Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rávenni egy...

Hogyan lehet rávenni egy kutyát a hosszabb sétákra?

Figyelt kérdés
A kutyám imád sétálni, majd megveszik örömében, amikor ráteszem a pórázt, de csak az utcánkban hajlandó fel-alá rohangálni, annál tovább egy tapodtat sem. Ha elérünk a sarokra, visszahúz, maximum vonszolni lehetne. Az előző gazdája kivitte az erdőbe, és otthagyta, de ennek már lassan 5 éve. Azóta rájöhetett volna, hogy mi nem akarunk megválni tőle. A kedvéért persze így is sétálunk, de nekem sokkal jobban tetszene, ha legalább a környéket normálisan be lehetne járni vele. Vagy törődjek bele, hogy hiába van kutyám, ha hosszabb sétára vágyom, egyedül kell mennem? Mit lehetne tenni?
2017. aug. 8. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Jutifalattal csabitas, szembe allsz vele es magadhoz hivod es mindig ugye hatrebb lepsz, csak figyelj, egy par lepes utan tarts pihenot, ne ijedjen meg. Mellesleg egy kis eroszak sem art, marmint kicsit legyel akaratosabb, hiaba fel. Ez a 3 kombo segiteni fog. Nagyon sok kutyanal alkalmaztam ezt :)
2017. aug. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 éves berögződést azért elég nehéz lesz kigyomlálni. Amúgy én jutalomfalattal, utcasarkon üléssel és nézelődéssel kezdtem volna - csak semmi erőltetés meg hívogatás, van ezeknek természetes kíváncsiságuk, azt kellene kihasználni. Csak ez 5 év után messze nem biztos, hogy működni fog.


Én barátkutyákkal is próbálkoznék. Mi legutóbb úgy "húztunk" magunkkal egy olyan kutyát, aki maximum 1 háztömböt volt hajlandó sétálni, hogy mellette volt a két legjobb kutyabarátja meg mi, a gazdik. Észre sem vette, hogy kilépett a komfortzónájából :D Mindvégig teljesen nyugodtan és kutya módra viselkedett.


Amúgy a "marad" feladattal, hogy álltok? Ültet, "marad", elsétálsz (szigorúan a tűréshatárán belül), visszamégy érte. A fontos az, hogy NEM hívod, ne üljön tűkön, hogy mikor lehet már a gazdi után menni, hanem tudja, hogy te mégy vissza érte. Ezzel is rá lehet erősíteni arra, hogy nem hagyod ott.

2017. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A "marad" itthon működik, házon kívül nem. Ha egy pillanatra elengedem a pórázt, kilő, és meg sem áll a kapunkig. Jutalomfalat sosem érdekelte, nem egy nagy zabás, a vacsoráját is falatonként kell a szájába tenni.
2017. aug. 9. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!