Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalt a kutyám. Nektek...

Meghalt a kutyám. Nektek mennyi idő után lett új kutyátok? Nem volt lelkiismeret furdalásotok, ha túl hamar lett egy másik?

Figyelt kérdés

Ő volt a család kedvence, igazi családtag volt, az első kutyánk.


Nagyon üres a kert, udvar, a ház. Nincs kit kiküldeni a nappaliból az előszobába. Nincs ugatás esténként.. De nagyon lelkiismeret furdalásom lenne ha hamar új kutyánk lenne. Olyan érzésem lenne hogy mit szólna hozzá Ő, hogy elfoglalta a helyét, az otthonát egy másik kutya..


2017. aug. 1. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nekunk is nagyon fajo amikor meghalt 10 ev huseg utan. Még sokaig sirattuk utana is. 2 honap mulva ujra lett kutyank mivel a nagy portank nem maradhat orizetlenul. Nyilvan egy berhazban mas lenne a helyzet de a haz kore kell a kutyus. Nagyon szeretem ot is de a legkedvesebb kutyam az elozo lesz mindig is
2017. aug. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
6 éves korában pusztult el az első kutyánk, utána napokig volt, hogy elindultam őt megkerseni a házban aztán esett le, hogy szegény már nincs többé. Mi 1 héttel rá hiztunk el egy másik kiskutyát, mivel pont nyáron történt az eset és szeptembertől nem lett volna rá annyi idő tanítani. Jó volt, mert elvonta a figyelmemet, hogy 0-24ben kutyáztam, de sokszor eszembe jut mai napig az első kutyánk, pedig már 5 éve, hogy elpusztult.
2017. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Először is, nagyon sajnálom, kívánok minden jót nektek.


Nem fogja árulásnak venni, szerintem még inkább nyugodt lenne, hogy van valaki aki átveszi az ő feladatát amit ő már nem képes tovább elvégezni - őrizni, szeretni titeket, vagy csak egyszerűen veletek lenni, hogy ne legyetek egyedül.


Biztosan nagyon szeretett titeket, és - mivel a kutyák nem egészen úgy "működnek" mint az emberek - nem úgy fogja felfogni hogy "szóval ő van helyettem, ő fogja elfoglalni a kuckómat" hanem "jaj de jó, remélem segíteni fog hogy a gazdiék ne legyenek annyira szomorúak miattam."


Szerintem az lesz a legnagyobb gondja, hogy az utód is olyan szeretettel és hűséggel fog vigyázni rátok mint ő :) (amiben nem kételkedem)

2017. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Nekem 14 evesen halt meg az akkor 10 eves kutyam. Nagy nyomot hagyott bennem, majdnem az egesz gyerekkoromat vegigkiserte.

Anyum 1 ev mulva vett ujabb kutyat, de persze volg mdg akkor is buntudat, viszont tudom, hogy tul kell lepni es o se szeretne hogy bankodjak :)

2017. aug. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad belesüllyedni a bánatba, hanem próbáld onnan szemlélni a helyzetedet, hogy már bizonyítottál: nagyon jó gazdi lennél és valamelyik kutyusnak legalább annyira hiányzol, mint neked ő. Csak te még nem tudsz Róla. Ne merülj a lelkivilágodba, butuska hozzáállás, ha tovább mélyíted azt az űrt, amit az előző kutyus miatti bánat okozott.

Aranyszabály: Az új kutyusban ne az előző tulajdonságait keresd, se a külsőségekben, se a viselkedésében, jellemében. Engedd, hogy a te segítségeddel megmutathassa neked, hogy ő is egy egyéniség.

Közelíts onnan, hogy ha mielőbb hozol egy kutyust, akkor az ősz beköszöntéig mindenre van időd, amire meg akarod tanítani. (pl. szobatisztaság) pl. könnyebb a napi 4-5 sárfürdő nélkül levinni őt, míg bele nem tanul és megszokja a te "házirended", napi ritmusodhoz igazodik. Nyáron még több időd, alkalmad van foglalkozni vele, tanítani-nevelni.

Bízz abban, hogy az előző kutyusod se helyeselné, hogy őutána kutyaszeretet-és kutyahűség nélkül sírdogálj. Tedd le a gyászt és fogadd szeretettel azt, aki valamelyik alomban már vár, hogy legyen kit szeretnie és hogy szeretetet, biztonságérzetet adjon neked az egyedüllét helyett. A te döntésed, hogy mielőbb megengeded-e egy szeretetéhes kutyusnak, hogy igazi társad lehessen, az ő segítségével helyrebillenjen a lelked és legyen valaki, akihez ősszel-télen hozzábújj. :)

Lásd be: mindannyiótokkal jót teszel, ha hagyod magad vígasztalni!

2017. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Ajánlom, egy kicsit pihend ki.
2017. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szerintem bármikor,akár azonnal is lehet új kutyád.Nem kell,hogy az embernek emiatt lelifurdalása legyen.Az új kutyának kell a gazda,az otthon-nem számít az idő.Vele együtt is gyászolhatod a korábbi állatot.
2017. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A kutyám elvesztése után minden nap mentem ki a megszokott bandával kutyázni, egyszerűen nem bírtam ki, hogy ne menjek. Szinte azonnal kezdtem keresni új kutyát. 3 hét múlva már itthon is volt :) Aki tényleg KUTYÁS, annak mindig kell, hogy legyen otthon legalább 1 :)
2017. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!