Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya játék utáni bepisilés oka?

Kutya játék utáni bepisilés oka?

Figyelt kérdés

Kölyökkutya pelenkára szoktatási fázisban van, éjszaka amikor csend van, esetleg nappal amikor nagy nyugodalom van, akkor már tudja mi a dolga odasétál és elvégzi. Azonban játék, tanítás bármilyen foglalkozás után rendre megáll valahol és odapiszkít. Erről hogy lehetne leszoktatni?

Eddig azt csináltam, hogy mondtam a "nem" szót és rátettem a pelenkára, de hatástalan, most már kizárom egy rövid időre, tehát figyelmen kívül hagyom. Ez jó megoldás arra hogy tudja hogy nem örülök neki? Ötletek? A kutya 9 hetes.



2017. aug. 13. 17:14
 1/7 anonim válasza:
0%
Túl kicsi még szerintem. Túl kemény vagy vele. Van olyan kutya, amelyik 1 éves korára se lesz még tökéletesen szobatiszta.
2017. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Játék előtt adsz neki lehetőséget elvégezni a dolgát? Ha nem, akkor be fog pisilni. Amúgy ugye a pelenka csak addig van, amíg nem viheted le?
2017. aug. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan régóta lehet nálad. Kb 1 hete.

"Eddig azt csináltam, hogy mondtam a "nem" szót és rátettem a pelenkára" Ezt kell tenned, csak némi türelem szükségeltetik.

Nem egy hét, pár nap, míg teljesen megtanul bármit. Türelmetlen vagy.

2017. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem rátenni kell, hanem ráterelni. Ordító nagy különbség van a 2 között!
2017. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Pelenkával azt tanítod, hogy odabent végezze el a dolgát. Egyrészt ez nem szobatisztaság, másrészt a kutyának a pelenka, a fotel és a szőnyeg közt sincs igazából semmi különbség.
2017. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ötlet: NE szoktasd pelenkára, mert magad ellen dolgozol vele. A szobatisztaság azt jelenti, hogy a kutya nem piszkít a lakásban sehova. A pelenka csak összezavarja. Később ebből lehet majd az, hogy kint nem akar, csak bent, meg hogy a szőnyeget is pelenkának gondolja és oda fog járni...

9 hetes kutyától még nem elvárható a szobatisztaság. Olyan, mint egy pelenkás baba, egyszerűen nem érett még rá.

Leggyorsabban úgy lesz szobatiszta, ha minden alvás, evés, játék után gyorsan kiviszed piszkítani, kb. 2 óránként most még. Fokozatosan lehet az eltelt időt nyújtani, ahogy nő a kölyök.

Bent sem kell leszidni, hanem gyorsan összetakarítani. Kint, ha pisil-kakil, örülni, rádicsérni.

Hónapokat vesz igénybe, mire megérik rá és szobatiszta lesz. Maga a kutya fog törekedni rá, hogy kint végezze a dolgát, amint egyre idősebb lesz. Addig takarítás, takarítás. A kölyökkutya ezzel jár.

Ezért kizárni, figyelmen kívül hagyni felesleges, értelmetlen és igazságtalan is.

2017. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen kicsi kutyát még nem kellene szidni, büntetni, ha bepisil, a pelenkát meg úgy kellene elfelejteni, ahogy van, mert csak meghosszabbítja a szobatisztaságra szoktatást. El kell fogadni, hogy ez időt (általában hónapokat) vesz igénybe, és sajnos sok takarítással jár. Evés, alvás után a kiskutyát ki kell vinni, meg kell várni, míg elvégzi a dolgát, és utána lehet foglalkozni vele. Ha odakint pisil, kakil, meg kell dicsérni érte. Ha nem tudod megoldani pelenka nélkül, akkor a pelenkára piszkításért kell megdicsérni, de tudni kell, hogy a kutya ezzel azt is megtanulja, hogy a lakásban kell elvégezni a dolgát. Ilyen esetben erről később kell leszoktatni. Szidni akkor lehet, ha már valamelyest szobatiszta a kutya, és mégis becsúszik egy-egy pisi, kaki, de a szoktatás elején ez nem jó módszer, mert csak félénk lesz tőle, és gátlások alakulnak ki benne. A "kizárást" bepiszkításért még a későbbiekben sem javaslom, ezt a módszert egyedül akkor érdemes használni, ha a kutya túl durván játszik, és fájdalmat okoz. Szóval türelem, kitartás, és pozitív megerősítés a lényeg! 9 hetesen ő még egy nagyon pici kutya, nem szabad túl nagy elvárásokat támasztani.
2017. aug. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!