Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kangal // Tibeti masztiff? Ha...

Kangal // Tibeti masztiff? Ha kedveled és ismered is a kőkemény pásztorkutyafajtákat! Melyik fajta a szimpatikusabb a 2 közül? Miért?

Figyelt kérdés

Ha szereted az ilyen fajtákat, de nem annyira ismered, akkor itt van link (kép, videó):

Kangal:

képek

[link]

[link]

[link]

videók

http://www.youtube.com/watch?v=0NCmnDPfhhA

http://www.youtube.com/watch?v=HO9LEPcMC3s&feature=related

Tibeti masztiff:

képek

[link]

[link]

[link]

[link]

videó

http://www.youtube.com/watch?v=yl0vZ9TQvUA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=H4GzBatoTD4&feature=related


Ha nem ismered és nem is szereted a pásztorkutyákat, akkor légyszíves ne írj olyanokat, hogy "szerintem mind a 2 nagyon csúnya" vagy "én utálom ezeket a vadállatokat"!

Köszi előre is azoknak, akik válaszolnak! :-)


2010. máj. 23. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
A tibeti masztiff nagyon ronda. Nem szeretem az ilyen természetellenes, lógó szemű stb kutyákat. A kangal úgy néz ki mint egy nagyra nőtt keverék. Szóval a kangal szebb, de olyan átlagos. Nekem a kaukázusi tetszik. De azért legjobban az olyan kutyákat szeretem akikkel lehet dolgozni. A kicsi pásztorkutyákat. :)
2010. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Na most jól meglepődtem, 5 órája írtam ki a kérdést, az eddigi kérdéseimre ilyenkor már jópár válasz érkezett, most meg csak 1. Mindegy, remélem még lesznek válaszok...A tibeti masztiffban szerintem nincs semmi természetellenes, abszolút normális kinézete van, csak ő hegyi pásztorkutya, akárcsak az általad említett kaukázusi. De a kau is ennyi erővel lehetne extrém fajta, mert ő is iszonyat sokat változott az elmúlt 20 évben. Mindenesetre köszönöm szépen a válaszodat! :)

2010. máj. 23. 18:32
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Szija!

Először is utálom a kutya uszitást! Látom neked nagyon bejön, hogy két kutyát egymásnak haragitanak de tőlem nagyon távol áll ez a szitu már csak azért is, mert a kutya falkaállat és a kezdetek kezdetén ugyebár falkában éltek és irritáló, hogy az emberek mindent megtehetnek szegényekkel és saját fajtáraikat ennyire megutáltatják velük. Na mindegy szerintem a tibeti masztiff helyesebb kutya mint a kangal de csak néhány egyed tetszik pl mint az előző hozzászóló is mondotta, a lógó szemü ebek nekem nem favorizálnak de a kangal se rossz amolyan keverék szerü szerintem is.

2010. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem azért extrém a fajta mert a hegyekből jött vagy mert sokat változott.. Egyszerűen hülyén áll a szőre meg lóg a szemhéja? Fúj... A kaukázusi viszonylag átlagosan néz ki (na igan van akinek az átlagos tetszik) és igaz picit már nagy szerintem de szép és kemény. A másik kettő szerintem egyáltalán nem tűnik keménynek, főleg a lógó szemhéjas a másik meg keveréknek néz ki... Utol se tudna érni szerintem olyan nagy állat... :D Meddig él egy ilyen nagy kutya? 8 évig kb... Hát ez mind csodás..
2010. máj. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Én válaszolok kérdésedre.Nekem a kangal jobban tetszik.A tibeti se csúnya,csak nekem jobban tetszenek a rövid szörű kutyák.Amúgy mindkét fajta nagyon jó pásztorkutya,nem kellene lehurrogni őket....
2010. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sem kéne összehasonlítani a két fajtát.

Egyébként sem külső alapján kell ítélni, hanem tartásra alkalmasság alapján, és itt, Magyarországon kevéssé tűnik valószerűnek, hogy bárki is ilyesmi fajtákat akarna tartani. Vagyis inkább kevés embernek van rá alkalmas környezete.


