Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkényeztetem a kutyám?

Elkényeztetem a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy kuvaszom 3 hónapos szuka és nagyon szeretem tényleg úgy bánok vele mint egy babával :D de még nem hallottam egyszer sem ugatni se morogni lehet hogy ez lenne a baj hogy nagyon elkényeztetem? De ha csak rászolok kicsit már megharakszik és azt se tudja hogy szaladjon el tőlem . (Nem ütöm a kutyát ) vagy csak kiskorában ilyen ? Ha nagyobb lessz majd akkor lessz örző védő kutya ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2017. aug. 2. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Keress fel egy kutyasulit. Elcseszed a kutyát jelenleg!
2017. aug. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Morogni kellett volna hallanod mert ilyen korban már javában van a saját tárgy bevédése egy kutyánál. Az elkényeztetésnek semmi köze nincs ahhoz hogy ugat-e pl. Amúgy kéne példa arra hogy nálad mi az elkényeztetés. Ha rászolsz nem haragszik meg de az elég nagy baj ha te azt hiszed hogy megharagszik. Azt úgy hívják hogy félelem. Elárulom hogy a nevelési célzatú ütéstől semmi károsodása nem lesz a kutyának csak tisztelni fog és kialakul a sorrend közted és a kutyád között. Ha kezd kialakulni a normális személyisége akkor kezd el felkötni a gatyád mert hiába hogy szuka és hiába hogy egy félősebb egyed ott el kell kapni rendesen.
2017. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Az állatokat nem lehet elkényeztetni, ők minden jóságot megérdemelnek korlátlan módon.
2017. aug. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha nagyobb lesz, nem fogsz bírni vele, ha nem kezdesz el kutyaként bánni vele és nevelni.
2017. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Rosszul szereted a kutyádat.

A kutya nem gyerek.

Vagy kutyaóvoda, vagy bebarangolod a netet "kölyökkutya nevelése" címen.

2017. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Egy kuvasz nem baba. Sott, elarulom, egy kutya se baba. Hanem KUTYA, szoval mind a kettotok erdekeben javasolnam hogy meg most, idejeben kapj eszbe, amig nem okozol kart benne. Tenyleg nem elitelni vagy lecs.szni akarlak, mert igazabol a mai kutyatartok nagy szazaleka ugy all sajnos a kutyajahoz, mint te. Ez meg a legpicuribb fajtaknal is gondot okoz ("nudlika olyan kis komisz,megeszi az asztalrol a vacsorankat, felmaszik az agyra es a tobbi kutyaval harcolni akar a parkban, dehat olyan aranyos") de ha egy orzo-vedo, eros testalkatu kutyanal teszik ugyanezt, akkor kesz kaosz es veszelyes is lehet, mind mas kutyaknak mind emberek szamara is! Tudom mirol beszelek, jelenleg ket 10 honapos felig kuvasz kutyam van, es tudatosan az elso naptol felallitottam itthon a szabalyokat. Neked is ezt kell tenned, meg kellene tanulnod testbeszed szintjen is kommunikalni a kutyaddal, es tudatosan mar most kiepiteni koztetek a hierarchiat, amiben persze te alsz feljebb! Ha nem teszed 100 hogy majd o potolja a hezagodat, es nem a te javadra. :) Keress egy jo kutyasulit ahol elmagyarazzak az alapokat, es tajekozodj szakirodalombol akar magadtol is, hamar belefogtal egy komoly fajtaba.
2017. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Utolso vagyok, melle tennem, hogy sajnos ahogy jarok ki parkokba, varosba szocializalni a kutyaim (amugy tanyan elunk), sajnos azt kell latnom, hogy szinte az osszes kutya gazdastul rontana neki az enyemeknek, a gazdi meg csak kinosan mosolyog ram hogy "nem szereti a kutyakat". En pedig nezek vissza ra, kezemben a logo porazzal, mellettem a 40-45 kilos kolyokkutyaval, egy ugatasa nincs, mert tudja hogy nem szabad, es kesz. Pedig megsugom, itthon senki be nem jonne a kapun mert gatya nem maradna rajta. Ezt csak azert irtam le, elrettento peldanak, hogy kerlek ne akarj ilyen lenni mint azok ott kint... nevelj komoly, fegyelmezett kutyat es mindketten boldogok lesztek.:)
2017. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. aug. 2. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!