Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám túlságosan is elhízot...

A kutyám túlságosan is elhízott, próbálom egy kicsit futtatni, de mikor a harmadik kis kört tenné meg, egyszerűen elfárad?

Figyelt kérdés

Van egy fajtiszta, 2 éves Pumi kutyám, aki mondhatni, eléggé elhízott az évek során. Nem bírom felemelni két kézzel se, ugrani, futni alig bír. Amikor nem tápot kap, akkor valami maradékot vagy esetleg húst veszek neki a boltból, vagy csontokat.

Nem tudom, hogy hány kiló lehet, de kezdek érte aggódni.

Kinti kutya, nagy helye van futni, viszont lusta.

Amikor eszik, akkor azt is fekve teszi, ülni már szinte alig bír.

Szuka kutya amúgy, és van egy testvére akivel néha szokott játszani, de akkor sem erőlteti meg magát túlságosan.

Tippek, esetleg tanácsok, hogy hogyan tudnám egy kicsit sportosabbá tenni? Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. aug. 12. 23:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

1. Keress neki lightos tápot (pl Brit Premium Light)


2. Ne adj neki maradékot


3. Szoktasd pórázhoz


4. Vidd napi 2x sétálni


5. Lassan, fokozatosan növeld a mozgás mennyiségét, de ne futtasd (!)


(Ha ígyse fogyna, mindenképp lássa egy állatorvos. Sok sikert!)

2017. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, él még a kutya?
2017. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Öhm, a kutyám nem eszik olcsó tápot, csak ezt a drága Chappy tápot. A testvére sokkal vékonyabb, és kevesebbet eszik nála, na meg persze sportosabb is.

Elkezdtem csinálni vele azt (legalábbis próbálom) amit javasoltatok, de szegénynek nem megy még ez se.

A pórázhoz kezd lassan hozzászokni, már háromszor vittem sétáltatni egy jó bő fél órára, de abból 15 percet szinte feküdt a füvön, de remélem egyszer csak sikerülni fog!

Igen, a kutyám még él, kedves utolsó válaszoló. :D

Köszönöm a kommenteket!

2017. szept. 21. 12:40
 14/22 anonim ***** válasza:

Drága Chappy tápot??? Na ne viccelj. Az nem drága, és nem is nevezhető tápnak, gabonából és szemétből áll.

Ne csodálkozz, ha elhízott tőle szerencsétlen állat.

Vegyél neki - ne élelmiszerboltból!!!! - diétás tápot, és csak azzal etesd, semmi mással.

Pl. innét rendelj: [link]

2017. szept. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Rendelnék én neki bármilyet, de egyszerűen nem akarja megenni. Nemrég vettem neki két nagy zacskónyi diétás tápot, azt meg csak úgy ott hagyja.
2017. szept. 21. 12:59
 16/22 anonim ***** válasza:
Lehet pár napig nem eszi meg de az éhség nagy úr. Egyszer meg kell hogy egye.
2017. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Rendelnék én neki bármilyet, de egyszerűen nem akarja megenni. Nemrég vettem neki két nagy zacskónyi diétás tápot, azt meg csak úgy ott hagyja."


Nem baj. Úgyis fogynia kell, nemigaz? Éhen nem fog halni, ne aggódj.

Evésidőben eléteszed az általad választott diétás tápot. Nem eszi, elteszed. Következő nap ismét. Lehet, hogy egy hétig nem eszik, legalább fogy. Előbb-utóbb meg fogja enni.

Semmi mást ne kapjon, nasit, jutalomfalatot sem! Csak friss vize legyen mindig.

2017. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire lehet csökkenteni az adagot: olyan hatéves lehetett a labim, amikor egy télen elszúrtam és felszedett vagy 7 kilót, ami már egész komoly. Nem mértem a tápját, hanem csak úgy saccra adtam a tálba és meg is emeltem az adagot, mert ugye hideg volt, hát a végén kiderült, hogy már lassan a dupláját kapja annak, amennyit kellene :) Mikor már rendesen elkezdett látszani a mozgásán (hegynek fel megállt pihenni meg ilyenek), akkor kezdtem el foglalkozni a dologgal és elkezdtem 20 százalékkal kevesebbet adni neki, mint a megcélzott testsúlynak megfelelő adag. Pont akkoriban jött az éves oltás, az állatorvos is mondta, hogy fogynia kellene, erre mondtam, hogy folyamatban van, ezt csináljuk, erre közölte, hogy így sokáig fog tartani, adjam neki nyugodtan csak a felét, amíg le nem fogy. Sajnáltam az ebet, de kemény voltam és betartottam, gyönyörűen le is fogyott pár hónap alatt és visszatért a régi mozgékonysága. Nem szórakoztunk semmilyen diétás táppal, azt kapta, amit addig. Mostanra már tíz éves múlt és azóta is odafigyelek, hogy ne hízzon el, ami meg is látszik az egészségi állapotán, kifejezetten fiatalos.
2017. szept. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem baj, akkor hagyja ott. Elveszed és másnap megkapja, és ezt addig folytatod, amíg nem eszik rendesen. Nem fog éhen halni, amúgy is fogynia kell rengeteget.
2017. szept. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"A pórázhoz kezd lassan hozzászokni, már háromszor vittem sétáltatni egy jó bő fél órára, de abból 15 percet szinte feküdt a füvön, de remélem egyszer csak sikerülni fog! "


Ha csak 3x vitted sétálni az utóbbi 1,5 hónapban, akkor ne csodálkozz, ha nem megy. Minden nap kéne vinni, és nem fél órákra, ha nem tud még annyit sétálni, hanem először mondjuk 15 percre, minden nap pár perccel növelve az adagot. Én úgy látom, hogy még mindig nem igazán veszed komolyan a dolgot, pedig HA NEM LESZ RADIKÁLIS VÁLTOZÁS NAGYON GYORSAN, A KUTYÁD MEG FOG DÖGLENI. Ha így fogalmazok, akkor felfogod?

2017. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!