Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elpusztult a család kutyája....

Elpusztult a család kutyája. Új kutyát egy darabig semmiképpen sem szeretnénk, de mivel kertes házban élünk, házőrző kell, mivel napközben dolgozunk. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan környéken lakunk, ahol házőrző kutya mindenképpen kell(ene). Pár napja veszítettük el a családtagként kezelt kutyánkat és gondolni sem tudok másik új kutyára. Mit csinálnátok a helyemben?
2017. júl. 29. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Riasztot vennek, olcsobb megbizhatobb. Ma kutyat hazorzesre kikepzetenul teljesen feleslges tartani.
2017. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Riasztó, kamera. A kutya nem házőrzésre való, inkább csak ugatással jelez az idegenekre, de egy elszánt betörőnek nem akadály és nem is rettenti el.
2017. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van riasztónk. A kutyák ugatással jeleznek egymásnak, ha valaki betéved az utcába. A mi kutyánk sokszor úgy ugatott, hogy a postás is alig mert idejönni a kerítéshez és bedobni a levelet a postaládába. Egy ép eszű ember szerintem nem megy be olyan kertbe, ahol vicsorogva ugat rá egy kutya.
2017. júl. 29. 12:40
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Én is a riasztóra voksolok. A kutyának egyik nap bedobnak valami mérgezett húst, légpuskával meglövik és vége szegénynek. Ha valaki be akar törni, be is tör. De a riasztó vagy valami kamera legalább rögzítheti a betörőt, vagy a riasztó zajára megijed és gyorsan lelép.

Különben is, ahhoz hogy jó házőrző legyen belőle, sok nevelés és foglalkozás szükséges. Ha annyit dolgoztok akkor nincs rá lehetőség. Mindenesetre manapság kutyát házőrzőnek nemigen érdemes tartani - szerintem. Könnyebb tőle megszabadulni, mint egy jól felszerelt riasztótól.

2017. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%
ha családtagként kezeltétek, akkor szeretitek is biztos a kutyákat. Én így vagyok vele. Kertes házba kell egy kutya. Az ugatása jó jelző, visszariasztó. Nekem a mostani kutyusom a 3. Kettőt menhelyről hoztam. Én a te helyedbem beszereznék egy kutyust.
2017. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lelkiismeret furdalásom lenne idehozni egy új kutyát, főleg ilyen hamar. Ez volt a kutyusom otthona. Amióta itt lakunk ebben a kertes házban, azóta velünk volt, már az első éjszakán is. Itt nőtt fel.
2017. júl. 29. 12:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kamera, jól látható helyre, tábla kirakása: "rendőrségre bekötött riasztó", "rögzített felvétel". Ezek sokkal riasztóbb hatásúak, mint egy kutya, akit meg lehet mérgezni, le lehet fújni, szúrni stb.
2017. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, amikor meghalt az első kutyusunk. Nálunk nem volt riasztó...nem sokkal később meg is próbáltak betörni, szerencsére a szomszéd elkergette őket, de nyílvan erre nem lehetett építeni. Így lett riasztó, aztán nem volt gond. Új kutyus meg akkor lett, amikor készen álltunk rá, kb 1 év elteltével. Akkor úgy éreztem, hogy a régi kutyus is örülne, hogy egy ilyen aranyos pici babakutya vette birtokba a területet. (Azóta sajnos ő is elpusztult nemrég).


Szóval egyelőre szerintem várj, ha van riasztó, az elég.

2017. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy a családi kedvencet abban a pillanatban lefújják az 1500 ft-os gázspray-vel, ahogy odaszalad a kerítéshez.

Riasztó és 24 órás kivonuló szolgálat ad valós védelmet betörés ellen.

2017. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogy érted azt hogy 24 órás kivonuló szolgálat?
2017. júl. 29. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!