Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyünk?

Milyen kutyát vegyünk?

Figyelt kérdés

Iagzából kicsi szobakutyára gondotam, de azért mégis csak jobb lenne, ha kint lehetne tartani az udvaron, szobatisztaság kérdés ezzel meg lenne oldva.

Nem tudom, hogy melyik felé hajoljak: nem anniyra tetszik a kutya de legalább kint lehet kutyaházban, vagy tetszik de akkor egy csomót vacakolhatok vele mig szobatiszta lesz.

Volt egy spánielünk, udvari kutya volt, utána mikor az meghalt volt egy yorkink az meg szobában volt,sajna ellopták. Szóval most nincs a gyereknek kutyája meg nekem is hiányzik és szeretnénk venni egyet.

Mit ajánlotok?Olyat nem akarok amilyen már volt, most a beagle és a bolognese között vacilálok.

(szóval mielőtt jönnének a kérdések,kertesház,van időm a kutyára,mindenhova visszük magunkkal ahogy a régieket is)


2010. máj. 22. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha már ez a két kutyus fajta közül kell választani akkor Bolognese, de még ajánlom a palota pincsit! Rendkívül hamar megtanulják a szobatisztaságot!:) Nekem 5 hónaposan már szobatiszta volt! 3 hónaposan vettem!Aztán egy ideig az udvaron volt majd rávettem szüleim, hogy had próbáljam meg 3 hét alatt olyan szobatiszta kutyus lett, hogy csak na!;)
2010. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

De erős legyen a kerités mert szökős és egy óvatlan pillanatban huss..,már kint is van!

2010. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Shih tzu-t ajánlom. szerintem igazán Nektek való kutyus lehetne. Nézz körül itt, nekem pl innen van a kiskutyám s garantáltan merem ajánlani! :

[link]

2010. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én pedig a havaneset ajánlom. Az enyém még nincs 4 hónapos de már tudja az ül, fekszik, pacsi, piti, gyere ide, hozd vissza parancsokat. (lehet hogy ez csak nekem nagy szám xD) A szobatisztasággal nagyon jó haladunk! Tudja hogy nem szabad bent pisilnie és már 4 néha 5 óráig is kibírja. Néha nem de ez nem túl gyakori. Nagyon család centrikus. Az enyém imádja a gyerekeket! Kicsiket és nagyokat is! A kutyákkal meg még jobban imád játszani. Még a dán doggal is kikezd. :D Havanese a nektek való kutya. DE csak egy jó kennelből!
2010. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát azt hallottam h a beagle-vel sok gond van...
2010. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Beagle barom nehéz esett. Én nem ajánlom csak nagyon tapasztalt és kitartó gazdinak. A bichonok nagyon helyesek, ha jó helyről veszed (igazi tenyésztő aki már elkezdte nevelni a kutyát) akkor nincs sok gond a további neveléssel.

De ha tartasz a kölyök kutya rombolásától akkor keress egy nagyobb kutyust aki már tudja az alapokat. A kistestű kutyákat én nem ajánlom kertben tartással, csak bejárással. Kintre valami hosszabb szőrű közepes kutya kellene, pl tibeti terrier, mudi vagy valami dúsabb szőrű keverék.

Szerintem látogassatok el egy menhelyre, ott elmondják melyik kutya való nektek.

2010. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mennyit szánsz a kutya megvételére?
2010. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Yorkshire terriert.

Az a legcukibb...

2010. máj. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!