Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese kutyára e...

Bichon havanese kutyára e nyakörvet tenni bűn?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy 2 éves Bichon havanese kutyám.

Nagyon szófogadó, nevelt kutyus.

Még a családommal élek azonban, sokszor elő fordul, hogy amíg dolgozok, anyukám kiengedi a kutyust, és mivel csak rám hallgat, így ahelyett hogy pórázzal vinné ki, szabadon engedi pisilni, aztán mindig elcsavarog a szomszédba, ezért anyukám, kitalálta hogy e nyakörvel megneveli.

Én ezt egyátalán nem szeretném, mivel az az én kutyám, én költök rá, az én nevemen van, én gondoskodok róla, én tanítom, stb.


A fiamként szeretem ezt a kiskutyát, ezért a legjobbakat szeretném számára biztosítani.


Ötletek, hogyan akadályozzam meg hogy 2 kilós kutyát 6 v-al "kínozzanak"?

(Szerintem az:(



#család #szeretet #Kutya. Ember. Állatok.
2017. aug. 14. 16:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bakker ezen mit nem értesz?

Nem akarod, hogy e nyakörvet kaphon:

- neveld meg, hogy ne csak rád hallgasson

- tegyél kerítèst, hogy ne tudjon kimenni

- értesd meg anyáddal, hogy pórázon vigye ki

- vidd magaddal mindenhova

- költözz el

Erre nincs más megoldás.

Ag e nyakörv qrvára nem humánus, de nem is fog beledögleni.

Ennyi, de úgyis te tudod az igazat ergo minek írunk. Majd most csepegtess megint valami infót.

2017. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Összevissza beszélsz és MI vagyunknaz éretlenek? :D
2017. aug. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már nem is biztos, hogy aktuális a kérdés, de azért válaszolok. :)


Kedves kérdező ha jól értem, igazából az a gondja anyukádnak, hogy rád hallgat a kutya, de rá már nem. Valószínű az is a gond, hogy mivel a családban van a kutya, ő úgy fogja fel, hogy mindenkire hallgatnia kéne. Nos hogyha ő más jellegű hangnemmel hívja, akkor eddig is tartott az elmélet... Enyém pl. ilyen. Ha valaki bársonyos hangon hívja vissza, akkor kb. szarik a fejére. Kicsit egygazdás, kicsit makacs, de ha valaki hozzám hasonlóan keményebben hívja, akkor megy (kivéve ha jelen vagyok).


Nálunk is hasonló a helyzet, nagyimmal élek. Nálunk az volt a különbség, hogy én vettem a kezembe a helyzetet, mert alkalmanként olyan szinten nem hallgatott rá az ő, meg az én kutyám se (ugyanúgy kis szőnyegcirkálók, az enyém szintúgy Hava), hogy attól aggódtam, hogy egyszer lazán kiszöknek (és voltak már közeli helyzetek). Mivel én iskolába járok még, ő meg már nyugdíjas, így ő van velük addig amíg én távol vagyok.


Igazából, ha anyukád hajlik a dologra (mint nálam mama), akkor tanítsd meg kutyát nevelni, avagy azt, hogy hogyan kezelje. Nálunk ez javított a helyzeten.

Mutasd meg neki, hogy a kutya téged miért ismer el komolyabban/ főnöknek, ha tényleg el akarod kerülni ezt a nyakörv dolgot. Ezt együtt kell csinálnotok, mutasd meg neki, hogy Te, hogy hívod be meg ilyenek, aztán meg ő jön.

2018. jan. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!