Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakennel, hogy csináljam?...

Szobakennel, hogy csináljam? Teljesen elkeseredtem.

Figyelt kérdés

Kérlek, segítsetek. A kiskutya érkezése előtt rengeteget készültem, olvastam. Dominancia, szep.stressz, szobatisztaság, klikker, viselkedés, tényleg, mindent. Azt is olvastam, hogy a jól használt kennel áldás, szeretik a kutyák. A mi elképzelésünk az volt, hogy éjjel (legalábbis kölyökkorában) bezárva alszik, nappal nyugis helynek használja, az elválást is a segítségével szerettük volna gyakorolni. Meg is vettük az egyik legnagyobbat.

4 napja hoztuk el az akkor 9 hetes kutyát. Még napközben betettük (igen, rájöttem, itt rontottuk el), simogattuk, játszottunk vele. Éjjel becsuktuk, éktelen ugatás. Odafeküdtem a kennel elé, elhallgatott. Második éjjel ugyanez. Napközben volt, hogy magától bement aludni. Harmadikon gondoltam, kipróbálom az ugatni hagyást. Fél11kor kivittem, utána becsuktam. Ott feküdtem a kanapén, tudta, h ott vagyok, mégis rázendített. Másfél óráig bírtam, de akkor már úgy ugatott, mintha fájna valamilye. Úgyhogy kivittem, kakilt. Utána nyitott ajtónál megvártam, h elaludjon, bezártam, reggelig aludt. Napközben magától már nem.ment be, jutalomfalattal csaltam, elaludt. (Egyébként a kedvenc helye a kanapé és a dohányzóasztal között van, jó kicsi hely.) Tegnap elkezdtem kipróbálni az egyedülhagyást, hátha segít. Bezártam, esztelen ugatás, pedig még két lépésnyire voltam. Elmentem egy másik szobába, vártam, az első egy másodperces csöndnél visszamentem, nagy dicséret, jutalom, kiengedtem. Kicsit később újra próbálkoztam, akkor hagytam kb 5/percig ugatni, utana mentem vissza. Adtam be neki jutalomfalatos kongot, azzal elszórakozott kb 1 percig és ugatás.

Nagyon-nagyon szeretném.jól csinálni, hogy biztonságban érezze magát, de én is szeretném őt biztonságban tudni, hogy éjjel ne rágjon szét semmi veszélyeset.

Tudom, hogy valamit nem jól csinálok, kérlek segítsetek, hogy jó legyen.

(Napközben kinn van velünk az udvaron, déli pihenőre megyünk be ( gyerekek alszanak) és este, kivéve amikor a kennelhez próbáltam szoktatni.

Napközben is még sokat alszik, amikor nem kaja utan van, játszunk. Este amikor nincs már olyan meleg, felélénkül, jól.kifárasztottam. Fél 9kor kidőlt, 11kor ébresztettem pisilni, utána kezdte a kálváriát... Ja, és tettem be neki egy kisebb dobozt a nagy kennelbe (nem tudja.szétrágni), hogy kuckósabb legyen, meg egy nagy plüsst, meg szagmintás pólót, alomból is van rongy, lassan már csak a kutya nem.fér be...

Elnézést, h ilyen hosszú lett, de próbáltam.mindent leírni, hátha így könnyebb tanácsot adni...


2017. júl. 19. 07:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszi a sok ötletet! Azt hiszem ma éjszaka az ágyban alszom az emeleten, nem vele a nappaliban. (Persze 11kor még kiviszem és várok, amíg kakil. Utána már csak reggel fél6-kor szól.) Azon gondolkoztam, h lehet, azért nem hagyja abba az ugatást 1-1,5 óra múlva sem, mert tudja, hogy ott vagyok.
2017. júl. 19. 10:20
 12/15 anonim ***** válasza:
Persze, az simán lehet, nagyon vonzó kihívás lehet neki, hogy felkeltsen és kikövetelje a figyelmedet :)
2017. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mi kb. két hétig hasznàltuk a kennelt, nem azért hagytuk abba, mert nem vált be ( úgy értem, nekünk sose hisztizett benne, mondjuk éjjelre eszembe sem jutott bezárni), hanem mert teljesen értelmetlennek láttuk.

A kutyusunkkal két hetet voltunk otthon 0-24ben mikor elhoztuk, ezidő alatt folyton figyeltük és tiltottuk-jutalmaztuk. Eredmény: a kutya megtanulta, mit szabad és mit nem, soha életèben kárt nem tett semmiben se éjjel, se egyedül hagyva( jegyzem meg, a kutya éjjel alapvetően alszik, bárhol legyen is, miután ugye este le lett fárasztva és tudja, hogy a gazdi nélkül semmi értelme virrasztani). Nem elzárni kell a veszèlyes vagy tiltotr dolgoktól, hanem megtanítani a határokra. Ettől még lehet -kell is- egy saját helye, ahova elvonulhat, csendes sarok stb., de arra nevelni, hogy bezárva töltse a napjait a lakás közepén....

2017. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem egész nap bezárásra szeretné nevelni, csupán amíg kicsi, éjjel szeretném biztonságban tudni. Értem, hogy alszik, de ha felébred és játszani támad kedve, nem szeretném, ha a vezetékekkel kezdené. Nappal nyitott ajtó lenne, ahova elvonulhat (és mint írtam, az auti fiamnak egyértelműbb a kennel, mint egy takaró, még nyitott ajtóval is.)
2017. júl. 19. 11:27
 15/15 anonim ***** válasza:
71%

A gond akkor van, ha te megjutalmazod a hisztiben a kutyát. Berakod a kennelbe, elkezd ugatni, te pedig foglalkozol vele, akár ki is engeded. Másnap már csak akkor mész ida hozzá, ha hosszabban és hangosabban ugat. Vagyis mit tanítasz neki? Ugasson minél többet, minél hosszabban, minél hangosabban, mert akkor kap figyelmet. Pedig pont fordítva kellene. Ha csendben van, majd kiengedik. Mindegy, most már hisztit tanítottál neki. Ebből sokkal nehezebb lesz egy nyugodt, pihenő állapotot elérni.


A bent etetés jó. Emellett ha kifárad, napközben is csukd be oda, had aludjon ott. Viszont ha ébredezik, akkor még te engedd ki, mielőtt ő elkezd visítani.


Ez a "szobakennel ellenesség" sokaktól gondolom olyan, mint a klikker és jutalomfalat ellenesség tanításban, vagy a lakásban tartás ellenesség. Mit eenzetek? Hogy a kutyának legyen a gazda által kijelölt pihenőhelye? Vagy hogy a kutya tudjon boxban is pihenni? Van 5 kutyám, abból 2 ivaros kan, 1 ivartalan kan, 1 ivaros szuka, 1 ivartalan szuka. A többség sportkutya, 2 nyugdíjad van a csapatban. A kanokat felügyelet nélkül sosem hagyom együtt. És napközben felügyelettel sem hagyom együtt hosszabb ideig, mert kifárasztják egymást, és őrültek, ha túlpörögnek a játékban összetörik magukat. Alapvetően a nyugdíjasokat kivéve mindenki pihen a saját kis boxbában, és mellette megkapják a kemény tréningeket. De az örerek is sokat vannakna boxban, szeretnek ott lenni, ők is azt tanulták anno, hogy az a pihenőhely.

Emellett állandóan úton vagyunk. Akár verseny, akár csak tréning, a box tökéletes, hogy a kutyák tudjanak pihenni, ne fárasszák ki magukat utazás és várakozás közben.

2017. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!