Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelba milyen kutyust ajánlan...

Panelba milyen kutyust ajánlanátok ilyen felvételekkel?

Figyelt kérdés

Rövid szőrű, ami nem igényel ápolás.

Ne legyen túl hisztis, ha nem kapja meg amit akar.

Könnyen tanítható.

Napi egy-két séta eléf legyen a számára.

Legyen szobatiszta (macskaalom vagy várja meg a sétát vagy nem tudom, mindenesetre legyen szobatiszta)

Nem baj, ha egy kicsit makacs.

Bírja a meleget és a sétát, de ne legyen nagy az igénye a mozgásra.


Kistestű legyen.


Köszi!


2017. júl. 21. 10:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Plüss
2017. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
98%
Minek neked kutya, ha foglalkozni se akarsz vele? :D
2017. júl. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%

Papucsférjet.

A kritériumaid tökéletesen passzolnak, sőt még el is mosogat, leviszi a szemetet, elmegy boltba, és ugrásra kész, ha "arra" van szükség.

2017. júl. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell a segítségetek! Köszönöm!

Igazán rendesek vagytok!

2017. júl. 21. 10:40
 5/29 anonim ***** válasza:
1%

Annyira kedvesek vagytok. Lehet, hogy azért nem tud olyan sokszor foglalkozni vele, mert elfoglalt. Visszatérve a kérdésre. Sok ilyen kutya van, innen tudsz választani: [link]


Ha választottál, megírhatod milyen, kíváncsi vagyok! ;)

2017. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
98%

plüsskutya:)

Na de nem leszek bunkó, válaszolok a kérdésedre:1. Minden kutya szőre igényel ápolást, szerintem te itt a kutyakozmetikára gondolsz.(pl. rövid szőrű tacsi, rövid szőrű Foxterrier stb.)

2. A kutya nem egy 13 éves kislány aki hisztizik. Ha a szeparációs stresszre gondolsz, kutyaiskolával kezelhető, de általában elmúlik felnőtt korára.Szóval nem hisztizik, de neveléstől is függ:)

3.kutyafüggő

4. ILYEN NINCS! egy kutyának min. 2 séta kell ha felnőtt(!!!), Ha kölyök, akkor majdnem 2-3 óránként kell sétáltatni.Amúgy megjegyzem a két séta nem "elég számára", csupán kibírja.Szóval egy felnőtt kutyát is illik napi 3-szor levinni elvégezni a dolgát és lefárasztani.:))

5.No, nézzük.:D

A felnőtt kutyák eleve szobatiszták mivel mint már említettem, kibírják. A macskaalom nem megoldás, különben a kutya soha a büdös életbe nem lesz szobatiszta!Ezt lehetőleg ne alkalmazd se kölyöknél se semminél. Ha nincs időd sétáltatni,(vagy nem szeretsz takarítani)akkor nem kell kutya!

6. Kutyafüggő ez is:)

7."bírja a meleget"-Kutyafüggő, de azért ne akarj 40 fokba 2 órát sétálni vele."ne legyen nagy igénye a mozgásra"A mozgásra minden kutyának és állatnak van igénye, de ha te arra akartál kilyukadni, hogy "ne legyen nagy az igénye a sok mozgásra"erre tökéletesek a pici kutyát pl.yorki, pincsi, chihuha, vagy a (nagytestű) bernipásztor, bernáthergyi, malamut stb.

7.Kistestű:Tacskó, Yorki,Pincsi, chihuha,esetleg jack russel terrier

Sok sikert:)

2017. júl. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%
Egy max 2 séta? Az állatkínzás. Tudod h fájna nap végére a hólyagja? Te mit szólnál ha egy nap csak egyszer pisilhetnél?
2017. júl. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

Bichon Bolognese! Csak az egyik kritériumodnak nem felel meg, miszerint rövid szőrű.De,ha hosszú szőrt hagysz neki igazán nem megerőltető napi 2 perc fésülgetés.Vagy szimplán lenyíratod(2000Ft[fürdetéssel,eü. nyírással 3000Ft]egy évben összesen 10.000Ft) Egyébként kedves,okos,ügyes kutyák, igazi családi kutyák :) Az enyém 1 éves,de sok örömet okoz nap,mint nap !


VISZONT se a Bolognesenek,se semmilyen más kutyának nem elég a napi 1-2 séta.Minimum 3(felnőttkorban esetleg 2)séta megerőltető ebből legalább 1 legyen egy fél-1órás!

Az alom nem jó ötlet,mert ha veszed a fáradtságot és napi 3* leviszed kibírja,mert ha rászokik az alomra akkor sosem lesz szobatiszta.

Remélem segítettem 16/L

2017. júl. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Ha már valakinek ilyen a személyisége hogy megsértődik egyből akkor az a személy még nem áll készen egy kutyára.

Minden szőr igényel valamennyit ápolást.

Mi az hogy ne legyen túl hisztis ha nem kapja meg amit akar?

Ez nem egy ember ez egy kutya. Amúgy gyereknél is a nevelés kérdése, kutyánál meg nem nagyon van ilyen hogy elkezd hisztizni.

A könnyen tanítható meg a kicsit makacs nem fér össze.

Az a napi 1-2 séta azt jelenti hogy lusta vagy mint a sz@r. Hiába egy öleb akkor is egy kutyáról van szó. Ez nagyon kevés egy kutyának,pláne egy kölyöknek.

Mi az hogy legyen szobatiszta? Ezt meg kell tanulnia! Nem alapfelszereltség.

Mi az hogy várja meg a sétát? Azt se tudod hogy mit akarsz. Egyszer legyen szobatiszta egyszer meg nem. Amúgy meg a sétánál azt jelenti hogy napi 1-szer 2-szer tud üríteni.

Amúgy alapvetően az ölébek nem igazán bírják a meleget meg a sétát sem. Attól nem kell félni hogy nagy lesz a mozgásra a vágya.

Ami lehet az a mopsz vagy a francia bulldog de hát nem felelnek meg a kritériumoknak. Meg szerintem ne legyen kutyád mert ez rémisztő amiket itt leírtál.

2017. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Elnézést, komolyan elnézést azért, mert októberben van a szülinapom, amire egy kutyást szeretnék kérni, csak .ég nem tudom a fajtáját. Két három sétát le tudnék bonyolítani, ha ez az igénye egy kutyának, még sosem volt kutyám, nem tudom, hogy ez hogy működik. Reggel, suli előtt vinném le egy tíz-húsz percre, suli után, mikor hazaértem és este. Ez még belefér. Csak nekem a tanulásra is kell koncentrálni, de emellett itthon is foglalkoznék vele. Olyan kutyára gondoltam, akinek elég napi kétszer-háromszor tíz-harminc perces séta, a szőrét elég heti egyszer kikefélni, könnyen tanítható, et cetera, et cetera.

A kedves kommentelőknek köszönöm!

U.i.: Nem egy borító alapján ítéljük meg a könyvet! (jelen esetben: mindenki rosszat feltételez rólam, holott még csak 12 éves vagyok, sosem volt kutyám.)

12/F

2017. júl. 21. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!