Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy értessem meg a kiskutyámm...

Hogy értessem meg a kiskutyámmal, hogy a cica nem egy sétáló játék?

Figyelt kérdés
Kb. másfél hete besétált a kertünkbe egy kiscica.A nagyobbik kutyám nem bántotta(ami furcsa mert már ölt cicát) és láttam milyen viharverte volt szegény ezért megetettem.Nem is volt probléma ameddig el nem kezdte felfedezni a kertet jobban.A kissebbik kutyám aki 3 hete került hozzánk persze egyből odament hozzá és azt gondoltam semmi baj nem lehet belőle hiszen nem ugatta meg nem is morgott rá.Ekkor jött a meglepetés szegény cica fülét és farkát elkezdte tépkedni,de úgy ahogy a nagyobbik kutyámat szokta nyúzni szóval megölni nem akarta.Hogy tudnám megértetni vele hogy a cica nem akar vele játszani és hagyja békén?

2017. aug. 3. 17:21
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Talán próbáld vele megértetni, hogy te a cica mellett állsz, de semmiképpen ne hagyd "figyelmen" kívül a kutyust mivel akkor úgy érezné,hogy lecserélted a cicusra.

2017. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A cicát zavarta? Úgy értem, fájdalmat okozott neki a kutya? Nekünk vannak macskáink és kutyánk is, és az előbbiek elég egyértelmű visszajelzéseket adnak a kutyának, ha valami nem tetszik nekik. Úgy összességében inkább a kutya (foxi) fél a macskáktól, mint fordítva.
2017. aug. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valahányszor így közelít hozzá, határozottan tiltsd.

Egyébként, ahogy nő a cica majd, ő is fog "szólni" a kutyának, ha elég a játékból.

2017. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szokott nyivákolni hangosan amikor nyúzza,de pofozni csak a nagyot szokta,amit nem értek hiszen a nagy csak szagolgatja és nem csinál semmit*~*A macskák furák.
2017. aug. 3. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha látod hogy csinálja odamész és erélyesen rászólsz hogy "NEM SZABAD"(esetleg szomszédunk mondta hogy ő összetekert újsággal rásuhint a kutya farára, nem erősen csak hogy pont ne tűnjön kedves siminek), ha szépen játszik a cicával pedig megjutalmazod.
2017. aug. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!