Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy két hónapos tacsko csivava...

Egy két hónapos tacsko csivava keveréket ki lehet tenni az udvarra, ha csak tegnap hozták?

Figyelt kérdés
Vannak nagy macskáink. Bántanák őt? El tud szökni? Vannak kis rések a kerítésen. Hosszu láncra már tilos kikötni? Én nem értek ehhez, a kutya sem enyém, de nekem ez nem tettszik:(

2017. júl. 19. 15:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ki lehet tenni, bármit ki lehet tenni az udvarra. A színestévét is, meg a villanyvasalót is. Csak kérdés, hogy mi lesz utána vele. Egy ilyen kutyának nem való az udvar. Nem tesz jót neki. Ez nem biztos, hogy most egyből látszani fog, hanem pár év múlva amikor agresszív lesz letámad mindenkit, és itt fogsz sírni, hogy jajj jajj milyen aggresszív lett a kiskutyám.
2017. júl. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem az én kutyám

Nem is tudtam hogy hozza. Vegyétek már figyelembe

2017. júl. 19. 21:53
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Elég rég óta járok ide ide illetve több kutyás fórumot olvasok (nem csak hazait, külföldit is), és megfigyelésem, hogy az ilyen és ehhez hasonló kérdések jelentős részében (eddigi tapasztalatom legalább 90%-ban) a kutya a kérdezőé, és mivel sejti, hogy nem jó amit tesz harmadik személyben ír, ezzel hárítva magáról a felelőséget, és csökkentei próbálja a válaszadók (fórumozók) haragját.


Ha meg nem a tiéd a kutya akkor 0 azaz nulla közöd van hozzá, hogy ki mit csinál a kutyájával! Még akkor sincs hozzá túl sok közöd (ez is gyakorlatilag 0 azaz nulla) ha ugyanabban a házban van a kutya ahol te laksz, egészen addig a pillanatig amíg a kutya nem támad rád. Ez utóbbi (és csak is ez utóbbi esetben, tehát ha egy "fedél" alatt élsz a kutyával), akkor szólhatsz 1x a tényleges gazdának, hogy ez szerinted nem jó, és legyen valami kompromisszumos megoldás ami szerinted is jó, meg a kutya tényleges gazdája szerint is jó. Az összes többi esetben csendben maradhatsz. Sokan javasolják, hogy tegyél feljelentést, vagy panaszt de pont nem foglalkoznak vele a hatóságok, sem az állatvédők az ilyen tök érdektelen dolgokkal, ennél nagyobb problémákkal se tudnak mit kezdeni (sajnos). A másik fele, hogy nem szeretnék úgy élni, hogy akivel egy házban lakom azt feljelentettem, mert az meg hosszú távon nem jó. Még a szomszédot is csak nagyon nyomós érv esetén, miután a szép szó nem használt jelentettem fel, mert utána ki tudja mivel áll bosszút.

2017. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom feljelenteni, csak jobb helyet a kutyának.
2017. júl. 20. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!