Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálják a kistestű...

Miért utálják a kistestű kutyákat?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy vannak neveletlenek meg hamisak stb. De a mi utcánkban is csak 3 kutya hamis, szökős stb. És mind nagytestű! Neveletlenebbek akármelyik kicsinél. Miért kell nyomni ezt a primitív szöveget, hogy a kutya térd felett kezdődik? Akkor 30 kiló felett meg csak lovak vannak. Nekem csivavám van és állandóan megkapom, hogy nem is kutya. Nos volt már pitem is és legalább annyira kutya.

3,5 hónapos, de napi 3 órát sétálunk. Igen, fázós és esőben, hidegben nincs kedve annyira, de nekem se. Ha én utálom az esőt akkor a kutya miért ne? Felöltözünk MINDKETTEN és megyünk. Minden nap tréningezünk. Még nagyon fiatal, de már behívható, ül, fekszik, marad tökéletesen. Imád tanulni. A Tiszában simán úszik velem. Igen, szokott ugatni is. Még van, hogy embereket vagy más kutyákat is megugat? Na, és? Letiltom és abbahagyja azonnal. A pitem is ugatta még a legyet is. És igen, a buszon ha nem hordozóban van akkor igenis ölben van. Miért ne? Kinek fáj ez? Azért van kistestű kutyám, mert sokat utazgatok, vele sokkal kényelmesebb. Keveset eszik, mert nincsen havonta egy kisebb vagyonom kutyatápra. Ugyanúgy sétál, játszik, labdázik stb. Mint bármelyik kutya. Nem tartok többé kerti kutyát, mert megmérgezték a pitem. A lakásban pedig nem tartanék ennél nagyobb kutyát. Sőt, borzolom még a kedélyeket. Ágyban alszik!!! És? Én akartam így. Imádok vele lenni és ő is velem. Ha akarom akkor leküldhetem, de eszemben sincs. Sőt, van vagy egy tucat ruhája, mert fázik ba.ssza meg. És? Semeddig sem tart ráadni. Nem értem miért baj ez. És igen, irtó aranyos. Minden második ember leszólít minket az utcán, hogy mennyire gyönyörű. És? A pitem is halál cuki volt. Elegem van ezekből a kamu kutyabarátokból. A csivavámba több ész szorult.



2017. aug. 13. 14:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
26%

Ez az a tipikusan írjunk ki egy kérdést és adjuk a világ tudtára hogy aki nem szereti a kisméretű ebeket az egy szar na meg milyen jó ha van egy kicsi feszkó meg vita. Amúgy meg beszélhetnénk arról is hogy a kisméretű ebtartók miért utálják a nagyokat. Amúgy meg az térd felettes duma sem a legjobb mert egy 160-as embernek máshol van a térde mint egy 2 méteresnek. De igazából aki a szabadidejét arra pazarolja hogy ezen bosszankodjon na meg foglalkozik a beszólásokkal és a sztereótípiákkal az is kategória és ez a sajnálatra méltó hogy egy felnőtt ember ezzel tölti az idejét. Jaj de már az első mondatban ment a szarkeverés. Honnan veszed hogy "hamis"? Te meg ahhoz mit kommentálsz?

Attól hogy volt pited attól mi történik? Semmi! Az is egy kutyus és nevelni kell.

Naaa ezaz! Nem gyerek a kutya. 2 kutyánk van egy magyar vizsla és egy óriás schnauzer és imádjuk őket és velünk laknak bent de mi az a duma hogy ha nincs kedve akkor nem mentek de neked sem. Pont azért ilyen a kutyád mert kinyalod a seggét. Oké hogy Mexikóban meleg van de tud alkalmazkodni ha akar. Nekem meg mondták hogy hideg van és hogy kéne ruha a vizslára meg cipő a kutyákra. Nem akartam bunkó lenni velük de szívesen mondtam volna hogy vegyél magadnak. Úgy is futnak és tojnak rá hogy hideg van meg ha valami víz van akkor oda bemennek.

Ha én utálom a kutyád akkor ő miért ne? Mi a f.... ez a szöveg? Neked semmilyen állat nem kéne. Amikor eteted akkor nem rágod meg előtte a kaját?

Az hogy miket tud már azzal magad akarod fényezni vagy a kutya az ügyes? De gondolom a válasz a kutya ügyes de mert te szuper gazdi vagy.

Nem az ugatással van a baj. Azzal van baj hogy az emberek bokájába kap ha meg arrébb tessékeled a lábaddal akkor meg egy fazék vagy.(gondolom érted mit takar a fazék szó)

Legyen az öledben ki nem szarja le csak akkor szájkosárat rakj rá mert kötelező.

Gondolom rohadt kényelmes lehet egy kutyával utazni legyen bármekkora. Akkor ne vegyél semmilyen állatot.

