Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újszülött kiskutyák leválasztá...

Újszülött kiskutyák leválasztása és felnevelése vagy bízzuk a sorsra?

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt született 4 gyönyörű kiskutya.(A valós létszám 6 volt, de egy halva született a másikra ráfeküdt az édesanyja, úgy pusztult el.)

Azóta sajnos az anyuka lefogyott és elégé nyúzott. Úgy tűnik nagyon keveset eszik.A négyből kettő már elkezdett fogyni a többihez képest.

Leválasszuk e két kiskutyát és önállóan neveljük e vagy hagyjuk az anyukkal hátha fel tudja nevelni?

Ez volt az első ellése a kutyának.



2017. júl. 22. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

És mondjuk az állatorvos mit mond? Ellés után kihívva mit mondott? Az anyaállat állapotára adott valamit? Célszerű lenne ezt a kérdést hozzá intézni elsősorban, és megmutatni neki a "lefogyott és eléggé nyúzott" anyát, akiben akár benne maradhatott kölyök is vagy méhlepény, súlyos vérmérgezése lehet éppen.


Azt pedig tudnod kell hogy kézzel felnevelni újszülött kiskutyákat borzasztó nagy feladat és még így is nagy az esélye a bukásnak, speciális tápszer kell és 7/24-ben 2 óránként kell etetni őket.

2017. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
elsőnek igaza van.És szerintem az állatorvost ki sem hivta,ha ki hivta volna már nem itt kérdezősködne.
2017. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
2-odik vagyok ja és mingyárt jön ,,Nem ezt kérdeztem".Azt ugye tudod hogy te szaporitotál amikor a menhelyek dugig vannak a kutyákkal macskákal.És ha ezt folytatod nem csak a kölykök hanem az anya is hamar bele pusztul ha életben maradnak HA akkor tudod biztositani a jó minősigű tápt oltások a kölyköknek féreghajtás stb ez rengeteg pénz.Ha a kölykök túlélik és már lehet ivartalanitani ivartalanitsd azzonal a szukát.
2017. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvos látta-e az anyakutyát? Egészséges, megfelelően felkészített szuka nem zuhan össze ellés után.

A kölyköknél sem lehet minden rendben, ha csak kettő nem fejlődik megfelelően.

Orvos kell, és utána lehet dönteni, mesterséges nevelés, vagy az anya helyrehozható.

2017. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Lehet nem csak az alom lesz oda, de a szuka is ha nem látja időben orvos....

Miért?

Könyörgöm miért kell?

2017. júl. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen kutya?

Ilyen esetben nem választunk le kölyköt, hanem hozzátáplálunk. 3óránként etesd meg őket tápszerrel.

A mama pedig egyen prémium minőségű tápot.

Mondjuk startert.

Miután elvitted orvoshoz.

2017. júl. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Háá mee a szomszéd Józsibácsinak is ellett a kutyája, és már szólt a Gizike a harmadik uccábóó, hogy milyen aranyos a kutyám, és majd ugye lesz kölyke és nekem adjátok. Orvost nem fog látni soha ez a kutya, mert "hát messze van" "Nincs autó" "különben is 13 éves vagyok és a kutya az apámé". Majd 3 nap múlva jön a kérdés, hogy megdeglett a szuka kutyánk, és már a 4-ből csak 1 van életben mit csináljunk?
2017. júl. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!