült. Gallér nincs rá, ha nem tudsz rá figyelni, ne nyalja a sebét?
2017. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Fájdalomcsillapítót és antibiotikumot mi kaptunk most azonnal, hogy holnaptól kapja. Viszont gallérja nincsen. Eddig csak szagolgatta, de olyat is hallottam, hogy az önmagában nem nagy probléma, ha nyalogatja, csak ne durván csinálja. Szóval nincsen, ezért kell nagyon figyelnünk.

Szóval akkor a holnapi nap lesz a legdurvább? Nagyon félek tőle!

2017. júl. 18. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
De, baj ha enyhén is nyalogatja. Szétmegy a friss varrat, begyullad, mehettek újra orvoshoz! Szerezz be gallért, de ha bírja egy pólót is ráadhatsz, hogy ne érjen a sebhez!
2017. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy nincs mitől félned. Ha látod, hogy fájdalma van, kapjon a fájdalomcsillapítóból. Nem lesz semmi gond - ha nem nyalja a sebét - egy ilyen fiatal kutyus nagyon hamar regenerálódik.
2017. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Húztam rá egy pólót. Nem hogy engedte, a második lábát már magától tartotta, hogy húzzam bele :)

Köszönöm a segítséget!

2017. júl. 18. 16:58
 6/7 anonim ***** válasza:
:) Aranyos :)
2017. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak(bár ő kan) viszonylag gyors volt a felépülése. Megműtötték aztán másnap délben mehettünk érte és nagyon vidám volt. Amikor hazaérkeztünk akkor sétált a kertbe aztán lefeküdt és aludt. Utána másnap reggel mintha mi sem történt volna már kezdte az őrjáratozást. Amúgy a kutyám ruhát kapott és azt mondta a doki hogy ha nagyon nyalja a sebét akkor menjünk vissza és kap gallért de szerncsére ilyen nem történt aztán persze volt varratszedés. (Amúgy egy kuvaszom van)

Amúgy kérdező ha még sok nap után is szenved vele akkor keresd fel az orvost szerintem.

2017. júl. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!