Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának nem szabadna csontot...

Kutyának nem szabadna csontot adni?

Figyelt kérdés
Ismerösöm nem ad a beagle kutyájának csontot, mert azt mondja baja lesz tőle, kiszúrja a belét, meg minden. Másik ismerösöm azon röhög, hogy egy kutyának nem adni csontot?! Ezen nevet már mióta, hogy egy kutyának nem lehet csontot adni... Azt hallottam, van olyan csont, amit nem jó adni kutyának. Sokan mondják, egy kutyának kell rágnia, és erre a csont teljesen megfelelő. Mi az igazság? Kutyának lehet csontot adni, vagy sem? Ti adtok a kutyátoknak?
2010. máj. 24. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az idősebb kutyának már semmiképpen sem jó, de a fiatalabb szerintem megbirkózik vele.
2010. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ebben a kiszúrós dologban is van valami, de én korábban azt olvastam, hogy székrekedést is okozhat némelyik ebnél. Most rákerestem a neten és a következő cikket találtam, érdemes elolvasni :


[link]

2010. máj. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem adok egyáltalán.. Csirkecsont stb. szilánkosan törik és tényleg átszúrhatja a kutyus beleit. Velős csontot szoktak, mert az nem szilánkos. Az én kutyám nem rág, hanem nyeli lefele ezért sem kap. Nagyszüleim viszont falun laknak és ott a kutya minden maradékot megkajál.. Csontokat is. Így élnek ott évek óta a kutyák és mind hosszú életet éltek/élnek. De én azért nem merném megkockáztatni. Bár elmondanám neked hogy nagymamámék kutyájának a foga ragyog a fehérségtől, az enyémnek meg tiszta fogköves. :D
2010. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a nagytestű kutyáimnak sertéscsontot szoktam adni, amit persze nem tud megenni (mármint, amit a húslevesbe belefőzök). Viszont szépen leszopogatja róla a maradékot, edzi rajta a fogait, egy délután nála hagyom, utána elveszem előle és kidobom. Az enyém nem szokta elásni, arra vigyázni kell! Kisebb csontokat én sem adok, volt már, hogy a foga közé akadt, onnan pedig nehéz kiszedni és olyan is, amikor a száját sértette fel a szilánk.
2010. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kutyának olyan erős a gyomorsava, hogy lebontja a csontot is. Amit nem szoktak javasolni, a a csirkeláb, nyersen. Az tényleg szilánkosra törik, és kicsi, vagy kistestű kutyáknál csak megfőzve adható. Én soha nem főzöm meg a csontot, főleg ha olcsó cupákosat veszek. Ez mondjuk ritka, de azon elrágódnak sokáig, és tényleg szép tiszták a fogaik. Egyébként leggyakrabban ételmaradékot esznek, ami főtt étel, meg a csontok is főttek, sültek, de külön háztartást nem vezetek.
2010. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim imádják a csontot. Mi oda szoktuk neki adni kivéva ami szilánkosra törik... és igaza van a másik ismerősödnek....a farkasok is megeszik a vadonban a csontot a kutyák is pont ugyanolyanok....
2010. máj. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csirke csontot vagy kissebb csontoot ne mert meg akadhat a szájjába mge ilyesmik(tapasztalatból mondom ) de nyugottan lehet nekik adni csontot .. =))
2010. máj. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én kifejezetten miattuk főzök a húslevesbe velőscsontot, a velőt kiszedem belőle magunknak, a csont meg a kutyáké... sokáig elrágcsálják, aztán pár nap múlva kidobom.
2010. máj. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nagymamáméknak van egy kutyája és ő pl nem bírja a csontot :S Rosszul van tőle és székrekedése van,bármilyen csonttól.Tehát ezt kutyafüggő..de szilánkosra törő csontot azt tényleg nem szabad.
2010. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!