Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát ajánljátok a...

Melyik kutyát ajánljátok a legjobban?

Figyelt kérdés

Nekem igazából 3 kutya fajta tetszik a legjobban: Jack russel terrier, Magyar vizzla, és a Dobermann. Jack russelről lebeszéltek, mert kb 10 emberből 9 azt mondta hogy NE! Hiperakív, leselehet lőni. Énis ismertem eggyet, hát nem bírtam lefárasztani. Vizsla, nagyon tetszik, hogy sportos, jófejnek túnik, sokan szeretik, sok jót hallok róla. De, sokan mondják, nagyon sokat kell vele foglalkozni. Ez nem gond, mert van időm rá biztos tudnék vele folglakozni. De, mondták ha valami közbe jön, és nem érek rá, vagy ilyesmi, akkor nagyon rosszul fogja magát érezni. Dobermann tetszik a legjobban, kinézetre, meg ismerösnek is van, és nagyon jófej, jól nevelt kutya. Ha megnevelem, ezt ajánlották a legtöbb ismerösöm, meg akit megkérdeztem, mert álítólag, nincs akkora mozgás igénye, mint a vizslának, és a jacknek. Azt mondják, ha egyszer-egyszer nem is jut annyi időm foglalkozni vele, még nem akkora tragédia, mint a vizslának. Hely,(kert, erdő, rét) idő lenne rá, hogy foglalkozzak, és neveljem a kutyát.

Szerintetek, akiknek van tapasztalata, vagy ismerik ezeket a fajtákat, melyik lenne a legjobb választás?


2010. máj. 24. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen dobermann. Legszebb, legokosabb, legjobb ezek közül.
2010. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
magyar vizsla mindenképp.olyan sokáig úgysem hagyhatod magára,és amugy minden kutya amelyik megszokja a gazdit, az szomorkodik ha egyedül van.szerintem a gyönyörű vizsla a legjobb
2010. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdésedből úgy tűnik, nincs sok tapasztalatod kutyázás terén. Ez nem baj! :)) Ebben az esetben mindenképp a magyare vizsla. Az, hogy egy kutya szép, nem lehet döntő akkor, ha tartani akarod. Társnak kell gondolom, csak akkor lesz benne örömöd, ha megfelelően tudod nevelni. A dobermann alapvetően őrző-védő, domináns faj, általában egygazdás, bár szereti a gyerekeket is. Nem való "első kutyának". Nagyon határozott, kemény gazdát igényel, hogy olyan kutya váljon belőle, amilyenről az első ír.


A magyar vizsla hidd el, jó lesz!

2010. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát, annyi tapasztalatom van, hogy volt már több kutyám is, keverékek, meg tacskó. És ezért szeretnék egy fajtatiszta kutyát. Láttam vizsláról, videot, hogy lefáraszthatatlan. Dobermann kutyám volt már, nem tk-s meg nem teljesen dobermann, valamilyen doberman keverék, mindegy kinézettre az, és nagyon okos kutya volt. Dobermannt is úgy szeretnék, hogy kiképezni kutyasuliba ÖV re. Viszla meg azért tetszik, mert vadászkutya, és én szeretek az erdőbe mászkálni. meg kirándulgatni.
2010. máj. 24. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!