Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A prémium táptól milyennek...

A prémium táptól milyennek kell lennie a kutya széklenének? Vagyis melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Most Pro plan-al etetem a kutyám, mert Acana nem volt. A tapasztalatom az hogy nagyon kevés a széklete, kb mint a macskáé, nyeszlett, és olyan az állaga mint a májkrémnek. Amikor Acanával etettem kb. 3-szor nagyobb volt a széklete, abszolút szagmentes, szép egészséges. Bementem a kutyaboltba, és ott azt mondták, hogy az a jobb táp amitöl keveset székel a kutya, mert azt jelenti, hogy az egészet hasznosította a szervezete. Szerintetek? Hülye válaszokkal kíméljetek!!!!
2010. máj. 23. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyszer azt mondták nekem, hogy akkor jó a kutya széklete ha mondjuk félre tudod rúgni úgy, hoyg nem lesz olyan a cipőd tőle :-) persze ez nem azt jelenti, hogy kemény mint a kő, csak nem olyan "májkrémes" :S

Amúgy van logika abban amit mondtak neked, hogy több hasznosul ha kevesebb a széklete, de az Acana sokkal jobb minőségű táp mint a ProPlan. Kíváncsian várom én is mások válaszát.

2010. máj. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Tudom sokan lepontoznak ezért majd, de én Pedigree táppal etetem a kutyámat. Törzskönyvezett, tenyésztőtől vettem. A korábbi kutyámat is Pedigree- vel etettem, és nagyon egészséges volt tőle, szép hosszú életet élt. A kutyámmal kiállításokra járok, és mindig a várt bírálatokat kapja a kutyám, jól szerepel. a széklete is minimális. Persze azért rendszeresen adok neki húst is. Vagy veszek drágább kutyaszalámit(Dr. Stefan Borgos szalámi), vagy veszek neki csirke-, pulykacombot. Régebben tartottunk nyulakat, rengeteget. Ha vágni szoktunk nyulat akkor a kutya meg nyúlhúst kapott. És nem a fejét, meg a lábát adtuk oda neki, hanem akkor mindig egy-két nyúllal többet vágtunk és azok az övé voltak. Elraktuk és szépen adagoltam neki a nyúlcombot, gerincet, meg ilyeket. Természetesen a Pedigree táp volt az alap eledel. Mi meg vagyunk elégedve a Pedigree-vel, sokan mondják, hogy sz@ar, de nekünk az a Prémium táp. Ez van. akinek nem tetszik, annak nem tetszik. Ha tudnátok, hogy mennyi tenyésztő etet Pedigree-vel.... És egyátalán nem szaporítók, hanem rendes tenyésztők, aki drága pénzekért adják a kutyákat, rendesen megválogatva, hogy kinek adják el.

Az egyik tenyésztő ismerősöm egyszer azt mondta, hogy az egyik kutyája majdnem meghalt az eukanubától. Ezt az állatorvos is megerősítette. Meg nehogy azt higyjétek, hogy azok a méregdrága tápok olyan fantasztikusak.

2010. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó mellé kell hogy álljak! Havanese kutyánk van. A Royal Canin-tól megy a hasa, az Eucabana -tól hány, a Proplánt nem nagyon szereti, éppen megeszi ha nincs más! A Pedigrét viszont imádja, rszket érte! Konzervbe, szárazba is adom neki! Egészséges, dús szőrű ördög fióka!
2010. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó elötti vagyok. Na ugye, akkor mégis csak jó a Pedigree táp. A régi jól bevált táp. Bizony sokan kiábrándultak ezekből a prémiumnak titulált eukanuba, royal canin, hills tápokból. Mégis csak a régi jól bevált Pedigree.
2010. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Megint utolsó előtti vagyok. Azért nem fura, hogy mennyien visszatérnek a Pedigree-re, vagy azt választják.

Elérhető ár, jó minőség = PEDIGREE.

2010. máj. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
A Pedigree-nak köszönhetem, hogy jól formált és minimális a kutya széklete.
2010. máj. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mondjuk én nem a Pedigre-re vagyok kíváncsi, arról meg van a véleményem.
2010. máj. 24. 06:38
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
utolsó előtti hozzászoló vagyok. Azt kérdezted, hogy a prémium táptól milyennek kell lennie a székletének: kevésnek és jól formáltnak, nem annyira puhának és sötét színűnek nem világosnak. Az én kutyámnak a Pedigree-től ilyen a széklete. De ezt már leírtam. Én a Pedigree-t ajánlom. Nem egy kutyát neveltem fel már Pedigree-n. Úgyhogy ez van. te kérted más véleményét. Én nem kötekedni akarok.
2010. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 RastaMama ***** válasza:

Hát igen, a pedigree-s dologba ne menjünk bele ;)

Akkor jó, ha majdnem koppan, és ha minél kevesebb. Minél nagyobb a különbség az elfogyasztott étel és a kaki mennyisége között, annál többet hasznosított az ételből a kutya.

2010. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!