Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rákmegelőzés kutyáknál illetve...

Rákmegelőzés kutyáknál illetve macskáknál?

Figyelt kérdés
Sajnos az idős kutyám rákban halt meg. Borzalmas időszak volt mindenki számára, szóval nem szeretném többször átélni ezt. Tudom, hogy genetika, meg mindenféle közrejátszik, és hogy teljesen nem lehet kizárni a lehetőséget, de mindent meg akarok tenni, hogy csökkentsem az esélyét egy újabb daganatos megbetegedésnek. Kutyám már jó ideje gabonamentesen étkezik, elvétve kerül csak az étrendjébe egy-két gabonás jutalomfalat. Mit tehetnék még? Cicáknál mi a helyzet? A válaszokat előre is köszönöm!
2017. aug. 16. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges etetés, ivartalanítás, illetve kerülni a fajtajellegű, összevissza szaporított kutyák megvásárlását.
2017. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem épp úgy, mint az embereknél, nem tudjuk kizárni.


A 18 éves cicámnak emlődaganata van, amikor ivartalanították, akkor petefészek daganata volt. Szerencsére, vígan elvan :)

2017. aug. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó mondjuk ezek ellen pont lehet tenni az ivartalanítással. Csak sokan sajnos megvárják amíg baj lesz de akkor általában már idős az állat is.
2017. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

# 2/3 Időpont ma 11:56 vagyok.


Szóval a cicám 18 éves, ivartalanítva talán két éves korában lett . Akkor már volt daganata.


Az emlődaganata mostani, talán 2 hónapja vettük észre.


Vagyis, ivartalanítás ellenére is rákos lett.

2017. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ivarérés előtti ivartalanítással a cicád nem betegedett volna meg egyik rákbetegségben sem.
2017. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így már értem.

Utolsó, sajnos emlődaganat akkor is kialakulhat, ha ivartalanítva van az állat, "csak" 80%kal kisebb az esélye

2017. aug. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem azt mondták akkor, hogy egy tüzelést mindenképp meg kell várni ivartalanítás előtt.


Szerintem sem embernél, sem állatnál nem lehet kivédeni a rákot, sajnos.

2017. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!