A masztiffról nem sokat tudok (csak a külsejét ismertem), de azt tudom, hogy a kangal meglehetősen ingerlékeny fajta, ami rendben is van addig, amíg arra használjuk, amire való, semmiképpen sem ölebnek, kedvencnek, hanem pásztorkutyának, a nyáj őrzésére.


A külseje alapján - mint ezt említettem, a kutyát a külseje alapján megítélni nagyon elhamarkodott döntés! - a kangal szimpatikusabb, nem szeretem a nagyszőrű kutyákat.

Ráadásul sztem itt az éghajlat nem kedvez egy masztiff tartásának, csak kínlódna a nagy szőrével, és a terep nem alkalmas egy kangalnak, mert itt nincs akkora, emberektől mentes terület, ahol dolgozhatna.

Ilyen körülmények között mindkét kutya tartását puszta sznobizmusból ("Bibi, nekem olyan kutyám van, mint más senkinek!!!") állatkínzásnak minősül.

2010. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hello

Na gratulálok kedves második válaszoló a felülmúlhatatlan emberismerő képességedért! Ki a f****m mondta, hogy nekem a csibészelés, vadítás bejön? Idézzed már! Azért linkeltem be azt a videót, mert ez jellegzetessége a török kangal tenyésztőknek, hogy összeeresztik a kutyákat. Én sem támogatom, elmaradott nép az biztos, de én nem ítélem el őket. Mert nem olyan náluk a kutyaviadal, mint nálunk, nem folyik a vér. ETTŐL FÜGGETLENÜL UNDORÍTÓNAK TARTOM A KUTYAVEREKEDTETÉST!!! A "kőkemény" jelző nem erre vonatkozik, és nem is a láncos tibeti masztiffokra, hanem arra, hogy a pásztorkutya (legyen akármilyen fajta, kuvasz-komondor-kaukázusi-középázsiai-jugoszláv-maremmano-tátrai-pireneusi-szlovák-délorosz-kangal-tibeti masztiff-románpásztor, stb...) egy kemény, igen magasan fejlett territórális- és őrző-védő ösztönnel rendelkezik, amit csak valódi veszélyhezteben alkalmaz, ha nincs csibészelve. Erről beszéltem. A tibeti masztiff sztem egyáltalán nem extrém, én már láttam élőben (szomszéd kerületben, ahol kutyámat szoktam sétáltatni, 3 ilyen kutya is van, egymáshoz közel) szóval nem vagyok teljesen tapasztalatlan, és állítom, hogy egyáltalán nem lassú, úgy fut, mint egy átlagos pásztorkutya. Amúgy viszont köszi a válaszokat. Ja, és akkor már én is elmondom, mit gondolok, nekem a KANGAL tetszik jobban, valahogy megfogott. :) És bocsi a ronda beszédért az elején, de nagyon felidegesített a második válaszoló írása, amikor fogalma sincs semmiről!

2010. máj. 26. 13:02
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a kangal jobban tetszik. De igazából a tibetit nem ismerem annyira... mindössze kiállításon láttam... számomra félő hogy (talán) már kezd "elkultúrkutyásodni".

A verekedtetést én is elítélem. De tetszik pásztorkutyák karakán jelleme, ha módom lesz rá (szeretnék egy tanyát) biztos lesz pásztorkutyám is. Elsősorban kuvasz, de mivel mind külsejében, mind jellemében nagyon tetszik, szeretnék kangalt is.

2010. máj. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
A kangal olyan mint egy német dog és valami hosszúszőrű fehér kutya keveréke. Egyébként a Tibeti masztiff... hát az... inkább a kangal!
2010. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a tibeti nem kezd kúlturkutyásodni, MO-n mindössze kb. 500 tvk-s egyed van, a szaporított, papír nélküli egyedekkel együtt sem éri el az 1000-et! És ez más országokban sincs máshogy. Egyszerűen csak ilyen! :D

Am. köszi az utso 2 választ!

2010. máj. 27. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!