Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy anyukám...

Mit csináljak, hogy anyukám beengedje a házba a kutyát?

Figyelt kérdés
4 éves erdélyi kopó kutyánk van, nagyon szeretjük. Mikor elhoztuk, természetes volt hogy kerti kutya lesz, mert a szüleim (de leginkább anyukám, aki egyébként elég tisztaság mániás) azon az elven vannak, hogy a kutyának az udvaron a helye, és be sem teheti a lábát a lakásba. Tekintve, hogy kb. 6-700 nm helye van szaladgálni odakint, ez evidensnek is tűnt. Én viszont sajnáltam télen kint tartani őt, és kb. 2 évnyi győzködés után rávettem a szüleimet, hogy a meleg garázsban lehessen a macskával együtt éjszaka. (amúgy van normális, széltől védett háza, de szerintem jobb neki a pincében... a macskát egyébként is mindig beraktuk éjszakára, legalább együtt vannak). Arról is sokáig győzködtem a szüleim, hogy rendszeres, napi sétára van szüksége a kutyának, de erre is sokszor megkaptam, hogy hát a szobakutyáknak biztos, de a miénknek nagy kertje van. Most ugyanott vagyunk, hogy 40 fokban sajnálom kint hagyni szegényt, és felvetettem, hogy 1-2 órára beengedhetnénk legalább, had hűsoljön a lakásban. Erre megint mondta anyukám, hogy ő azt biztos nem engedi meg, egy kutyának semmi keresnivalója sincs bent. Amugy mindig van kint neki friss ivóvíz, nem tudom, mit tehetnék még érte ilyen melegben? Érdemes lenne meggyőzni anyukám?

2017. júl. 21. 18:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt olyan kommentek érkeznének, hogy biztos én akartam a kutyát, elmondanám, hogy nem én akartam kifejezetten. Apu egyszer csak beállított vele, amúgy a családdal közösen terveztük.
2017. júl. 21. 18:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pincébe nem viheted le? Vagy a garázsba, ha az elég hűvös.


Hűteni tudod fürdetéssel (nedves ronggyal "lecsutakolni")

2017. júl. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, a csutakolás különösen tetszik 😀 Meg van ilyen kisebb műanyag homokozónk, abba lehetne egy kis vizet rakni, talán abban hűsölne...
2017. júl. 21. 18:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha télen lehetett a pincében, akkor lehet most is. Ezt nem kellett volna megkérdezni.
2017. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de nem jobb neki ha velünk van? Télen is csak estére rakjuk be, nyáron viszont délben van nagy meleg. Délben azért még csak nem alszik...
2017. júl. 21. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos én is hasonló cipőben járok mint te csak én egy németjuhászszal. Igaz őt én szerettem volna, én is vettem meg, persze a szülők beegyezésével. Kutyasuliba járok vele, mantrailingezni is heti 2x, amit később akár komolyabban is szeretnék csinálni. Én nagyon szerettem volna, ha bent lehet, de sajna nekem is a szüleim azt az elvet vallják, hogy a kutyának kint a helye. 1 éve (ennyi ideje van meg a kutyus) próbálom meggyőzni őket az ellenkezőjéről. Egyedül télen a mínuszokban jöhetnek be a kutyák az előszobába, meg pl. ivartalanítás után aludt bent amég a tölcsér a fején volt.+amikor megérkezett kb 2 hétig. Én egy olyan megallapodást kötöttem velük, hogy amikor nincsenek itthon, akkor bejöhetnek, csak takarítsak is ki utána. Ez egész jól működik:) tudom nem a legideálisabb, de a semminél több. Mind emellett nagyon sokat foglalkozok vele, lassan obediencere és BH vizsgára is elkezdünk készülni
2017. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon orulok hogy sikerült megegyeznetek 😀 Sajnos amikor a mi kutyánk kicsi volt, még nem foglalkoztam ezzel ennyit. Ha majd esetleg saját kutyám lesz, biztos fogom kutyasuliba járatni meg (szerintem) a legjobb neki, hogy kint és bent is tartják.
2017. júl. 21. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
6-os vagyok, miért kellett lepontozni? igen sajnos nem lehet bent a kutyám, tudom ez sokak szerint "állatkínzás", de szerintem az nem itt kezdődik...
2017. júl. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!