Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erdőben sétáltattam 40 kilós...

Erdőben sétáltattam 40 kilós német juhászomat, aki szelíd, barátságos kutya, megvédene, ha rám támadnának?

Figyelt kérdés
Elgondolkoztam rajta, nem túl nagy vakmerőség-e így besétálnom az erdőbe, viszonylag elhagyatott helyre? Azt hiszem, simán leüthetnének, megverhetnének, volna esélyem vajon, hogy megvédene?
2017. máj. 10. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni. Te meg tudnád védeni ga rá támadnának? Elnéletben lehet. Viszont ha nincs ilyen szituációhoz szoktatva, nem fogja tudni mit tegyen. Egyébként ha ez neked vakmerőség akkor az enyém mi? Én 28 kilós kutyával sétálok és gyerek vagyok
2017. máj. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én nő vagyok, és kicsit félős:)

A felmenői nagyon jó őrző-védők, rendőrkutya is van köztük, de őket erre képezték. Az enyém csak néhányszor (inkább hobbyból) volt egy-egy őrző-védő képzésen.

A tenyésztője szerint vérében van, megvédene, de én nem vagyok ebben biztos. Nagyon barátságos, ha idegen felé nyúl, vagy megsimogatja, arra sem morog soha. Pedig én nem igazán szeretem, ha más is hozzányúl.

Szerintem még a betörőt is bevezetné a házba(:

2017. máj. 10. 13:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kutya nélkül is szoktam egyedül éjszaka mászkálni erdőkben :D

De kutyám is van egy roti ami ugye hasonló őrzővédő fajta mint a németjuhász. Futni szoktam vele ,vegyes terepen,van hogy erdős részen is. Állítom hogy az ilyen szatír meg lehúzós alkalom szülte zaklatók ,rablók ,messze elkerülik a nagyobb kutyákkal sétálókat! Mert nem tudhatják milyen az adott eb, lehet kiképzett és egy csettintésre lerántja a földre,de ha nem is képzett ,akkor is egy jó ösztönű németjuhász, ha megérzi a támadó jelleget-szándékot a másik emberben akkor valami módon védeni fog, morog ugat vicsorog stb.Ez elég is a legtöbb rossz szándékú ember ellen. Esetleg ha ráérsz elviheted egy alap kiképzésre és ott játékosan elrongyozgatnak vele és kiderülhet hogy nagyon is tehetséges benne.

Arra kell inkább vigyázni hogy ne űzzön vadat,szóval ha megugrik egy nyúl vagy őz nehogy utána menjen.

2017. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt ne feledd, hogy a kutyadat barmikor lelőheti egy vadász ga póráz nélkül sétáltatod külterületen.
2017. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon sok igazságot írsz:)

Ha simán sétálunk, általában kikerülnek az emberek. Járt kutyasuliba, alap-engedelmességire, de komolyan nem őrző-védőztettük.

Érdekes, hogy kutyákkal kifejezetten domináns, de az emberekkel alapból nagyon barátságos.

Erdőben nem szoktam elengedni, épp az általad írtak miatt, oda 8 méteres flexivel szoktunk menni.

2017. máj. 10. 14:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem külterület, de sosem viszem póráz nélkül, félnék, hogy elfutna esetleg egy őz vagy nyúl után. Normál esetben visszahívható, de vadakra nem volt lehetőségem tesztelni, és félek, "elszállna" az agya, hiába hívnám.
2017. máj. 10. 14:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy megvédene-e, senki nem fog megtámadni, ha egy német juhásszal vagy :) Most komolyan, milyen hülye merné kipróbálni, hogy reagál a kutyád? Lehet nem csinál semmit, de az is lehet, hogy ott marad az illető, mert fizikailag elég nehéz megállítani egy ekkora kutyát.
2017. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, remélem:)
2017. máj. 10. 14:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem a sötétebb alakok (részegek, cigány falka stb) még egy csivavával is elkerülnek. :D gondolhatod mit csinálnak egy nj láttán
2017. máj. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van nj-m, fiatal nő vagyok és szoktam az erdőben sétálni sötétben. Sőt, előtte a mudival is sétáltam még kamaszkoromban. Sőt, amikor mentőkutyáztam, akkor gyakran engem bíztak meg azzal a tréningeken, hogy játszam el az eltűnt áldozatot, ilyenkor volt, hogy fél éjszaka az erdőben feküdtem teljesen egyedül, amíg minden kutya meg nem talált. A helyzet az, hogy pont az erdőben vagy nagyobb biztonságban, mint pl a város eldugottabb részein, mert nem fog a kéjgyilkos az erdőben éjszakázni annak reményében, hogy évente egyszer arra jár egy nő az éjszaka közepén és majd ő jól megtámadja. Egyszerűen olyan kicsi az esélye, hogy bárki arra jár, hogy nem éri meg a nem túl kellemes embereknek arra portyázni. Ha meg még kutya is van nálad, akkor el fognak kerülni még jobban, mert ezek nem akarnak konfrontálódni, ha minimális esélye van annak, hogy ellen tudsz állni. Arra mennek rá, aki gyengének és védtelennek tűnik. Ha kutya nélkül vagy veszélyes helyen, a legjobb védekezés, ha kihúzod magad és bátran, magabiztosan mész előre, akkor jóval kisebb eséllyel leszel áldozat.
2017. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!