Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok...

Milyen kutyafajtát ajánlotok ilyen "feltételekkel"?

Figyelt kérdés
Elvileg július elején kapok egy kutyát. Akkor már panelban fogunk lakni, amég nyáriszünet van, addig kétnaponta, hetente minimum 2x-3x a mamámnál leszek, aki nagy kertesházban lakik, ott meg kint leszünk az udvaron, meg oda vissza séta, fél - 1 óra. Szóval ebben a 2 hónapban alaposan megmozgatom, ez fontos gondolom addig, amég kicsi. Aztán mikor elkezdődik a suli, reggel 7től délután fél 3ig egyedül lenne. Nem tudom, hogy kibírná-e, és akkor csak naponta 1x tudnám vinni sétálni 1-másfél órára. Még fontos, hogy amég egyedül van, ne ugasson sokat, meg majd lesz kutyapelenkája, vagy macska wc szerűje, hogy azt tudja használni. Én westire, bichon frisére gondoltam. Szerintetek? Köszi.
2013. máj. 20. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 eü sétát be kéne még iktatni suli időben is, a kutya nem szeret a saját helyére piszkítani (kutyapelenka, macska wc).

Reggel még levinnéd 1x 20 percre + este 20 percre és úgy mehetne, de inkább bichon.

Az, h ne ugasson, neked kell rá megtanítani (arra is, h tudjon egyedül lenni.)

2013. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom akadályát annak, hogy legalább napi 3-szor levidd.

Reggel iskola előtt, délután iskola után és este.

Ha nem vagy képes fél órával hamarabb felkelni a kutya miatt, akkor neked még nem való kutya.

Nem elég 1 kutyának sem a napi 1 séta, csak szenvedni fog és rosszabb esetben ugatni unalmában, vagy/és szétszedi a lakást.

A kutyawc-t, pelenkát pedig felejtsd el, egy kutya sem szeret a saját életterébe piszkítani, ráadásul így nehezebben lesz szobatiszta.

Kölyökként vidd le akár 2 óránként, de ne tegyél le neki pelenkát 1 percre sem.

Amúgy én azt javaslom ne vegyetek kutyát, nagyon gyerek vagy még.

Arra is gondolni kell, hogy a kutya még 10 év múlva is élni fog, viszed magaddal ha felnősz? Vagy ha pl. kollégista leszel főiskolán, a szüleidre hagyod a kutyát?

Gondold át még egyszer, vagy fogadjatok be inkább egy macskát, vagy tengerimalacot, törpenyulat stb.

2013. máj. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy séta nem elég! Legalább még két egészségügyi séta minden kutyának kell. A macska wc meg a kuyapelenka nem megoldás. Ha nem tudod megoldani a napi2x 20 perc 1x1 óra sétát akkor inkább ne válalj kutyát.
2013. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A westie kedvesebb,szerethetobb es konnyebben tanithato:)

Az egyedulletre megtanithatod,viszont suli utan vidd le setalni es este is.:)

Az esti seta elott 20 perccel adj neki enni!

De delutan tenyleg vidd le,mert szegenyke ha egesz nap tartogatja a tartogatnj valot az nem jo:(

Kutyapelust es almot se vegyel neki mert nem szeretik,az enyem se szerette mikor pinduri volt.

Jo kutyazast!:)

2013. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiába háborodsz fel, ez is csak azt mutatja milyen éretlen vagy még.

Ha felelősségteljes felnőtt lennél, nem bántásnak vennéd a válaszaink, belátnád, hogy segíteni akarunk és azt, ami a kutyának a legjobb (ami minden, csak nem napi 1 séta és pelenkára pisilés).

Ha eddig így tartottad a kutyáid amik most papádnál maradnak elég szomorú.

Itt a kutya témakörben mindenki a kutyáknak akarja a legjobbat és te nem a legideálisabb életkörülményeket kínálod neki.

Segíteni próbáltunk, nem fogadtad el.

Akkor minek kérdeztél???

2013. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Kérdezőnek nem tetsző véleményként "rohadjunk meg" válasz.

Ez szép volt.

Ezek alapján, ha nem látod, h mi a jó egy kutyának, tényleg ne legyen kutyád, max. plüss.

Vagy vegyél macskát, azt szoktathatod alomra és a napi 1 sétának örülne ő is.

