Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya tulajdonosok! Szerint...

Kiskutya tulajdonosok! Szerintetek az 5 hetes kiskutyát lehet tanítani? Meg lenne még pár kérdésem (? )

Figyelt kérdés

Szóval tegnap kaptam meg életem első kutyusát, szombaton lesz 5 hetes. Gondolom most azért szeret harapdálni, mert most jön a foga? Erről hogy tudom leszoktatni?

Meg az oltásokat mikor kell kezdeni? Illetve mit ehet?

Válaszokat várom!

14/L



2017. júl. 20. 09:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
47%

ól van, nyugi. Nem kellett volna szaporítótól venni. Majd mondd meg neki, hogy ez nagyon nem helyénvaló! Szeretne még szopizni? Akkor esetleg lehet neki mini cumisüveget meg tápszert ( kutyusoknak valót ) venni, és utána 6 hetes kora körül meg szépen átszoktatni a rendes tápra....:S


Az oltásokat úgy tudom 7-8 hetesen kapják meg először, féreghajtót is lehet akkor nekik adni, ha elmúlt 6 hetes, akkor Junior tápok, konzervek, de te is főzhetsz neki rizst ( szétfőve) natúr, sótlan húst, répával, borsóval.... de ezt szerintem csak 2 hónapos kora fölött eheti, ezt nem tudom....

2017. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
nem szaporítótól hoztuk..
2017. júl. 20. 09:55
 13/26 A kérdező kommentje:
S tejet miért nem lehet adni neki?
2017. júl. 20. 09:55
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
mert semmi szüksége rá és hasmenést okoz. egyébként meg de, szaporító, mert nem tenyésztő.
2017. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha még igényli, adhattok neki tejet, de ne tehéntejet! Hanem kiskutyáknak való tápszert, ezt vízzel kell keverni, cumisüvegben! De nem tudom, igényli-e még... ha nem, akkor az amit mondtam. Megpróbálhatod tanítani, de még nagyon pici, úgyhogy ne várj sokat. Ha be lett oltva, érdemes kutyaoviba vinni. Menyi idős az anyja, és milyen fajta?
2017. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Az anyja labrador keverék, 15 év körüli
2017. júl. 20. 10:01
 17/26 anonim ***** válasza:
63%

:C Ez nagyon szomorú, az egész, úgy, ahogy van. 7 éves kora fölött nem szabad szaporítani a kutyákat. Egy-két kiadós pofon elkéne annak, aki ilyet tesz! Nem néznek utána...:( Te nem tehetsz róla. Illetve arról igen, hogy elhoztad... mondjuk.... inkább segítettél a kicsinek... :(


Van amelyik kutya nem is él 15 évig! Az enyém 9 éves.


Rágcsálás ellen kis gumijátékok, amiket tud rágcsálni. Erről egyenlőre nem fogod tudni leszoktatni.

2017. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
68%

Kislányom, de szaporítótól van a kutyád. Méghozzá a mocskos fajtától, aki eldobálja a kölyköket pár hetesen csakhogy az orvosra, etetésre ne kelljen költenie. Aki agyon elleti a szukáját. És te ebben az egészben tevékenyen részt veszel. Támogatod, hogy a szukát így megkínozzák,kihasználják és állatkínzást, törvénysértést követsz el, hogy 4 hetesen elhozol egy kiskutyát.


Vidd vissza és ne is hozd el később se. Te nem vagy alkalmas kutyatartásra! Neked nincs felelősség tudatod! Csak önzésből kell az a kutya neked, maga a kölyök, az anyja, általában a kutyák számodra nem is fontosak.

2017. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy 14 éves gyerek tudatlanságát nem kellene gonoszsággal és állatkínzással azonosítani. Az se az ő felelőssége, hogy az anyaállatot hagyták 15 évesen elleni. Azt nem hiszem, hogy tudatosan fedeztette volna a gazdája, hiszen az anya is keverék, valószínűleg nem is gondolta, hogy még kölykezhet.

Kislány! Ha tudod, vidd vissza az anyához a kicsit még pár hétre. Ha ez nem lehetséges, az anyának elapadt a teje, nem fogadja el a kölyköt, vagy a tulajdonos nem egyezik bele, vidd állatorvoshoz a kutyust,és kövesd a tanácsait az oltással, etetéssel kapcsolatban. (Ha később kapod vissza, ez akkor is érvényes.) Így se lehetetlen egészségesen felnevelni egy kiskutyát, csak nehezebb mint optimális indulással. Néha vannak kényszerhelyzetek (beteg vagy elpusztult anyaállat anyaállat, kidobott kölykök...), lehet, hogy a tied is az.

