Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok csinálni ha a...

Mit tudok csinálni ha a hosszúszörü kutyámnak (bernipásztor) melege van? Nem fut nem játszik, egésznap csak liheg meg logatja a nyelvet meg iszik, mit tudok neki csinalni hogy javuljon ilyen melegben a közérzete? Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 21:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
A kutya nem a bőrén keresztül szellőzik. Nem izzad, mint az ember. A nyelvén és a talppárnáján keresztül hűti magát.H
2010. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is hosszúszőrű kutyánk van, csak kicsit nagyobb, mint egy berni pásztor. Mi már március óta járunk vele úszni, és amellett, hogy a hideg vízben felfrissül, a víz még a vedlését is elősegíti. Persze a hosszúfogú bontófésű és a kefe fendszeres használata is kellett hozzá, de mostanra már kifésültük az összes téli aljszőrzetét, úgyhogy így sokkal könnyebben viseli a meleget, de eszünkbe sem jutna lenyíratni, mert a kutya szőrzete a napsütéstől és a nagy melegtől is véd. Meg amúgyis, hogy nézne ki rövid szőrrel? Szóval azt tudom javasolni, hogy ha már a ti bernitek is elkezdett vedleni, akkor segítsetek neki egy fésűvel és szabadítsátok meg a felesleges aljszőrzetétől, plusz vigyétek gyakran úszni.
2010. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Hülyeség nyírni. Nekem skót juhász kutyám van, sokkal hosszab szőrrel. Sosem szokott probléma lenni melegben. Én se szoktma neki lenyírni. Etikátlan és izléstelen volna. Nehogy azt higyjétek , hogy ha hosszú a kutya szőre akkor nyáron nagy melege van. Más a kuty ahőháztartása. Nincs annyira melege mint ahogy sokan gondolják. Persze azért melege van. Az én kutyám befekszik a hűvösbe. Egy hűvös helyre mindig szoktam neki homokot rakni, minden nap azt lelocsolom vízzel, jó hideg és hűvös az nek egész nap ott szokott nyáron pihenni. Én kiállításokra is hordom. Van, hogy 40 °C-ban kell kiállítanom nyáron, mégsincsen sebbi gond. Úgyhogy nem kell félni. Ha van közelben tó vagy patak, oda le lehet vinni fűrdeni, csak nem kell túlzásba vinni, mert csak a szőr kárára mehet, avalmint ha túl hideg a víz akkor 40 °C-ban is megfázhat a túl hideg víztől.
2010. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van teljesen az egyik hozzászólóna, hogy a hosszú szőr télen fűt, nyáron hűt.
2010. máj. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
20%

gratulálok, hogy olyan válaszadóknak a válasza lett 80 vagy 100 százalékos, aki olyat írt, hogy télen fűt, nyáron hűt. Na, megyek és felveszek egy bundakabátot, hátha hűt egy kicsit. Aztán magamon is hagyom, mert természetesen fűt is!

jézusom

2010. máj. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
69%
Mért, te kutya vagy?
2010. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
68%

Ez egyátalán nem hülyeség. Csak mondjuk utánnak kéne nézni, meg állatorvosnál érdeklődni mielőtt valaki felelőtlenül vesz egy hosszúszőrű kutyát, és nem tudja hogyan kell gondozni a szőrét.

Hozzáteszem a pulit se szabad nyírni. Elvetemült ember aki mondjuk egy berni pásztort, egy pulit vagy egy collit megnyír, vagy olyan kutyát aminek nem szokás a nyírása.

2010. máj. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%
persze, nem szokás meg nem néz ki jól meg amúgy is. csak azt vegyétek már figyelembe, hogy megváltozott az időjárás.
2010. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

ui:


nem szokás májusban esőkabátot sem felvenni.

2010. máj. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha tudsz, készíts neki hűsölőgödröt (ezt magátról is csinál, ha nagyon melege van). Én a háza alá ástam, ahová be tud húzódni, ott nyirkosabb a föld, és jóval hűvösebb, mint kint, akár árnyékban is.
2010. máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!