Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a helyzet a kuvasszal?

Mi a helyzet a kuvasszal?

Figyelt kérdés

Nagyon szerettem volna egy kuvaszt tartani, mert szerintem gyönyörű, erős kutyák, az egyik kedvenc fajtám.

Viszont van olyan ismerősöm, aki régebben tartott kuvaszt, és azt mondta, hogy mire megöregedett, megőrült a kutya, és láncon kellett tartani.

Tényleg igaz az, hogy a kuvaszok ahogy megöregednek, meghülyülnek és megvadulnak?

Egy másik kérdés: lehet őket lakásban is tartani, ha megfelelően el vannak látva? Ha le vannak mozgatva, napi 3-4 sétát tudok neki biztosítani mindenképpen!



2017. aug. 6. 11:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Úgy értettem hogy mikor szegény 24órából 20at egy fél méteres láncon tölt idegileg tönkre megy benne. Az rendben van ha ugat, acsarkodik mer védi a területét de unalmában szét rág mindent és ha senki nem megy el a ház előtt akkor is döngeti a kerítést. Szerintem ez már viselkedési probléma. Valóban tág fogalom az hogy megbolondul de ha egy kutya így van tartva főleg ez a fajta akkor bekattanik.
2017. aug. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 #5 #7 #10 vagyok, a 63%-os válaszoló, talán így könnyebben felismerhető.

Mai történet, talán még érdekes és aktuális lehet.

A kanommal ma voltam állatorvosnál, veszettség elleni védőoltást kapott. Jól szocializált, kiegyensúlyozott, de baromi domináns kutya. Amíg vártunk a sorunkra kinn a kutya addig szépen körbe pisilt mindent, körbe szaglászott, majd eltelt pár perc, és az utánunk érkezőket elkezdte volna már hárítani, távol tartani, morgott, ugatott rájuk, mutogatta a fogait. Elkezdett volna dolgozni, és az általa körbe jelölt területet bevédeni. Na ennyire szeret dolgozni egy jó kuvasz. És ezért is nem gyerekjáték a kuvasz.

2017. aug. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Azért sikerült lebeszélned róla, mert tényleg nem érzem azt, hogy nekem való fajta. Ha ennyire komolyan kell bánni vele, nagyon szeret dolgozni - ami a leírtak alapján sokak számára meghülyülésnek vagy vadságnak tűnik, de nem az! -, és hogy nem lehet szeretgetni... nem ilyen kutyust szeretnék. Nekem olyan kell akit ölelgetni meg tutujgatni lehet, a kuvasz sajnos nem ilyen :D :D Inkább akkor választok más fajtát, minthogy tönkretegyek egyet mert, mert bár ilyet akarok, de nem tudom nevelni, és kordában tartani őt.
2017. aug. 9. 15:06
 14/19 anonim ***** válasza:

Pireneusi színben, külsőben hasonló, és jóval szelídebb, családiasabb. De igazából tökmindegy mert BÁRMELYIK fajtát ha tutujgatod meg szeretgeted ugyanúgy nem fog elismerni főnöknek téged.

Csak nyilván egy szelídebb kutya az ha nem ismer el főnöknek akkor max. faképnél hagy meg nem engedelmeskedik, de egy keményebb kutya mint amilyen a kuvasz az meg rád is morog.


Nyilván a kuvasznak is kell simogatás, elismerés. Játék, rohangálás, hülyülés a gazdával, ezt igényli, a szoros kapcsolatot. De a főnök-beosztott viszony egyértelmű letisztázása mellett kell hogy ezek történjenek.


Ha veszel bármilyen kutyát és mindig TE mész utána, TE mész oda hozzá nem őt hívod be magadhoz, TE jársz a kedvében és nem ő a tiédben akkor ugyanúgy magát fogja főnöknek hinni, csak ami kevésbé domináns és kevésbé harcias az nem használja ezt ki olyan szinten. De annak a kutyának sem egészséges úgy élni, ettől függetlenül rengeteg ember ezért tart kutyát hogy a szociális hiányosságait pótolja, barát/barátnő, testvér, rokon... a kutya az kutya és nem ember!!!


https://www.youtube.com/watch?v=XyTsNHa0gwM


5 perctől egész korrektül mutatja be a Kuvaszt!!

