Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy nagy lakásba egy fiúnak ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

- Reggel 10 perc séta; "ürítés" céljából

- 07:00-től 15:30-ig (kb.) egyedül lenne, anya néha elvinné sétálni, ha menne boltba.

- Heti egy alapos kikefélés meglenne.

- Amint hazaérek megsétáltatnám, fél-egy órát szánnék sétára.

- Otthon lehet kicsit nyugodtabb.

- Kisebb testű (esetleg közepes, vagy valami nyugis nagyobbacska)

- Szőre inkább rövid legyen.

- valami "fiúsabb" kinézetű kutyára gondoltam.

Én a francia bulldogról hallottam, de állítólag hamar elkap ilyen betegségeket, hangosan horkol és sokszor engedi el a bélgázait.

Mi a véleményetek a boston terrierről?

(Részletesen jellemeznétek az előnyeit és a hátrányait?)

A corgiról?

(Előnyök+hátrányok?)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


2017. júl. 21. 20:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%

Ne foglalkozz a rosszindulatú válaszolókkal kérdező. Örülök, hogy külföldön élük, mert a magyar nép nagyja nemcsak fórumokon primitív bunkó. Sokan nemcsak a fizetés miatt nem vágynak vissza.


Annak a válaszolónak üzenem, aki szerint kutyát nem lehet egyedül hagyni : nem mindenki ingyenélő. A legtöbb gazdi jár suliba és / vagy dolgozik. Hol élsz te, hogy ráérsz egész nap kutyázni ? Hihetetlen milyen emberek vannak.


Én panelba a törpe tacskót / cavalier spánielt / tibeti spánielt / shih-tzu-t ajánlom. Az első volt nekünk, a második most van. Egyik sem hiperaktív. A Boston terriert is ajánlom, bár az is ereget rendesen. A corgi tudtommal juhász kutya. Azt lakásba nem ajánlok.

2017. júl. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

A kérdező (ma már ez a harmadik kérdésvariációja erről a helyzetről) azt hiszem fiú, 12 éves.

Első saját kutyának írja, de nem az elsőnek ami volt otthon.

Panelban lakik, oda kell kutya, a kinti-benti megjelölés mint előző kérdésében feltüntetett már a sétára vonatkozik. Ott még almon akarta tartani napi 1 max 2x levinni.


Mivel gyerek!! ne essünk a torkának, hiszen ugyan olyan lenne neki egy kutya mint egy kistesó. Az övé, övé de mégsem. Hiszen anyagilag nem az övé lesz a kutya. A szülők úgy is a felelősek érte. Nemde? Gyereknek gyereket nem. Azért mert itt plüsskutyát ajánlgatunk attól még a szülő megfogja venni az ideális kiskutyát, (az ideálisra a gyerek itt keresi a választ) kész passz ennyi.


Szerintem nem kell túlreagálni a dolgot, írjatok egy két kutyafajtát, hiszen még csak gyerek, honnan lenne fogalma a kutyatartásról.

Az előző kutyánál is voltaképp kicsi volt még többnyire nem is emlékszik a másik részt meg nem ő foglalkozott vele. Ha olyan tipik 12 éves mint a mai fiatalok akkor elmerül e egy sötét szoba árnyékában gőze sincs mi zajlik odakint körülötte, pl hányszor volt levíve az előző eb és mennyi időt.

Öcsémnek sincs fogalma semmi ilyenről, ( hasonló korú) szerintem azt sem tudja, hogy van kutyájuk. ( nem élünk már együtt)

2017. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%

Felejtsük már el azt, hogy kutyát nem lehet lakásban tartani! Mondom ezt úgy, hogy én kertesben lakom a kutyáimmal. Olvassátok el:


[link]


Kérdező, abban igaza van a válaszolóknak, hogy többet kell majd a kutyádat kivinned. Ezek a fél órák, 10 percek szinte semmit sem érnek.

Egyébként menhelyi kutyus nem jön szóba? Egy nyugis, középkorú kutya?

2017. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

Kutyasuli kimaradt, az ALAP.


Egyébként napi három séta sem árt, egy hosszú, 2 orás minimum.


Corgi, terrier NE, borzaszto mozgásigényesek és szétkapják a lakást idövel.


És azon is gondolkozz, ha elköltözöl, viheted magaddal a kutyát, vagy átpasszolod anyuéknak, mert pl. koliba meg sok albérletbe tilos még egy hörcsög is.

2017. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Francia bulldogom volt, nem ajánlom, pontosan azokért amiket leírtál.


Igazából nem feltétlenül kell lusta kutyát választanod. Ha van a közeledben kutyafutattó, akkor pár hónapos korában megtudod neki tanítani a behívást, és a labda visszahozását, amivel sokkal hamarabb kifárad, mint egy egy órás sétálással. Emellett ugye pl.: lefekvés előtt fél órát szánhatsz az agyi fárasztásra, trükköket tanítasz neki, gyakorolsz vele, abban is nagyon eltudnak fáradni. Ezt csak azért mondom, mert ha nagyon alacsony mozgás igényű kutyát keresel, akkor maradnak a bichonok, bulldogok,basset hound, és kb. ennyi. Nyilván nem azt mondom, hogy vegyél egy munkakutyát, csak azt, hogy tekints tovább a lusta kutyáknál. :D

Elsősorban ezt ajánlom elolvasni, mielőtt választasz: [link]


Utána itt vannak közepes energiaszintű kutyák:

[link]


Azért nyilván mindennek néz utána, bernáthegyit annyira nem ajánlatos lakásban tartani... :D


De ha mindenképpen alacsony energaszintűt szeretnél, akkor ők azok:

[link]

2017. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
92%
Corgi és a boston terrier is 250-400 ezer ft környékén van. Olcsó 40 ezrest meg ne vegyél,mert az beteges keverék lesz.
2017. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bichon Havanase. Nekem is az van, lakásban élünk, minden nap 3 15-20-30 perces séta. Tökéletesen elvan, kb. akkora mint egy cica (az én cicám nagyobb nála), inkább lustizik egész nap, bár ez szerintem egyénfüggő. Most szünetben itthon vagyok velük egész nap, de mikor nincs itthon senki akkor is elvan. Az egyetlen hátránya hogy nem szobatiszta, de ez a mi hibánk mert kertes házunk volt mikor vettük, ezért mindent a kertben csinált, csak este pisilt be mikor nem tudtuk kiengedni. Nem egy fiús kutya, de senki nem fog kiröhögni vagy cikizni érte. Barátomnak csivavája van és senki nem szólja le érte. Remélem segítettem :)
2017. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Remélem valami aranyos plüsst vettél végül -_-
2018. márc. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!