Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Kutyához értők, pár kérdésemre tudok választ adni? Normálisak ezek a dolgok?

Első dolog, hogy a kutyus mikor hozzánk került, és elvittem sétálni, elég agresszívan viszonyult más kutyákhoz (morog,ugat, rámenne nagyon) nem tudtam mit csináljak, aztán egyszer sétáltattam, és mikor jött velünk szembe egy kutya, a flexit visszahúztam, és mögöttem jött a kutya...Kicsit húzott, de egy mukkanást sem adott ki. Hát majdnem be*szartam a döbbenettől. Ez miért van? Ennyit számít hogy ki megy elöl, illetve hogyan tudnám megtanítani, hogy póráz nélkül is ilyen illedelmesen viselkedjen?

Második dolog megintcsak sétálással kapcsolatos. Mikor megyünk ő megy előre kb 5-6métert, visszanéz, megáll, és megvárja míg utolérem, aztán ha odaértem, csak akkor indul újra, és ez így megy végig. Ez jó dolog? Illetve mit jelent?

Harmadik dolog egy furcsa kérdés. Kutyakonzervet, megeszi de nem feltétlen szereti, de a macskakonzervet imádja. Miben más az összetétele? Illetve baj lenne ha azt adnám neki? Kicsit tanácstalan vagyok hogy azt miért nem eszik meg. (Reggel szárazat kap, este konzervet).

Köszönöm a válaszokat!

Keress kérdéseket hasonló témákban: séta, macska, etetés, agresszív

2017. júl. 22. 21:12  Privát üzenet  

A válaszok

1. Valószínűleg nagyobb tekintélyt sugároztál, amikor magad mellett tartottad a kutyát. Az is számít, hogy így nem ő az első, aki az arcába kapja az ugató kutyákat, hanem te, így nagyobb biztonságban érezheti magát. Egyébként ne használj flexit, úgy nem fog rendesen megtanulni sétálni. Másfél méteres bőr vagy textil pórázt használj. Egyenlőre koncentrálj arra, hogy pórázon rendesen viselkedjen, ne engedd el.

2. Ez normális, nem akar messzire eltávolodni tőled.

3. Nézd meg a két konzerv összetevőit és meglátod. Amúgy nem kéne konzervet adni, mert a legtöbb túlárazott vacak, a 70%-a víz és a maradék 30% sem jó minőségű táplálék általában, hacsak nem valami nagyon drágát veszel.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2017. júl. 23. 09:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

# 2/3Időpont 2017. júl. 23. 13:07 Privát üzenet

youtubon rá tudsz keresni cesar millan a csodálatos kutyadoki vagy victoria stilwell a póráz két végén, csomó epizód van fent, van olyan is amiben a kutya azt csinálja amit a te kutyád, rátámad a többi kutyára, ott meg tudod nézni hogy mit tudsz csinálni, de csomó jó dolgot tanulhatsz belőlük.gyakorolhatod vele hogy ha jön egy másik kutya akkor leülteted a másik kutyának háttal, vagy összebarátkozhatsz a többi kutyással és együtt gyakorolhattok.

a macskakaja nagyon nem tesz jót a kutyáknak, de add neki, de inkább konzervet se egyáltalán. azok tényleg nagyon rossz minőségűek.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2017. júl. 25. 10:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
5 éves németjuhász kutyához hozzá lehetne szoktatni egy macskát?
Miért fintorog a családom azon, hogy én sietek haza a kutyához?
A hovawart valóban alul marad a többi ÖV kutyához képest?
Milyen sétáltatási formát ajánlotok beagle kutyához?
Öreg kutyához kölyök kutya?
Kutyához értő emberek, ti ezt hogy kezelitek, hogy lehet minden esetben figyelmen kívül hagyni?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!