Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám retteg az elhaladó...

Kutyám retteg az elhaladó vonatoktól? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Akárhányszor elhalad egy vonat (főleg ha teher) egyszerűen pánikba esik. Mindig hámban van, ami szökésbiztos, de nagyon forog, a betont kaparja, futna minnél messzebb. Próbáltam a figyelmen kívül hagyást, kizökkentést és leültetés módszert is, de nem lett jobb. Ma odáig fajult a dolog, hogy teljesen bepánikolt egy gyors vonattól, sokáig lihegett tágra nyílt szemekkel. Sajnos sokáig kellett várni, így jött egy-két vonat még, úgydöntöttem felveszem, hátha jobb neki. A kutya feszített, folyamatosan "ijedezett" a kezemben, miközben szorosan fogtam, nehogy kiszabaduljon. Na ezt 3 vonatnál játszottuk el, az utolsónál már kevésbe pánikolt. Eddig nem támogottam ezt a megoldást, hiszen nem szeretnék "anyuci kicsi fiát" csinálni belőle, de eddig ez volt a leghatásosabb. Szerintetek mit kéne tennem ilyenkor? Hatásos lehet ez a felveszem dolog?


Köszönöm a segítséget!



2017. júl. 21. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Ha felveszed és dédelgetni kezded, azzal a szemében jutalmazod a reakcióját, így valhol erősíted azt. Mekkora kutyáról van szó? Milyen gyakran viszed ki, és mennyi időre? A kistestű kutyáknak is szüksége van a mozgásra, a felgyülemlett energiák okozhatnak viselkedésbeli elváltozást, hiszen ha nem tudja úgy levezetni, ahogy a természeténél fogva kellene, megteszi úgy, ahogy lehetősége van rá. A kapcsolatotokban te vagy a domináns fél? Te hogy reagálsz a zajra, ami a félelmet kiváltja a utyából? Talán ezen a linken látsz valami hasznosat.

[link]

2017. júl. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Napi 2-3 órát sétálunk. Csivava keverék, 8 éves, 5kg súlyú. Jól nevelt, szófogadó, 100%-ig behívható, erdőn-mezőn szépen sétál, szóval ez az egyetlen probléma vele. Egyszerűen nem értem mi történt, 1 éve még nem volt ilyen ijedős. Amúgy nem egy félős, nyámnyila kutya, igazi mini házőrző, de ez látom hogy teljesen kikészíti. Talán akkor kezdődött mikor tavaly 2 irányból jött egyszerre a vonat. Mintha azóta pánikolna ennyire. Persze a korrigálás közben arra is baromira figyelnem kell, nehogy valahogy mégis kiszabaduljon a hámból, szóval nem olyan egyszerű. Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen fogadok! :)
2017. júl. 21. 00:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Vidd ki a peronra és legyen nálad jutalomfalat. Ha látod hogy jön egy vonat akkor csináltass vele feladatokat hogy pl ül,fekszik stb. Addig rád figyel te meg jutalmazod mert megcsinálta. Nem a vonatokat fogja nézni és talán megszokja.


Amúgy még annyit szeretnék de ezt semmi rossz szándékkal mondom hogy írtad hogy nem egy nyámnyila meg félős meg mini házőrző. Az az igazság hogy a kutyád szerintem vagy nagyon félős vagy nem bízik benned kellően. Mivel ezek a mini házőrzők(nem tudom mit értesz ez alatt) akik félnek meg kisebbségi komplexusuk van igen gyakran támadnak. Nem tudom hogy a te kutyád is ilyen-e de ha igen akkor részben megvan a válasz. Meg ha 100%-ig behívható akkor itt is tudnod kéne őt irányítani.

2017. júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy boldog-boldogtalanra ugat, támad, csak ha bejött a kapun, akkor viszont harap is. Illetve ugat, ha valaki megáll a kapu előtt. Nálam ez a mini házőrző. :) tud trükköket meg minden, de a peronon nem érdekli a jutalomfalat, amint hallani a vonatot, befeszül és menekülne. Ha mondom neki, hogy ül, leül, aztán megint menne el, ahogy közeledik a vonat.


Köszönöm válaszod :)

2017. júl. 21. 13:10
 5/7 A kérdező kommentje:
Mármint azt harapná, akit nem ismer, de ha szólok hogy nincs gáz, akkot megszagolja és békén hagyja őt is. Illetéktelent viszont harapja.
2017. júl. 21. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:

No kezdjük az elején. Már bizonyították, hogy érzelmet nem tudsz megerōsíteni/büntetni, csak viselkedést. Legfeljebb annyit érhetsz el a felvétellel, hogy ha megijed, odamegy hozzád (viselkedés). Ettõl még félni fog (vagy esetleg kevésbé, ha az öled nyugtatja).

#2. Ha a küszöbön túl van a kutya, bármit tehetsz, nem fog neked csinálni semmit.

Legjobb barátod ilyen esetben a távolság. Olyan messze kell menni a hang forrásától, hogy hallja, de ne készüljön ki. Így lehet elkezdeni deszenzilibizálni, ellenkondícionálni. Vedd elõ a kedvenc jutiját, és ha nem ugat, nem menekül (azaz küszöb alatt van), jön a jutalomfalat. Ha reagál, még messzebb kell menni és onnan indítani a "játékot". Szépen lassan egy negatív ingert átfordítunk pozitívba. Hajrá :)

2017. júl. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) megpróbáljuk majd a következő alkalommal
2017. júl. 21. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!