Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdélyi kopó télleg veszélyezt...

Erdélyi kopó télleg veszélyeztetett vagy már nem?

Figyelt kérdés

Mert egyszer olvastam hogy már nagyon kevés van belőlük ritkák stb és hogy ez télleg igaz e? Nekem van egy erdélyi kopó csak keverék németjuhásszal keverve nagyon szeretem :-) nagyon okos és aranyos családtag


Kérdés az hogy télleg kevésen vannak vagy már nem ?



2017. aug. 9. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon kevesen vannak. Egyszer valahol olvastam, hogy az egész világon kb 2500 törzskönyvezett példány létezik. Nem tudom, mennyire valós ez a szám, de attól még tény, hogy nagyon ritka.
2017. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nagyon kevés :-(
2017. aug. 9. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem baj, hogy kevés. Az erdélyi kopó olyan fajta, hogy nem igazán való a legtöbb embernek. Maradjon meg inkább a vadászok kutyájának.
2017. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

" Télleg", csak nem kap elég figyelmet ez a tény. Nem divatkutya, az elmúlt évtizedekben pedig olyan mértékben visszaszorult a száma, hogy volt idő, amikor a rövidlábú változatot KIHALTnak tartották. A fajtának megfelelő, egészséges állomány számának növelése nagyon szükséges lenne, lelkiismeretes tenyésztők tudnak csak arról, hogy szinte már fajtamentést végez, ha valaki "bevállalja" egy-egy erdélyi kopó nevelését, tenyésztését.

Itt 2 cikk, sacc/kb. képet kapsz a fajta "sorsáról".

A második ugyan 12 éve "íródott", de - sajnos - mondhatni, ma is "aktuálisak" az adatok. Jómagam már nem csupán kívánatosnak, de sürgősnek találom, hogy újra felfigyeljenek erre a csodálatos kutyára. Vagy hogy egyáltalán tudjanak arról : MÉG létezik.

[link]

[link]

2017. aug. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=XyTsNHa0gwM


21.25-től hallhatsz egyéb infót, miért került szinte a kihalás szélére ez a csodálatos magyar fajta.

2017. aug. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!