Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mikor állt fel teljesen...

Nektek mikor állt fel teljesen a border collie-tok füle?

Figyelt kérdés
Most 3 hónapos és néha ha figyel már egy kicsit feláll a füle de a vége még lekonyul. Mikorra várhatom, hogy teljesen feláljon? Van olyan, hogy ez nem történik meg? A válaszokat előre is köszi! :)

2017. júl. 21. 13:07
 1/6 anonim válasza:
100%
Szia! :) Nekem egy 2 éves törzskönyves kan border collie-m van, neki a mai napig nem áll fel a füle! Szerintem ez függ a szarmazásától is, hogy egyáltalán fel fog e neki állni. Ha jól tudom, (javítsatok ki, ha nem) mind a kettő elfogadott.
2017. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Border collie FCI standard:

A fülek közepes nagyságúak és vastagságúak, távol fekszenek egymástól, egyenesen vagy félig egyenesen hordottak, kifejezően mozgékonyak.

[link]

[link]

[link]


Sajnos a kérdésedre nem tudok válaszolni :(, bocsi.

2017. júl. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám mindkét szülőjének teljesen áll a füle, viszont neki most egy éves korára is fél/oldalsó állásban van (ami egyébként véleményem szerint talán az egyik legszebb állás, pedig álló fülre számítottam).

Ő nem kapott porcerősítőt, de ha meg szeretnéd növelni az esélyét hogy felálljon neki akkor adhatsz, de előtte egyeztess az orvossal.


Egyébként tenyésztőt lenne érdemes megkérdezni hogy a szülők és nagyszülők fülei hogy álltak és neki mi a véleménye erről, esetleg tudsz képet küldeni? Gyakran már a fül "félig felállásáról" lehet látni hogy fel fog állni vagy nem.

2017. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)

Képet nem tudok küldeni, de kb olyan a füle, mint a második linken a bal oldalinak.

2017. júl. 21. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:

A fülek súlyától és nagyságától függ.

Emellet a vitaminoktól és táptól amit kap. Ha nagy, súlyos fülei vannak soha. Ha kicsi és könnyű akkor olyan 9 hónapos korára

2017. júl. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Jelenleg 11 hetes a border colliem es a bal füle mar egész szépen áll kb. egy hete, a jobb fule pedig félig. Szerintem azert eleg kutyafuggo,hogy mikor all fel neki a fule, de ahivy elottem is írták sok dologtól fugg.
2017. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!