Mindenkinek az aranyos a legjobban ami az övé.

Kamu kutyabarát, Jesszus ! Botrány!

2017. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
* ha én utálom az esőt akkor a kutya miért ne?
2017. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%
Ennyiből akkor egy nagytestű kutyára miért kell rásütni hogy agresszív? Pl mikor a rotim sétáltatom miért szólnak be hogy egy agresszív vadállat mikor nem is csinál semmi ilyesmit? És az ideg bajos csivavát miért kell ajnározni? Ezt most nem rosszból de felénk van egy csivava ami embernek, állatnak neki ront és ez a gazda hibája. Úgyan ez igaz más kistestű kutyákra amiket ölbe kapkodnak. Nagytestű kutyánál ez a helyzet úgyan így fennállhat csak az utana nem biztos hogy még egyszer kiviszi az ember sétálni. Ez az emberi butaság és a saját nézőpont ráerőltetése másra. Szerintem is az udvaron a kutyának a helye de azért mert valaki vele alszik még nem kell elítélni.
2017. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
Hú! Random nézegettem kérdéseket és megtaláltalak :D Bár én világ életemben a nagyobb testű kutyák közül akartam magamnak társat, amég otthon laktam szülők sose mentek volna bele panelban. Szóval kistestű lett. Nekem is mindig beszóltak a lakótelepen, hogy ez nem is kutya, ami nekem van és én is megkaptam a kutya térd felett kezdődik dumát. Meg azt is, hogy elemes játékkutya, meg plüss meg hitték már rá hogy macska, nyuszi stb. Nekem bichonom van és abból is a kisebb termetű (ő volt a leggyengébb az alomban). Egy nagyon kedves, sosem ugatós kutya. Az életben eszébe nem jutott bárkire is csak úgy rámorogni. Speciel én mindig nevettem, amikor beszóltak rá, mert szerintem és sokak szerint is végtelenül aranyos és mókás, szóval az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Lehet csak csipkelődni akart veled az illető, aki így felhúzott. Engem is rengetegen megállítanak, mióta elköltöztem külön lakásba máshová, hogy nagyon szép és mondjam már el milyen fajta. Felénk a havanese amúgyis ritkaság. A szomszédunkban van egy csivi, néha ugat ha hall valakit de amúgy semmi baj vele. Most vett az egyik másik tömbben lakó pár egy kölyök csivit, imádom! Nagyon jól nevelik és a kutyusomnak ő lett a kis barátja. Mamám pár éve megállapodott szintúgy ennél a fajtánál, azóta csak csivavákat tart, na ők azok a tipikus ugatós, agresszív, antiszociális egyedek. De erről csakis a mamám tehet mert el vannak kényeztetve és soha nem érintkeznek a külvilággal. Sajnos az ilyenek miatt,mint a mamám ítélik el a kistestű kutyikat vakarcsoknak. Rengeteget láttam én is már yorkit, máltait, pincsit, spiccet, foxit aggresszívnak de ettől még nem ítélem el a fajtát. Bár nekem a csivavák kinézetre sosem tetszettek, mostanában a hosszú szőrű fajtáján elgondolkoztam, mert megtetszett és a jelleme is tetszik, jó társ lenne a kutyusom mellé, ha mégsem nagy testűre esne a választás :)
2017. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jajjj,az kimaradt, hogy még amikor a szüleimmel a telepen laktunk és megkaptam a kutyát, volt ott két másik p.csa, akik szintúgy kutyát akartak, az egyikük kapott is egy francia bulldogot, akit mellesleg utált sétáltatni mert rájött, hogy hoppá, ezt 40 fokban is meg kell tenni és -20 fokban is. A kutyát, egyébként ő olyan alapon kapta, hogy ha már a másik lány is akkor ő is hadd kapjon. Egyszer visszahallottam, hogy kb felrobban az irigységtől, mert állítólag az én kutyámat sokkal többen szeretik a telepen mint az övét és szebbnek is tartják, meg a gyerekek is többet játszottak vele. Ekkor történt, hogy életemben először és utoljára úgy felhúztam magam a kutyámra tett beszóláson, mint még soha! Szerintem még nálad is idegesebb voltam. Lehet bután hangzik de még ma is ideges leszek, ha eszembe jut, hogy egy szánalmas kis rongynak nevezte a kutyám és hogy úgy néz ki mint egy felmosórongy, undorítóan csúnya hogy ilyen hosszú a szőre. Ha egyszer nem figyelnék oda, biztos lábtörlőnek használná, mert még annak is simán elmegy. További elevezések amikkel az elköltözésünkig illette a hátam mögött: szőnyeg, kárpit, birkagyapjúcsomó takaróhuzat. Na ilyen gonoszat még sose hallottam egy kislány szájából, aki irigy.
2017. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!