Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudok tenni bármit is ez ellen?

Tudok tenni bármit is ez ellen?

Figyelt kérdés

Másfél éve találtam egy pár hetes kiskutyát kidobva a parkban. Hazahoztam, gondoztam, elvittem orvoshoz stb. De mivel nekem már van egy kutyám és panelban lakunk, ezért nem tarthattam meg a picit. Ezért úgy dötnöttünk, hogy elajándékozzuk. Sikerült is nagyon hamar gazdit találni neki. Azóta is néha beszélek a gazdájával, viszont nincs túl jó helye. Nagy mozgásigényű kutyus, ezért hoztak mellé egy másik kiskutyát, két héten belül. Nem foglalkoznak velük, csak vannak magukba a kutyák, a mi picink egyre agresszívabb, megharapta már a saját gazdáját is. Illetve szöknek a kutyák, ugye a foglalkozás hiánya miatt, ezért elektromos nyakörvet tett rájuk. Most pedig, így kb másfél éves sincs a kutya és odaszült. Mert a második kutya, amit a mi picink mellé vittek, az kan kutya. És még örült is neki.

Tudom, hogy nem törvényellenes sz@rul tartani a kutyákat, de mégis, tehetnék vmit?

Nagyon fáj, hogy ilyen rosszul van tartva, amikor pici volt nagyon sovány volt, nem is vettek junior tápot se, csak vmi pennys kutyának sem való kaját.

A képen is látszik, hogy kimerült és szomorú:(


Segítsetek légyszi!



2017. aug. 15. 09:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, zt elfelejtettem írni, hogy mikor beszéltünk szoktam mondani, hogy hamarosan ivartalanítani kéne, mert így is sok a gazdátlan kutya, nem lenne jó még egy fölösleges alom. Meg azt is, hogy még pici és kölyöktáp lenne jobb neki. Illetve, hogy el kéne vinni sétálni és játszani, mevelni, foglalkozni vele. Persze szépen mondtam, nem kioktattam, csak segíteni próbáltam, mivel kezdő kutyások.

De a gazdáik reggeltől estig dolgoznak, a kutyák kint a kertben azt ennyi.

2017. aug. 15. 09:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy követendő példa, csak elmesélem:


Én egyszer, amikor ilyen helyzetben voltam, "visszaloptam" a kutyát és kerestem neki normális helyet.

Nem volt nehéz dolgom, mert magára volt az is hagyva az udvaron, a kerítésen lyuk volt, ő magától rohant ki, amikor meglátott. Nem hagytam ott, de nem is keresték.

2017. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezért mondják, hogy attól, hogy összeszedünk egy állatot, az még nincs megmentve...

Tudom, hogy a jó szándék vezérelt, kedves kérdező, de attól tartok nem választottál körültekintően gazdit. Gondolom, nem írtatok semmilyen papírt sem, ugye? Melyben pl. ki van kötve az ivartalanítás? Ha esetleg írtatok ilyen szerződést, akkor ha a másik fél nem tartja be, ami abban van, szerződésszegés miatt visszaveheted tőle a kutyát.

Gazdájával próbáltál beszélni esetleg, hogy miért nem jó, ahogy csinálja?

Egyébként pedig próbáld állatvédő szervezeteknél bejelenteni a tartási körülményeket, de sok jóra ne számíts, mert az állatvédők is civil emberek, akik rettenetesen le vannak terhelve, és ennél sokkal rosszabb helyzetben lévő kutyákat mentenek.

2017. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. Hát nem írtunk papírt, de az úgy sem lett volna hivatalos. 15 éves voltam, anyukám az első kedvesnek tűnő emberre rábólintott. Nem tehettem nagyon semmit, azon kívül, hogy megkértem, hogy tartsuk a kapcsolatot. Mivel első kutyások voltak, kisebb kutyatartási ismertetőt tartottam, amiben elmondtam az ivartalanítást, a legalább kétnaponta való sétáltatást, annak ellenére, hogy van udvar, a kutyaiskolát, mivel már kiskorában látszott, hogy "erős személyiség" lesz stb. Mondták is, hogy persze ivartalanítva lesz, persze elviszik sétálni, persze így meg úgy stb. És tényleg lelkesek voltak. Csak arról nem volt szó, hogy már 8-9 hetesen, amikor odaadtuk ki lesz csapva az udvarra egész napra és ennyi idősen is csak napi 2x kap enni, mert a drága gazdái kora reggeltől estig dolgoznak.

Emiatt persze se séta semmi, minden elmaradt, az új kutya azért kellett, hogy lekössék egymást. Piciként még el is voltak, aztán egymást húzták a rosszba, jött a "visszapofázós" korszak, szökés, elkezdtek összekapni dolgokon, már a közelébe nem lehet menni, ha vmi van nála, vagy ha eszik.

Próbáltam neten keresztül segíteni, hogy neveljék stb.

De persze semmi.

Szóval ez van.

2017. aug. 15. 16:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem, sajnálom.

Attól tartok, nem tudsz mit tenni.

2017. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni :(


Pont ez az amiért a menhelyek is annyit "bszakodnak" egy kutya örökbeadásásakkor, hogy ez ne történjen meg.


És ez az élő példája, hogy ha Fifike átélte az "anyaság csodáját", a kiskutyák isszák meg a gazdi felelőtlenségének a levét...


Maximum azt tudod felajánlani, hogy visszaveszitek a kutyát. Ha már harapás is történt, akkor hátha lemondanának róla. Vagy próbáld meg visszavásárolni. Utána pedig ha új gazdit keresnél neki, akkor KIZÁRÓLAG állatmentők közvetítésével.

2017. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, pont erre gondoltam így utólag, hogy miért nem kerestem egy profi állatvédő szervezetet, akik segítségével talán normálisabb gazdát találtam volna neki.

Amikor mondta, hogy megharapta, próbáltam azt is, hogy esetleg visszavehetem, ha úgy érzik nem bírnak vele. De nem.

Az a baj, hogy még örült is a kiskutyáknak, attól tartok nem fejeződik ez itt be egy alomnál ..

Nagyon szomorú vagyok, nagyon sajnálom szegényt.

2017. aug. 16. 07:57
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként.
2017. aug. 16. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!