A kutyaóvoda mindenképpen hasznos, ott mindketten sokat fogtok tanulni. Csak az oltássorozat beadása után mehettek. Nem trükköket tanítanak a kiskutyáknak, inkább a gazdikat oktatják. Hogy hívd be a kutyát, hogy jutalmazd, hogy szoktasd le zavaró dolgokról, hogy erősítsd a kötődését, stb. Persze a kutyák is ott vannak, és a magyarázat után ki is próbáljuk, amiről szó volt. Közben a kutyusok együtt játszanak. Ahová mi járunk, még két felnőtt kutya is van "óvóbácsinak", ha a kicsik túlságosan bevadulnának, az öregek egy-egy morrantással helyre teszik őket. Nem is horribilis összeg, nálunk pl. 500 Ft egy foglalkozás, összesen kettő van hetente.

Sok sikert!!!

2017. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindent elmondtak előttem, de még valami: az a baj, hogy ez a három hét piszkosul kéne még annak a kutyának. Három hétig még nonstop a testvéreivel és az anyjával kéne lennie. Nem tudom láttál-e már így együtt egy almot, de nézz róla videót. Amikor az egyik kicsi túl kapja a dolgot, és olyan dolgot csinál amit nem kéne, akkor az anyakutya közbe lép, rámorog, vagy elviszi onnan a kicsit(kiemeli a helyzetből). Ők itt tanulják meg, hogy hogy kell egymással viselkedni. Sokszor hallottam, és olvastam már, hogy a hat hetes kutyát elhozták, és rettenetesen harapot. Ezért. Nem tanulta meg, hogy nem szabad.



Ha most megtartod, akkor rengeteg viselkedésbeli problémád lesz vele. És ez nem csak riogatás, hanem tényleg. Mivel 14 éves vagy, nem értesz a kutyákhoz(bár ez nem a korodból eredeztetem, hanem inkább a kérdésedből), nagyon könnyen rossz vége lehet. Amint eléri a kivánt kort, egyből kell vinned kutyaoviba, közbe meg ha találkoztok kutyákkal(bár nem tudom milyen helyen éltek), akkor figyelned kell, hogy játszik velük, hogy viselkedik, és ha rosszul, akkor közbe kell lépned. Ezek után viheted majd kutya suliba.


Trükköket még nem fog tudni, ő jelenleg egy kisbaba. Most még csak enni fog, aludni, meg játszani. És ez fog ismétlődni még egy jó darabig. Eleinte a nevét kell megtanulnia, majd jóval később gyakorolhatod vele a lakásban a behívást. A többiről kapsz szép leírást a neten, hogy mik az alap parancsok. Azért itt megjegyezném, hogy azok a kutyák, akiket én ismerek, 5-6 hónaposan lettek behívhatóak, utána kezdtek el velük olyan egyszerű dolgokat, mint pacsi, ül, fekszik. Úgy hogy ezzel még bőven kell várnod, a te kutyád alig egy hónapos.


Oltási program: néz szét a neten, hogy milyen állatorvosok vannak a közeledben. Járj utána, hogy ki a jó és menj elhozzá. Hívd fel előtte, hogy hány hetes a kutyád, és oltatni szeretnéd. Ami nagyon fontos, hogy ne engedd oda semmilyen kutyához. Még nagyon kicsi, bármit elkaphat. Vidd hordzóban, vagy ha az nincs, akkor az öledben, de ne enged oda senkihez. A doki majd elmondja az oltási programot. Mielőtt elmennél a dokihoz, írj össze egy kérdés listát, amiket megakarsz kérdezni tőle.


Etetés: válasz egy jó junior tápot. Több fajta jó van, petissimon, zoopluson nézz szét. Viszont figyelj az összetevőire: ilyen pedigree meg hasonló gagyikat ne vegyél.

Itt válaszhatsz(nézz szét másoldalon is, van ahol egy-két táp olcsóbb, sokkal):

[link]

Amit ajánlok: Josera, Brit care, Brit premium, Carnilove, Taste of the wild(én ezzel etetem a kölyökkutyám), N&D, Bosch. Esetleg még Acana és Orijen, de ezek baromi drágák. Royal Canint ne vegyél, hiába fogod azt látni mindenhol, vannak nála sokkal jobb és olcsóbb tápok. Mindenképp kölyköknek való tápot válasz!!!


Sok szerencsét hozzá. Írj később, hogy mi lett.

2017. júl. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!