Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátságos kutya, milyet...

Barátságos kutya, milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát ami barátságos, szelid és hallgat rám.Tehát ilyen családi kutyust szeretnék. A Beagle-re gondoltam.Ti mit ajánlotok ?

2017. aug. 14. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9

Lehet, ennyire nem mélyedtem el a témában.

Soha nem vettem még senkitől sem kutyát, vagy találtam, vagy menhelyről hoztam ki őket.

A goldit menhelyről, a német juhászt meg picikeként a szomszédtól, aki vette, de 1 hónap alatt ráunt.

2017. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%

A túltenyésztés szerintem az, amikor olyan (általában külső) tulajdonságokat helyeznek előtérbe a szelekció során, mondjuk tipikusan divatból, amik egészségileg előnytelenek, tehát voltaképpen a fajta leromlását okozzák. Ez szerintem különösebben nem jellemző se a labradorra, se a goldiera, bár tény, hogy a labradornál a zömökebb testalkat előnyben részesítése és mindkét fajtánál a munkaalkalmasság bizonyos mértékű hanyagolása ilyesmi, de azért vészesnek nem mondanám.


A nagy egyedszám kifejezetten jót tesz a génállománynak, nem rosszat.


A szaporítók tevékenysége nem tartozik ide és valójában a fajtát sem befolyásolja, mert a fajta az a törzskönyves egyedek összessége.

2017. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is, a beagle-t nem ajánlom. Aranyosan néz ki, de kőkemény munkakutya, nehezen illeszthető be egy átlag család életébe, nem szófogadó, és iszonyú munkaigényes. Én cavalier king charles spánielt tartok családi kutyaként, mindenkivel szelíd és barátságos, semmi agresszió nincs benne, megfelelni vágyó, kedves kis kutya, csak ajánlani tudom a fajtát. A mozgásigénye sem hatalmas, napi egy séta, egy kis labdázás bőven elég neki. A retrieverek, vizslák szintén jó családi kutyák lehetnek, de nekik nagyobb a mozgásigényük.
2017. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az hogy mennyiri szelid ,baràtsàgos az a Te neveléseden mullik.

Nekem Rotwailerem van ,imàdja a 3éves lanyoma ,jô nevelt és baràtsàgos. Pàrom Kôzép-àzsiaija is szereti a gyerekeket és jol szocializàlt.

Ajanlom énis a Labradort meg a Goldent.

2017. aug. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
a labik és goldik kölyök ként hajlamosak csipkedni, ha erről nem tudjátok lenevelni átmegy harapásba, és ahogy nő erősödni fog a harapás. Nagyon pörgősek, ez nehezítheti a nevelést. Egy ismerősömnek volt labija, szerette a gyerekeket de mindent feldöntött és összenyalt, meg ugrált is. Vadászkutyák, ezzel is számolni kell. A goldi nyugodtabb, azzal talán megbirkózik egy kezdő, viszont a labi szerintem sokkal nagyobb falat mint a goldi.
2017. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Uszkárt nézted már? Barátságos, szelid, könnyű nevelni, nagyon gazdis. Igaz az uszkár annyira gazdis, hogy még a WC-re is elkísér, ha olyanja van. Családi kutyának teljesen jó. És még a szőre se hullik.
2017. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!