Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyához értők, pár kérdésemre...

Kutyához értők, pár kérdésemre tudok választ adni? Normálisak ezek a dolgok?

Figyelt kérdés

Első dolog, hogy a kutyus mikor hozzánk került, és elvittem sétálni, elég agresszívan viszonyult más kutyákhoz (morog,ugat, rámenne nagyon) nem tudtam mit csináljak, aztán egyszer sétáltattam, és mikor jött velünk szembe egy kutya, a flexit visszahúztam, és mögöttem jött a kutya...Kicsit húzott, de egy mukkanást sem adott ki. Hát majdnem be*szartam a döbbenettől. Ez miért van? Ennyit számít hogy ki megy elöl, illetve hogyan tudnám megtanítani, hogy póráz nélkül is ilyen illedelmesen viselkedjen?

Második dolog megintcsak sétálással kapcsolatos. Mikor megyünk ő megy előre kb 5-6métert, visszanéz, megáll, és megvárja míg utolérem, aztán ha odaértem, csak akkor indul újra, és ez így megy végig. Ez jó dolog? Illetve mit jelent?

Harmadik dolog egy furcsa kérdés. Kutyakonzervet, megeszi de nem feltétlen szereti, de a macskakonzervet imádja. Miben más az összetétele? Illetve baj lenne ha azt adnám neki? Kicsit tanácstalan vagyok hogy azt miért nem eszik meg. (Reggel szárazat kap, este konzervet).

Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 22. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Valószínűleg nagyobb tekintélyt sugároztál, amikor magad mellett tartottad a kutyát. Az is számít, hogy így nem ő az első, aki az arcába kapja az ugató kutyákat, hanem te, így nagyobb biztonságban érezheti magát. Egyébként ne használj flexit, úgy nem fog rendesen megtanulni sétálni. Másfél méteres bőr vagy textil pórázt használj. Egyenlőre koncentrálj arra, hogy pórázon rendesen viselkedjen, ne engedd el.

2. Ez normális, nem akar messzire eltávolodni tőled.

3. Nézd meg a két konzerv összetevőit és meglátod. Amúgy nem kéne konzervet adni, mert a legtöbb túlárazott vacak, a 70%-a víz és a maradék 30% sem jó minőségű táplálék általában, hacsak nem valami nagyon drágát veszel.

2017. júl. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. júl. 23. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:

youtubon rá tudsz keresni cesar millan a csodálatos kutyadoki vagy victoria stilwell a póráz két végén, csomó epizód van fent, van olyan is amiben a kutya azt csinálja amit a te kutyád, rátámad a többi kutyára, ott meg tudod nézni hogy mit tudsz csinálni, de csomó jó dolgot tanulhatsz belőlük.gyakorolhatod vele hogy ha jön egy másik kutya akkor leülteted a másik kutyának háttal, vagy összebarátkozhatsz a többi kutyással és együtt gyakorolhattok.

a macskakaja nagyon nem tesz jót a kutyáknak, de add neki, de inkább konzervet se egyáltalán. azok tényleg nagyon rossz minőségűek.

2017. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!