Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel, hogy csináljam?...

Szobakennel, hogy csináljam? Teljesen elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek. A kiskutya érkezése előtt rengeteget készültem, olvastam. Dominancia, szep.stressz, szobatisztaság, klikker, viselkedés, tényleg, mindent. Azt is olvastam, hogy a jól használt kennel áldás, szeretik a kutyák. A mi elképzelésünk az volt, hogy éjjel (legalábbis kölyökkorában) bezárva alszik, nappal nyugis helynek használja, az elválást is a segítségével szerettük volna gyakorolni. Meg is vettük az egyik legnagyobbat.

4 napja hoztuk el az akkor 9 hetes kutyát. Még napközben betettük (igen, rájöttem, itt rontottuk el), simogattuk, játszottunk vele. Éjjel becsuktuk, éktelen ugatás. Odafeküdtem a kennel elé, elhallgatott. Második éjjel ugyanez. Napközben volt, hogy magától bement aludni. Harmadikon gondoltam, kipróbálom az ugatni hagyást. Fél11kor kivittem, utána becsuktam. Ott feküdtem a kanapén, tudta, h ott vagyok, mégis rázendített. Másfél óráig bírtam, de akkor már úgy ugatott, mintha fájna valamilye. Úgyhogy kivittem, kakilt. Utána nyitott ajtónál megvártam, h elaludjon, bezártam, reggelig aludt. Napközben magától már nem.ment be, jutalomfalattal csaltam, elaludt. (Egyébként a kedvenc helye a kanapé és a dohányzóasztal között van, jó kicsi hely.) Tegnap elkezdtem kipróbálni az egyedülhagyást, hátha segít. Bezártam, esztelen ugatás, pedig még két lépésnyire voltam. Elmentem egy másik szobába, vártam, az első egy másodperces csöndnél visszamentem, nagy dicséret, jutalom, kiengedtem. Kicsit később újra próbálkoztam, akkor hagytam kb 5/percig ugatni, utana mentem vissza. Adtam be neki jutalomfalatos kongot, azzal elszórakozott kb 1 percig és ugatás.

Nagyon-nagyon szeretném.jól csinálni, hogy biztonságban érezze magát, de én is szeretném őt biztonságban tudni, hogy éjjel ne rágjon szét semmi veszélyeset.

Tudom, hogy valamit nem jól csinálok, kérlek segítsetek, hogy jó legyen.

(Napközben kinn van velünk az udvaron, déli pihenőre megyünk be ( gyerekek alszanak) és este, kivéve amikor a kennelhez próbáltam szoktatni.

Napközben is még sokat alszik, amikor nem kaja utan van, játszunk. Este amikor nincs már olyan meleg, felélénkül, jól.kifárasztottam. Fél 9kor kidőlt, 11kor ébresztettem pisilni, utána kezdte a kálváriát... Ja, és tettem be neki egy kisebb dobozt a nagy kennelbe (nem tudja.szétrágni), hogy kuckósabb legyen, meg egy nagy plüsst, meg szagmintás pólót, alomból is van rongy, lassan már csak a kutya nem.fér be...

Elnézést, h ilyen hosszú lett, de próbáltam.mindent leírni, hátha így könnyebb tanácsot adni...


2017. júl. 19. 07:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Ezt a szobakennel dolgot soha nem fogom megérteni, csak kialakítja benne a szeparációs szorongást.

Egész életemben voltak kutyáim, (65 éves vagyok) gyönyörűen felnőttek mellettünk, mindent megtanultak amit egy kutyának tudnia kell, nem csináltak kárt, sem magukban, sem a környezetükben. A rágós időszakban cipőket és fontos dolgokat nem hagytunk elől, kaptak rágókát.

Ez a szobakennel nem csak hogy ronda, de még káros is, de valaki kitalálta, jó üzlet volt és divatból a hozzá nem értők követik.

A kutya családtag, ezt neki is tudnia kell, mi a fenének bezárni?

Picike még, hadd találjon magának kedvenc helyet, oda kell majd tenni egy plédet vagy a kosarát és nem lesz semmi probléma!

Mindent meg fog tanulni, lesznek kisebb-nagyobb balesetek is addig, - ahogy a gyerekeknél is előfordul - mégsem zárjuk őket ketrecbe.

A normális kutyatartás öröm, nem pedig egy ilyen vergődés, mint amit leírtál.

2017. júl. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Én is szobakennel ellenes vagyok.

A szobakennelnek tenyésztőnél, kutyakozmetikában, esetleg állatorvosnál van létjogosultsága, nem pedig egy otthonban.

A jóllakott, nyugodt kiskutya végigalussza az éjszakát, rendszerint a gazdi ágya előtt.

Nem kell ide tudományos könyv, elég szeretni és ellátni.

Rendszeresség kell legyen az életében, sok foglalkozás vele és biztonság, más nem kell a kiskutyának.

Én is felneveltem kutyagenerációkat úgy, hogy életemben nem ütöttem meg őket, még újságpapírral sem, mégis még a gondolataimat is ismerték, holott a szobakennelféle őrület még nem is létezett.

2017. júl. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy ha egy rövid ideig ott maradt, akkor kapott jutit, simit, és dicséretet. Utána ha hosszabb ideig ott maradt akkor is kapott(de csak úgy, hogy ha ott volt, ha kijött akkor nem.) Ma már szeret ott lenni, magától megy be, és magától alszik benne, és ha bezárom valami miatt akkor sincs hiszti.
2017. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Mi keveset használjuk a kennelt, de nálunk nagyon jól működik.

