Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A macskáknál mért nincs...

A macskáknál mért nincs semmilyen követelmény? Gondolok itt ebadó, chip, oltás.

Figyelt kérdés
Engem ez marhára zavar, hogy a kutyáknál elsőnek jött az ebadó, aztán most a chip, és még kitudja mi lesz. Miközben rengeteg macska él utcán. És amúgy is ha háznál van (nem panelra gondolok) a macskák kibe járkálnak, kitudja mit esznek meg és milyen baktériumok vannak a székletükbe. Nekem a szomszédba már 6 macska van és folyton átjárnak és ott is szoktak üríteni. És marhára nem szeretném ha a nővérem kislányai össze szednének valamit és esetleg maradandó karosodást szenvedjenek. És nem eltúlzom mert egy ismerősömnek a fia kiskorában játszott otthon a homokozóban és macskaszar volt benne és epilepsziás lett + azóta is 9 éves szinten van pedig már 21 éves. És az egyik kutyám is macska miatt halt meg. nekem se és nekik se volt soha macskájuk. Nem csak a kutyákat kéne mindig elővenni. nem utálom a macskákat, mert az ő érdeküket is szolgálná ha korlátoznák a tartását és bevezetnék az ivartalanítást. Mert legalább annyi kis cica van az utcán ázva-fázva mint amennyi kiskutya, hanem több.
2013. febr. 2. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Ezen si látszik, hogy a macska nem áll olyan közel az emberhez, mint a kutya. Egyébként ez a kérdés engem is foglalkoztat.
2013. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Miért, a chipezett, oltott, ivartalanított macska nem szarik a homokozóba? :)
2013. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, engem is marhára zavar, hogy az általam hülyének vélt embereknek nincs hülyeség elleni kötelező oltás, de ez van.

A kutya háznál van, a macska kóborol, sokszor így cserél gazdát, nem lehet visszavinni az eredeti, chippel regisztrált gazdihoz, mert úgyis elmegy onnan, ha nem érzi jól magát. A kutya ritkábban, de ha nem érted a macskákat, akkor hiába is magyaráznánk, marad magyarázatnak a legelső mondatom.

Komoly, hogy a macskakakitól lett epilepsziás a gyerek? Orvos igazolta?

És hogy halt meg macska miatt a kutyád?

Képzeld, nekem csomó macskám halt meg chipelt, oltott kutya miatt.

És még több hülyeség ellen nem oltott emberek miatt, csak azért, mert macskák voltak.

2013. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Mégis honnan a fenéből vetted azt az eget rengető baromságot, hogy egy macska miatt lett epilepsziás az a gyerek?! És egy macska miatt lett szellemi fogyatékos?! Jó ég, ilyenkor érzem csak azt, hogy milyen szégyen, hogy minden tudatlan, ostoba ember vállalhat gyereket...
2013. febr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már megbocsáts de nem én találtam ki hogy attól lett baja a kis gyereknek hanem egy orvos, és a homokozóban az ürüléket, és a szervezetében is szint úgy mivel, hogy lenyelte.+ az előbb elfelejtettem,hogy macskaszőrt is nyelt le. És tudom, hogy most az jön, hogy miért nem figyelnek a gyerekre, ezt én nem is vitatom, nem a macskákat hibáztatom ezért hanem a felelőtlen gazdájukat és persze a szülők is felelőtlenek voltak, de mondjuk az ő körzetükben nincs macska és mivel a macska elássa az ürülékét ezért nem is látták. A kutyám epilepsziás lett tőle, azt is az orvos állapította meg nem én, fogalmam sem volt mi baja van csak rohantam vele az orvoshoz, és nem azon nyomban halt meg ha nem 1 évvel később elaltatták, mert súlyosbodott az állapota. Én nem utálom a macskákat de mivel kutyás vagyok a mostani kutyám sem szívleli a macskákat ezért nem akarok egy macskát venni azért hogy aztán szét tépje azért felesleges, hogy elpocsékoljak egy életet, mert szép meg aranyos.
2013. febr. 2. 20:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek veled, ezeket mind be kéne vezetni, ha a felelős állattartókon múlna akkor már rég be lenne.

A macskatartás nálunk nagyon elmaradott, a kinti-benti macskák 99%-a oda megy ahová akar, pedig egy ivartalanított macskának elég lenne macskabiztos kerítésen belül élni, vagy egy szépen berendezett kennelben ahol tud szaladgálni. Ez az ő érdekük is lenne, mert közúti balesetben meghalhatnak, mérgezés, kutya elkaphatja stb. De ha legalább kimegy a macska, legyen oltva, ivartalanítva. De állítólag a kóbor macska veszélytelen az emberre, ezért nem kötelező az oltásuk, sajnos. Az ilyen emberek miatt utálják sokan a macskákat, mint a szomszédod, aki engedi a szomszédba szarni a macskáját, legalább tartana almot, vagy saját homokot.De erre az a válasz, hogy jaj, de hisz macska, úgyse lehet neki parancsolni.

2013. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom a kedves orvos is a fekete piacon vette a diplomáját, ha ilyen marhaságot volt képes mondani, hogy macska miatt lett epilepsziás a kutya és a gyerek. Vagy ami inkább valószínű, hogy csak te találtad ki ezt az egészet, hogy megpróbáld alátámasztani a véleményedet.
2013. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De lehet veszélyes mert hordozhatnak baktériumokat nem rég volt a 2 éve is volt a tv-ben azt hiszem, hogy egy kis srác elkapott valamit egy játszótéren a homokozóban. Nem is azt mondom, hogy minden macskában vannak paraziták, de annak marhára nem mindegy akinek attól az egy fertőzött macskától beteg lesz a gyereke, kutyája. Igen az én szomszédom is egy olyan szemét láda, marhára nem érdekli, hogy át jön a macska és ideszarik meg akármi, de egyszer a kutya elkapta az egyik macskáját és még neki állt feljebb és megakarta mérgezni a kutyámat. A kutyával nem tudok mit csinálni próbáltuk megszeretetni a macskákat vele de nem lehet, ha rászólok, hogy ne bánts akkor nem bántja , de nem vagyok mindig itthon.
2013. febr. 2. 21:18
 9/14 A kérdező kommentje:
nem én találtam ki megnyugodhatsz de ha te ilyen marha okos vagy gondolom orvos vagy és ez a te szakterületed. Ezentúl, hogy szólítsalak doktorúrnak??
2013. febr. 2. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, erre gondolt a kérdező:

Toxoplazmózis


A toxoplazmózis a terhes kismamákra és a legyengült immunrendszerű betegekre a legveszélyesebb. A parazita a macska emésztőszervrendszerében telepedik meg, és az ürülékén keresztül jut át másokra. A megfertőződött anyák a betegséget átadják magzatuknak. A fertőzött csecsemők születéskor nem feltétlenül mutatnak tüneteket, idősebb korukban azonban vakság vagy szellemi fogyatékosság alakulhat ki. Az emberi toxoplazmózis fertőzést több gyógyszer kombinációjával kezelik, de a parazita végleg megmaradhat a szöveti sejtekben.

2013. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!