Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S Mi baja a kutyámnak...

S. O. S Mi baja a kutyámnak vörös vér foltok a nyakán, mancs rágás?

Figyelt kérdés

A kutyàmnak a nyakán a szőre alatt egy hatalmas vörös folt van és kezd el terjedni a melkasára. Most vettem észre egy 5-10 perce. A kutyám hosszú szőrű, de a melkasán mindig ritkább volt a szőr és most láttam,hogy valami nagy piros van ott. Megnéztem és nagyon csúnya!!!


Valamint a másik gondom,hogy RÁGJA a mancsait. Minden este órákig a mancsát rágja, már a húsát karcolja a fogával. Nem sebes, nem véres, de nagyon ijesztő,hogy ezt csinálja. Nappal is előfordul, de este már rendszeres. Eddig nem tűnt fel, csak mostanában vettem észre,hogy basszus mindennap ezt csinálja. Holott én hü#lye még videót is csináltam egy két évvel ezelőtt is,hogy jajj de aranyos rágja a mancsát. Mostanra viszont ez fura és a másik 2 kutya ilyet sosem csinált.


Ma szeretném elvinni állatorvoshoz a nyaka miatt mindenképp, de a mancs rágás is idegesít nagyon. Ma melózni se megyek, telefonáltam. Nem lett gond, el kell vinnem a kutyámat, de messze van az orvos,most anyámtól függök,hogy mikor végez a melóban és kocsival vinnénk.


Ő a mindenem. Szerintetek mi lehet a baj???? Tapasztalatok??



Szuka csivava - keverék ( fél hosszú szőre van) kb 8-9 éves lehet. (Menhelyről hoztam pár évvel ezelőtt)


Nem tagadom emberi ételt is kapott már. Egykét falat kicsi hús darab, vagy kenyér héja megmártva a levesben. De már a fene tudja mióta NEM etetem ilyenekkel. Csak kutya tápot kap, vizet, és vitamin falatot. Semmi mást! Rendszeresen viszem sétáltatni is. A fürdés is muszáj, de a sapmonra nem allergiás szerintem. Nem ez lehet a gond ez tuti.


19/L



2017. aug. 2. 13:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Mi volt a gond?
2017. aug. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Hát az orvos szerint ez a mancs rágás már krónikus betegség nála, nem biztos,hogy sima allergia àll a háttérben. :( Úgy hogy most kezelésre kell még vinnem és vizsgálatokra.


A vörös foltra azt mondta,hogy ez viszont a vakargatás miatt lehetett csak. Ott már ritkább is a szőre. Azt mondta lehet étel allergia ez, de lehet hogy a samponra allergiás sok mindent mondott. Most kaptam tőle egy kenőcsöt és bekell kennem a sebes területet. Holnap megyek vissza még, akkor valószínűleg megnézi egy másik doki is. Valami agyi dolgokról - idegekeről beszélt az orvos a segédnek. Azt mondta most nyugodjak meg, vigyázzak a kutyámra. Holnap visszamegyek és elkezdik a vizsgàlatokat sürgőssen. :(

2017. aug. 2. 17:21
 23/26 anonim ***** válasza:
A kenőcs mellé nem kaptatok gallért? Mert így szabadon változatlanul tudja a kutya kaparni a sebes területet.
2017. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
De! Persze kapott ott helyben. Igazából az orvos már bekente, de azért vettem kenőcsöt. Mert reggel is érdemes bekenni majd - vagyis amíg nem gyógyúl a seb.
2017. aug. 2. 22:51
 25/26 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy van a kutyád, rendbe jött? A mancsrágással mi a helyzet? Az enyém is tépi, nyalogatja az összes mancsát, én is allergiára tippelek. Csak tudnám mire allergiás.
2017. szept. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal?
2017. szept. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!