Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz/Komondor? Melyik fajta...

Kuvasz/Komondor? Melyik fajta a szimpatikusabb? Miért?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem mindkettő. Nagy álmom, hogy legyen egy tanyám sok-sok állattal (cikta, cigája juh meg magyar tarka). Ha sikerül valóra váltani akkor a komondor, kuvasz sem hiányozhat innen. Na meg a mudi sem:)
2010. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Kuvasz, azért, mert ismerem, mikor kicsi voltam nekünk is volt, és imádtam. A Komondor is szép, csak nem ismerem. Bár sosem késő.
2010. márc. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a kuvasz, bár igazság szerint én az engedelmes, könnyen tanítható kutyákat szeretem, az ilyen nyájőrzőket kevésbé.
2010. márc. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kinek melyik...

A komondor egy pulihoz hasonló kutya, de nagyobb, kb. 70 cm, míg a puli csak 40-50 cm. bár vannak olyan tévhitek róla, hogy ha megkötik, megbolondul stb. Így sokan nem tartanak ezért. A komondor ősi magyar kutyafajta, már a honfoglaló őseink is tartották pásztorkutyának. Nagy a mozgásigénye, és a szőrével is bajok szoktak lenni, ezért nem ajánlatos olyan helyre, ahol nagy a sár stb. ha nem akarjuk hogy mindig sáros tappancsokkal ránugorjon. Csak olyanoknak ajánlatos, akik foglalkoznak vele, és elviszik kutyakozmetikába. Jól tanítható, nagy mozgásigényű, és a szőrápolása is magas... Sűrű bundája már a honfoglalás óta ilyen, azért kellett, hogy védelmet nyújtson a vadállatok és a hideg miatt. Pásztorkutyának, és örző védőnek használták/használják. Nem 1. kutyásoknak ajánlott, tapasztaltabbaknak. CSAK KERTBE!!!

Kuvasz: Ősi magyar kutyafajta, Őrző védő kutyának tartották, a nyájat és a tábort védte a farkasoktól, és a más betolakodó népektől. Mérete, kb. 70 cm, ha láncon tartják (és ez nem tévhit), könnyen megvadul. Csak hozzáértőknek ajánljk, semmiképpen sem kezdőknek. Idegenekkel bizalmatlan, de roppant bátor, és erős kutya. Jól tanítható, mozgásigénye nagy, szőrét nem kell annyira ápolni, ellentétben a komondorral. Rendőrkutyaként is megállja a helyét, nem retten meg a nehéz munkától.

Ha kiállításra viszed, mindig tenyésztőtől vásárolj, és ott is nézd meg milyen körülmények közt élnek a kölykök stb. Minden évben megrendezik a CAC-ot, amin csak magyar kutyafajtk vehetnek részt. (ha többet szeretnél még megtudni a kutyákról: sissi23@citromail.hu)

2010. márc. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkettő volt. Sok küönbséget nem észleltem, gond nem volt velük. A kuvasz jobban tetszik külsőre. Nem bírom az ilyen extrás kinézetű kutyákat, jobb az egyszerű.
2010. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
19%
Kuvasz megvadul öregkorára még a saját gazdájának is neki megy az egyik ismerős kislányának az arcát harapta meg pedig mindennap együtt voltak vele és nem volt láncon.Komondor sm lakásba való ki a nagy földekre terelőnek. Az a baj, hogy sokan elfelejtik milyen kutya mire való de a kutya nem és ebből van a baj, mi tehetünk róla ha megvadult kutyáról hallunk.
2010. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de én nem hiszek a megvadult kutya sztorikban, ugyanis általában ha jobban átnézzük az esetek 90%ában nem a kutya a hibás. Hallottam én ezt dobiról, rotiról, németjuhászról... Egyértelműen a kuvaszt választanám. Mozgékonyabb, vékonyabbnak tűnik a bundája miatt, de színtiszta izom. A gyönyörű hófehér bundájával kitűnik az udvarból. Komondor meg ha nincsen tépetve a szőre, akkor olyan mint egy óriási felmosó rongy, elhanyagolt valami. Meg nekem kicsit nehézkes benyomást kelt. Nem hiszek ebben sem állítólag terel és három éves korára meg tudod neki tanítani, hogy ül. Aztán ez a max. Szerintem nem foglalkoztak vele eleget, meg nem feltétlenül elég jól (motiváció hiány vagy valami). Tehát én az ilyen mende-mondákra nem nagyon adva kiválasztanám a mellém jobban illőt a helyedben. Nekem abszolút a kuvasz szimpatikusabb.
2010. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%
KOMONDOR:)! Különleges külseje is, és a belső tulajdonságai is. A régi világ egy ránk maradt, élő darabja, egyetlen kutya sem hasonlítható hozzá. De amúgy a kuvasz is tetszik, mert az is magyar, és szép is, viszont én kevésbé ismerem. Az biztos, hogy sok különbség van a két fajta közt, küllemben, és viselkedésben is.
2010. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Ha a kettőből választani kell: kuvasz. Könnyebb tisztán tartani. :))
2010. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!