Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kiteszem a kutyat nyuszit!...

Ha kiteszem a kutyat nyuszit! Mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Alapvetoen szoba kutya de ugy gondoltam hogyha nem vagyok otthon kiviszem a kertbe had legyen ott futkarozni ott vannak a cicaim is veluk is tudna jatszani, de multkor kiraktam h megnezzuk mi tortenik es az ajtonal toporgott, nyuszitett, kaparta az ajtot. Miert? Es mit kene tennem? Nem akarom h 8-10orakat a szobaba legyen
2017. aug. 10. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mit vártál? Ez olyan hirtelen éles váltás neki hogy nem csoda hogy hisztizik. Te se értenéd hogy ha eddig bent lehettél mindig most miért tesznek ki és zárják rád az ajtót egyedül? Ezt fokozatosan kell csinálni, kiviszed és kint vagy vele sokat, lefárasztod, esetleg elalszik és akkor hagyod kint, vagy ismét beengeded magaddal majd újra kiviszed. A lényeg hogy szoknia kell hogy az hogy kint van egy bizonyos ideid nem azt jelenti hogy örökké ki van zárva.
2017. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Amikor tudok kint vagyok vele, de nem lehetek egesz nap ha dolgoznom is kell..es nem akarom hogy be legyen zarva a szobaba..haaat mire kint elaludn,kb egy fel nap mert sok benne az energia! Pont ezert akarom h futkarozzon kint de nem tudok egesz nap mellette lenni
2017. aug. 10. 22:57
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Nem ebben a hőségben kellene kiszoktatni, persze, hogy vissza akar menni hozzád a hűvös szobába! Mi amúgy a kutyára szoktuk bízni, hol akar lenni. Ilyenkor nyáron a bejáraton csak egy könnyű szúnyoghálós ajtó van, azt meg ki tudja nyitni, ha a mancsával a sarka alá nyúl.
2017. aug. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fokozatosan növeld az időt, nyilván ne egyből órákat várj el tőle. És akkor menj ki hozzá vagy engedd vissza, amikor csöndben van legalább 1-2 percig. És tegyél úgy, mintha nem történt volna semmi, mjnd akkor, amikor kint gagyod, mind akkor, amikor visszaengeded. Ne legyen vigasztalás, dicséret, magyarázkodás, de még szánakozó pillantás se. Ezekkel csak mind megerősíted, hogy abban a szituációban neki stresszelnie kell.

Ha hisztizés közben mész ki, engeded be vagy csak szólsz ki neki bentről, azzal a nyüszítést, idegességet erősíted meg. Vagyis azt tanítod meg neki, hogy sírjon minél hangosabban és minél tovább, mert akkor te megvigasztalod, te kimész hozzá vagy visszamehet a lakásba.

2017. aug. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!