Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nyáron a nagy hőségben...

A kutya nyáron a nagy hőségben úszkálhat, úgy hogy ellepi a víz?

Figyelt kérdés
Van két cocker spániel keverék kutyusom most 6 hónaposak, de nagyon elevenek. Az lenne a kérdésem, hogy ha teszek ki nekik egy jó nagy lavórba vizet, akkor bele mehetnek-e? Nem fognak tüdőgyulladást kapni? Mert én azt hallottam, hogy a kutyának csak a tappancsát szabad hűteni, mert különben megfázik, még ilyen melegben is. A víz langyos lenne, szóval amikor hideg addig bele sem engedem.

2017. júl. 19. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bele mehetnek nyugodtan!
2017. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk nem lesz!
2017. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Felhevült testtel nem mehet azonnal a hideg vízbe. Egyébként nemhogy nem mehet, de napjában többször is bele kell mennie a vízbe egy egészséges kutyusnak ilyen melegben.
2017. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
19:00 nem hideg vízbe mennének :) Amíg nem langyos, addig már a mancsukat sem teszik bele :) Felhevülni nem tudnak, mert van nekik ilyen kis ernyő és az alá mennek ha melegük van :) Szóval akkor nem lesz bajuk, ha langyos vízbe belemennek?
2017. júl. 19. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem jéghideg vízbe nyugodtan bele mehetnek.


Lényeg,mindig azon van,hogy ne szinte jeges hideg vízbe fürödjön meg,meg nyáron sokan a kutya ivóvizébe is jeget raknak ami nem szerencsés,mert hiába meleg van torkuk is begyulladhat.


Pl az embereknél is, nekem múlthéten fájt pár napig a torkom a sok jeges üdítőtől,dinnyétől.


Nyáron azért erre is oda kell figyelni.


Na meg amit írtak,hogy teljesen felhevült testtel sem szabad a kutyákat vízbe engedni. PL egy kiadós labdázás után a melegben amikor már földig ér a nyelvük majd a hideg vízbe csobbannak az veszélyes.

2017. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Em ugy gondolom (es ezert szetl eszek minuszolva), hogy a kutya van annyira intelligens, hogy el tudja donteni bizonyos keretek kozott mi jo neki es mi nem. Szerintem az uszas ezek koze tartozik, ha a kutyad megmartozik abbol baj nem lehet.
2017. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sosem láttál még kutyákat úszni folyóban, tavakban?

Melegben, némely fajták még hidegebb időben is szeretnek vízbe menni.

2017. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan az enyém is minden nap akis kádjában fekszik. De ha pl balcsira mentek és kutya nagyon liheg vagy szaladgált vissza kell hűteni úszás előtt nehogy görcsöt vagy ilyesmit kapjon. Otthon ha lavorba teszel nekik langyos vizet semmi baja nem lesz.
2017. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi kommenteket, de ugye mindenki tudja, hogy kistermetű, 6 hónapos kutyusokról van szó? :D A lényeg, a lényeg hogy ma megengedtem vízzel, aztán meleg vizet öntöttem bele, amitől kellemes langyos lett, de nem igazán maradnak benne meg :D Nem kapálóznak, meg semmi csak kijönnek ha nem foglalkozok velük :D Csak isznak a vízből :D Szóval nem hiszem hogy nem szeretik csak szokatlan. Lehet hogy később hozzászoknak? :D
2017. júl. 20. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!