2017. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Manka68 ***** válasza:
100%
Dehogynem lehet simogatni, sőt kell is, igényli a törődést, szeretetet. Csak fel kell állítani szabályokat, hogy mit szabad és mit nem, és következetesen betartatni. Ami néha nem könnyű, ha felvillantja a csodálatos kuvaszmosolyát. :-) Szellemileg és fizikailag erős vezetőre van szüksége. Akinek sikerül kivívnia a tiszteletét és szeretetét, annak álomkutya. :-) Viszont kb emberméretű, ezért akkora tér is kell neki, egy lakás nem elég. Fizikailag és szellemileg is le kell fárasztani. A séta erre kevés. Értelmes feladatot kell neki találni. És nagyon társaságigényes. Úgy gondolom, kevés ember felel meg a kuvaszgazdi követelménynek, és nagyon sajnálom, hogy aki alkalmas lenne, az vagy valamiért nem teheti meg hogy ezt a csodálatos kutyát válassza, vagy nem szereti a fajtát. :-(
2017. aug. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdéshez írt válaszom tükrözi a kuvasz keménységét:


"Nagybátyámnak kuvasza volt, azokkal is dolgozott. Odament a cigány, hogy eresszék össze a kuvaszt, meg a pitbullt. Az öreg mondta, hogy ne, mert a kuvasz nem szőrözik, megöli a másik kutyát. A cigány csak erősködött, hogy az övé harci kutya. Összeeresztették, pillanatok alatt megölte a pitbullt a kuvasz. Utána meg ment az értetlenség, hogy meghalt a kutya."


Magának való kutya. Senki sem tudja, hogy miért, de a nagybátyám unokáját zsigerből gyűlölte a kutya. Sosem bántotta a gyerek, mert még totyogós volt, mégsem tűrte el.

2017. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsónak. Ez nyilvánvaló, hogy a pásztorkutyákkal és a masztiffokkal semelyik másik kutya nem tudja felvenni a versenyt verekedésben.


Rotizhatnak, pitbullozhatnak, amstaffozhatnak, hogy azok milyen kemény kutyák, ezeket a kutyákat egy tibeti masztiff vagy egy kuvasz úgy rázza meg mint a rongyot, vigyorogva, nehézségek nélkül.


Németjuhászról meg maliról ne is beszéljünk abból 1 kuvasz szerintem egyszerre 5-öt is szét tudna kapni.

2017. aug. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hat en annyiban tudok erdemi tapasztalatot mondani,csak, hogy 2 kuvaszkeverékem van. Valoszinu igy mar azert a jellemuk is keveredett, finomult is akar, mivel 50% kuvasz, 50 % orias schnauzer keverekek. De azt megtudom erositeni igy is, hogy kemeny fajtak, hatarozott es kemeny kezu gazdat igenyelnek. Erezniuk kell apro kiskutya koruktol a szabalyokat, es hogy ki a fonok a haznal, hogy ne nojjenek a fejedre. Kivalo teruletvedo osztonuk van, bar meg csak 11 honaposak. De persze az nem igaz, hogy nem lehetne oket kicsit babusgatni, jatszani veluk, sott az enyemek igenylik is, este vacsi utan mikor viszek nekik friss vizet, odajonnek, odalapulnak a labamhoz, szinte szugeralnak hogy egy kicsit aze' man tessek megsimizni, vakargatni a pocakom.

Jo kutyak, de csak ha egy olyanra vagysz, amelyik kepes megvedeni mind a hazatokat, mind a csaladot, kepes vagy megfeleloen nevelni es fegyelmezni. Es azt hiszem, hogy a fajtatiszta kuvaszok azert sokkal onallobbak, mint az enyemek, meg talan makacsabbak is, ezert emlitettem hogy talan finomitott rajtuk a snaci. De semmiert nem cserelnek. :)

2017. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 lugoka ***** válasza:
6 vagy 7 hónapos lehetett a kutya (kan, kuvasz keverék). Mindig kapkodott a repülő bogarak után. Egyszercsak nézem, hogy olyan furcsa a pofája. Mint kiderült, megfoghatott egy darazsat és az megcsípte. Odahívtam, megnéztem megnyomogattam a pofáját, hogy ne maradjon benne fullánk vagy valami és ennyi. Egy hangja se volt és ugyanúgy játszott tovább. A pásztorkutya kicsit más kategória.
2017. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!