Kicsi korában éjjelre zártuk be, meg ha nagyon láb alatt lett volna (kb. 2-3 órát nappal).

Mi nem misztifikáltuk túl. Betettünk egy pokrócot, meg a 2-3 játékát, amit első nap kapott, be a kutyát, és otthagytuk éjszakára. Első éjjel volt kb. 1 óra hangoskodás, de csak egyszer néztünk rá, hogy minden rendben van-e, reggel nagy dicséret. Második nap csak 10 percet nyüszögött, harmadik nap semmit.

Közben egy új kutyapokrócot is vettünk, amit egy éjjel én használtam, és azt tettük be hozzá, mondjuk a mienk mentett, és nem tudtunk alomszagú holmit hozni.

Napközben nem akarjuk, hogy magától bemenjen, de nem is idegenkedik tőle.

2017. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 vantel ***** válasza:

Kutyaketrecet akkor használom ,mikor elmegyünk kirándulni,megszállunk valahol ,ezzel biztosítom ,hogy véletlenül se keletkezzen kár, illetve kocsiban szálításkor használjuk.

Első éjszakákat nem ketrecben töltötte, első éjel nyüszögött, ha erősebre kezdett ráförmedtem röviden vagy hasonlóan kifelyeztem ez már sok. Ez 3 nap nehézség, utána könnyed a dolog. Kerecre is rácsaphatsz egy közepeset egy határozott nem kiséretében. Dajkálással eléred,hogy ő fogja életedet beosztani.

2017. júl. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Éjjelre mindenképp szeretném bezárni, én így vagyok nyugodt. Valamint szeretném, ha szeretné, használná napközben is, ha nyugalomra vágyik - van egy 5 éves, autizmusban enyhén érintett fiam, aki hamarabb megérti, elfogadja azt, hogy ha a kennelbe megy a kutya (mert pihenni szeretne),nem akar játszani.

Akkor mit tanácsoltok kennel használók? Napközben "gyakoroljuk" a kennelben maradást? (Most az előbb pl magától beszökdécselt és jól lebirkózta a plüss elefántot :) ) Éjjel pedig füldugó, szív megkeményít és ugat, amíg ugat?

2017. júl. 19. 08:48
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Pnotosan!

Mindenképpen bent egyen arra is figyelj :)

2017. júl. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált a szobakennel, abban alszik, napközben oda megy be, semmi hiszti, sőt, amióta szépen beszokott, úgy általában is jobban megvan egyedül.


Nem teljesen szándékosan, de én nappal szoktattam be a kutyát - napközben a munkahelyemen van velem, sokszor előfordul, hogy nem mászkálhat szabadon, továbbá amíg kicsi volt, addig az össze-vissza pisilés ellen is tökéletes volt a kennel, jobban tudtam kontrollálni a séták idejét. Annyi előnye volt a nappali szoktatásnak, hogy mivel egy légtérben volt velem, ha hisztizett, rögtön le tudtam tiltani. Otthon éjszaka rövid időn belül már egy szava se volt ellene.


Benti etetést-itatást rácsra szerelhető tállal kiválóan meg lehet oldani (Fressnapf-ban kapható) és tanácsos is, ahogy már írták, illetve nekünk van kenneltakarónk is, amivel ilyen kellemes kis félhomályos zuggá alakítható a kennel, szereti. Semmi különös, egy régi dupla lepedő.


Szerintem az a lényeg, hogy ne görcsölj rá, én se hittem volna 2-3 hónapja, hogy egyszer ez lesz a kutya bázisa, de a munkahelyemen most már alap, hogy oda megy be, és ott van, be se kell csukni.


Kemény szív, füldugó, egy-két nap, sok sikert :)

2017. júl. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi! A letiltást hogy csináltad? Mert én próbáltam már:

- csitt-tel

- mély hangú nemmel

De csak egy pillanatra hagyja abba, utána folytatja.

Én is letakartam egy pléddel, de...

2017. júl. 19. 09:43
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Ez egy elég nagy dilemma volt nekem, mert sok helyen azt írják, a kennelben nem érheti semmi kellemetlen dolog. Na de a kennel már önmagában kellemetlen eleinte, a ketrecre csapás vagy bármilyen más fegyelmezés meg pláne :)

Én végülis beszereztem egy sima vízsugárra is állítható gyenge virágspricnit, és ha hiszti volt, akkor mondtam, hogy csitt és lespricceltem. Ez max 10-20 alkalom volt, aztán már elég volt a vezényszó is. Ez kizökkentette a hisztiből. Hogy helyes módszer-e, azt nem tudom, nekünk bevált.


Rendszeresen adtam be neki sárgarépát (nagyon szereti) vagy más rágókát (szárított marhafület pl, nem koszol, sokáig kitart), amin eldolgozgatott szép csendben. Nem olyankor adtam be, amikor hisztizett épp, de ezt nem tudományoskodtam túl. Így a békés időszakok egyre hosszabbra nyúltak, aztán állandósultak.


Ha tehettem, akkor simán ignoráltam, de ugye ez munkahelyen nem mindig volt megoldható, úgyhogy ez inkább maradt éjszakára.

2017. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!