Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem untátok még meg a...

Ti nem untátok még meg a kutyátok "nagyon odafigyelős" etetését?

Figyelt kérdés
Szerintem minden kutyatulajdonos tudja miről beszélek aki valaha állitott már öszze a kutyájának tápértéktartalom vitamin-,fehéje-,kalcium-,stb.-tartolalom alapján megfelelő étrendet.Nagyon utáltam mindig mindent áttervezni,amikor nőtt a kutyám,de most még nem volt késő és szépen lassan átszoktattam nyers húsra és prémiumtára.Szerintem ez nem azt jelenti,hogy kevesebbet törödök a kutyám egészségével csak nem akarok mindent "porszemre számolni" szerintem ez így neki is jobb mivel kaukázusi kutyám van és nem hiszem,hogy nagyon jót tett neki ez a sok műszar,amit megvettem méregdrágán.Most is kap tápot,de olyat amiben sok a tápanyag és nincs annyira telelőve művittaminnal meg azzal a sok kis szarral amiket az állatorvos még ráadásul külön tablettás kiszerelésben ajánlgat.Felneveltem már egy kutyát ezzel az etetési módszerrel 16 évig élt ami nagytestű kutyáknál már matuzsálemnek számít.Eldöntöttem,hogy hallgatok az állatorvosra most etetés terén,de ez szeritnem nem a legjobb ötlet volt.(Még azt is ajánlgatta hogy iartalanítsam a kutyám amikor nincs is másik és kertben van szóval nem hinném,hogy találkozna más kutyákkal.......mert az egészségesebb lenne neki....az ha felvágnák és kivennék egy szervét az tényleg egészséges)Továbbra is odafigyelek azért,hogy ne kapjon fehérjéből túl sokat ezt fontos megjegyezni.És ha szerintetek ezzel csak rosszat teszek neki mondjátok a 16 éves halott kutyusomnak akinek boldog élete volt mindenféle művitamin nélkül.

2017. aug. 13. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Az etetéshez nem tudok hozzászólni (táppal etetek), de az ivartalanítás valóban jót tesz neki. Nem csak azért hasznos, mert véletlen sem fog szaporodni, hanem több gyulladásos, daganatos betegség megelőzésébem is jelentős szerepet játszik. :)
2017. aug. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémát. Nem hallottam még olyat, hogy bárki részletesen fehérje meg kalcium stb tartalom alapján állítaná össze a kutyája étrendjét. Tápnál ugye egyértelmű, nyersnél meg nem kell számolgatni, meg vannak adva az arányok és egy kis rutinnal nem nehéz.

Az ivartalanítás meg tényleg jót tesz, de nem kötelező, ha tudsz vigyázni rá. Az viszont, hogy a kutya a jelek szerint soha nem hagyja el a kertet, az már probléma.

2017. aug. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Felneveltem már egy kutyát "

Egy kutya után kissé erős úgy gondolni, te most aztán megcsináltad a tutit a kutyáddal.

Szerencsés voltál, és a kutyád olyan genetikai háttérrel rendelkezett , ami lehetővé tette a hosszú életet.

A tápos kutyák, a hússal etetett kutyák, a házi maradékkal etetett kutyák, stb között is van, amelyik elél 15-16 évig.

2017. aug. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"kertben van szóval nem hinném,hogy találkozna más kutyákkal."

Ha egy ivaros kutya tüzelő szukát érez, a betonfalon is átmegy.

Ahhoz meg csak gratulálni tudok,hogy az egész életét egy udvarban tölti

2017. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell számolgatni, nem értem, mivel etetted ezelőtt? A prémium táp vagy a BARF mindkettő megfelelő. Másra nincs is szükség.

Arra viszont nem lennék büszke a helyedben, hogy kertben van és nem is találkozik más kutyákkal. A kutyát illene sétáltatni, és biztosítani neki, hogy fajtársaival találkozzon, ismerkedjen, játszhasson.

2017. aug. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést te írtad, igaz? https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8797757-mely..


Be vannak linkelve tápok, amikkel érdemes etetni. Innentől nem értem miért a felháborodás a "porszemre számolásra". Sokan etetnek táppal, ez még nem jelenti azt, hogy kevesebbet törődsz a kutyáddal.


Az viszont már igen, hogy egy kertben kell leélni az életét és sose találkozhat a fajtatársaival.


Ha meg azt hiszed, hogy a tüzelő szukához nem tud kan bemászni, akkor nagyon nagyon naív vagy... A kan kutya olyankor "megőrül", hajtják az ösztönök... Nézd meg ez a kutya hogyan ugrik át a több mint 2 méteres kerítésen (0:25): https://www.youtube.com/watch?v=buzFtP6x5uw

Meg tudják oldani: https://www.youtube.com/watch?v=VhzUGam5CSk


Egyébként nem értem mi ez a "szegénynek kiveszik egy szervét" hozzáállás. A tüzelés és a kanok zaklatása sokkal rosszabb, hát még ha vemhesül is... És ezzel elkerülöd a méhrákot, az álvemhességet meg az egyéb betegségeket.

Amúgy nekünk embereknek is kiveszik a mandulánkat, a vakbelünket, a fogunkat kihúzzák. Ettől kevesebb lett bárki is vagy bármivel rosszabb lett az élete? Nem hiszem...


Amúgy azért mert már volt 1 db kutyád, még nem lettél sem etológus, sem állatorvos.

2017. aug. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Én utoljára az egyetemen számolgattam tápanyagokat, azt is teheneknek. Kutyánál teljesen felesleges, én laikusoknak nem is ajánlanám, főleg nem fejlődésben lévő óriástestű kutyánál, mert nagyon könnyű elrontani. Nem is értem, honnan jött ez, hogy számolgatni kell?

Plusz vitaminokat szintén nem kell adni egészséges kutyának, de semmi baj nincs amúgy a "művitaminokkal", ha a kutyának valami baja van, akkor lehet és kell is adni. Nincs mű- és igazi vitamin, a vitamin az vitamin.

Nem tudom, mi az a sok kis tablettás szar, de normális táp vagy BARF esetén nem kell semmiféle kiegészítő, mert a kajában minden benne van, kivéve, ha valami egészségügyi probléma indokolja.

2017. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!