2013. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom, hogy bárki bántóan fogalmazta volna meg a mondanivalóját, nem kell felkapni a vizet azért, mert neked nem tetszik a véleményük. Ha pedig volt már kutyád, akkor tudnod kellene, hogy napi egy séta semmire sem elég, és kínzás lenne így élnie szegény kutyának. Egyébként a rendszeres mozgatás nem csak a kölyköknél fontos, hanem úgy általánosan minden kutyánál. Nekem is van kutyám, tudom miről beszélek.

Reggel van egy félórás séta, amikor elintézi a dolgát, és kocogunk egy kört. Aztán 8-14-ig egyedül van, amint hazaérek a suliból viszem le e.ü. sétára, aztán megyek a különóráimra, és este 7-9-ig van egy nagy séta.

Csak azért írtam le, hogy lásd, megoldható suli mellett kutyát tartani.

A kutya fajtáját illetően pedig semmiképpen nem ajánlom a westit, mert ez egy terrier, nagy mozgásigénnyel. Önfejűek, makacsak, nagyon pörgősek, és ugatósak. Ha nincs minden nap legalább 2 órád, hogy fizikailag és szellemileg is lefáraszd, akkor unalmában szétszedi majd a lakást. De ez egyébként bármely más kutyára is igaz. Ha nem fárasztod le, majd ő lefárasztja magát. Gödröket ás, megrágja a cuccokat, bepiszkít, széttépkedi a papírokat. Szóval nem bántásból írom, de tényleg gondold át, hogy mennyi energiát tudnál ebbe fektetni, mert ha majd nagyobb leszel, fiúzni/csajozni, bulizni fogsz, akkor is el kell majd látni a kutyát. Ha te lázasan fekszel az ágyban, valakinek le kell majd vinni. MINDIG. Akkor is, ha mínusz 20 fok van, és szakad a hó, vagy nyáron 40 fokos hőségben.

Első kutyának pedig meleg szívvel ajánlom az uszkárt. Kedves, könnyen tanítható, intelligens, nincs óriási mozgás igénye, lehet fésülgetni, és nem domináns. Különböző méretben és színben is létezik, panelba tökéletes a törpe változat.

2013. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Bichon frise-m van


napi 1x-i séta nagyon kevés!!!


suli előtt 15 perc minimum,suli után fél óra és este 1 óra


én fél 6kor kelek,hogy levigyem a kutyát sétálni és ahogy haza érek viszem le,le se öltözök,este 1-1,5 órára elviszem..


a kutya az kutya és NEM macska,hogy alomra és pelenkára végezze a dolgát!


ha nem tudod 3x levinni,akkor macskát tudom ajánlani az való neked!!!


gondolom a kutya neked azért kell,hogy simogasd és babusgasd,ha ennyit nem szánsz a sétára,a szőr ápolásra mennyit szánnál??


a bichon 2 naponta ki kell fésülni

1,5 havonta fürdet

évi 2x-3x kozmetikába vinni


te nagyon nem vagy tisztában mivel jár egy kutya!!


egy kölyök kutyát pedig 2 óránként lekell vinni,hogy szobatiszta legyen,és amíg kölyök nem sétáltathatod 1 óráig,mert az megterhelő neki!


amíg kölyök 2 óránként 15 perc kell neki

2 hónaposan nagyon nem szabad túl terhelni!

2013. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kutyát 3x le kell vinni, különben ő fog megrohadni a saját sz-rában, húgyában, nem mi.
2013. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan pelusra szoktathatod de olyan büdös lesz nálatok hogy az eszméletlen. A kutyának teljesen mindegy hogy pelus vagy szőnyeg. Mire hazaérsz ott fog bűzleni a kaka jó esetben a belenkán, a pisit pedig addig beissza a szőnyeg. Pàr hét alatt olyan büdös lesz abban a lakásban....

Ha a kutyádért nem vagy hajlandó korábban felkelni inkább felejtsd el. Minimum napi 3sètára van szüksége, még egy kis termetű kutyának is. Ha pedig nem mozgatod le eléggé rombolni fog.

El tudom kèpzelni az új szomszédok véleményét pár hét után: A kutya egésznap ugat, bűz àrad ki a folyosóra folyamatosan, lassan ti is bűzleni fogtok, valamit a szüleidet idiótának fogják nézni hogy egy ilyen elkènyeztetett gyereknek egy kutyát is adnak a kezei közé.

Csak gratulàlni tudok! Nem tudom mièrt nem vagy képes belegondolni abba hogy milyen lenne ez a kutyádnak.

Bár szerintem pár év után úgy is rá fogsz unni a 30 000ft-os keverékedre.

2013. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!